Meniu
Pramogos ir STEAM veiklos vasarą
Pramogos ir STEAM veiklos vasarą

Pramogos ir STEAM veiklos vasarą. 2024 m. liepos 8 - 19 dienoms lopšelyje-darželyje ,,Ežiukas” edukacijos „Ką gali vanduo?“, „Judam, krutam, pramogaujam“. Ugdymo procesas skirtas skatinti žaidimus, aktyvias veiklas, linksmas sporto pramogas. Įvairūs užsiėmimai orientuoti į gamtos ir pasaulio pažinimą, atradimą, kūrybines-menines užduotis. Kiekvienas išbandė ir surado mėgstamą veiklą.

 

Tarptautinio eTwinning projekto „We Welcome Spring Together“ dalyviai
Tarptautinio eTwinning projekto „We Welcome Spring Together“ dalyviai

Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ ikimokyklinio ugdymo „Kleveliai“ grupės ugdytiniai kartu su mokytoja Nijole Račiene dalyvavo tarptautiniame eTwinning projekte „We Welcome Spring Together“ („Pasveikinkime pavasarį kartu“). Projekto įgyvendinimo laikotarpis nuo 2024 m. kovo 1 d. iki 2024 m. gegužės 31 d. Projekto tikslas – stiprinti vaikų meilę gamtai ir jos apsaugai. Projekto partneriai: vaikai ir mokytojai iš Lietuvos, Turkijos, Rumunijos, Latvijos, Kroatijos. Projekto metu ugdytiniai ugdėsi pažintinius, komunikacinius ir socialinius įgūdžius, lavino kūrybiškumą bei plėtojo skaitmenines kompetencijas, ugdėsi pagarbą aplinkai ir atsakomybę už jos išsaugojimą bei saugaus elgesio įgūdžius

 

Nacionalinis kokybės ženklelis už projektą „Have Fun While Playing, Learn While Having Fun“
Nacionalinis kokybės ženklelis už projektą „Have Fun While Playing, Learn While Having Fun“

Nacionalinis kokybės ženklelis už projektą „Have Fun While Playing, Learn While Having Fun“ suteiktas „Klevelių“ grupės mokytojai Nijolei Račienei ir jos ugdytiniams.

 

Nacionalinis kokybės ženklelis už eTwinning projektą "Gerumo istorijos mokykloje“
Nacionalinis kokybės ženklelis už eTwinning projektą "Gerumo istorijos mokykloje“

Nacionalinis kokybės ženklelis už eTwinning projektą "Gerumo istorijos mokykloje“ ("KINDNESS STORIES AT SCHOOL") suteiktas „Šermukšnėlių“ grupės ugdytiniams ir mokytojai Laimutei Zaleckienei.

 

Liepos 6 - oji - Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena.
Liepos 6 - oji - Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena.

Lopšelyje- darželyje „Ežiukas“ vyko edukacinės veiklos apie praeitį ir dabartį, skirtos sužinoti Tėvynės istorijai svarbius įvykius - liepos 6 - oji - Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena. Šventės išvakarėse mažieji tvarkė ir gražino artimiausią aplinką.

 

eTwinning programos projektas „Gerumo istorijos mokykloje“ ("KINDNESS STORIES AT SCHOOL")
eTwinning programos projektas „Gerumo istorijos mokykloje“ ("KINDNESS STORIES AT SCHOOL")

Kauno m. lopšelio-darželio „Ežiukas“ „Šermukšnėlių“ gr. ugdytiniai kartu su mokytoja Laimute Zaleckiene 2024 metų sausio – gegužės mėnesiais dalyvavo eTwinning programos projekte „Gerumo istorijos mokykloje“ ("KINDNESS STORIES AT SCHOOL"). Projekto partneriai mokytojai ir vaikai iš Lietuvos, Turkijos, Rumunijos, Graikijos ir Bulgarijos. Projekto metu: ugdomi vaikų pažinimo, komunikaciniai gebėjimai, tobulintos skaitmeninės, kūrybiškumo, kultūrinės, pilietiškumo kompetencijos. Stiprinami vaikų socialiniai ir emociniai įgūdžiai, gebėjimas bendrauti ir bendradarbiauti, dirbti komandoje, siekti bendrų tikslų įgyvendinant idėjas. Projektas - dalis eTwinning programos, skirtos skatinti tarptautinį bendradarbiavimą mokyklose.

 

 

Edukacinės veiklos Joninių belaukiant.
 Edukacinės veiklos Joninių belaukiant.

 

Vasaros veiklos lauke
Vasaros veiklos lauke

Vasaros veiklos lauke - ne tik pramoga, bet ir svarbi ugdymo(si) dalis, kuri pažadina vaikų smalsumą, skatina tyrinėti, tenkina poreikį judėti, teigiamai veikia kūrybinį mąstymą, vaizduotę bei padeda vaikui išsiugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius. Tad Kauno lopšelyje-darželyje „Ežiukas“ - vasaros linksmybės. Dalinamės akimirkomis:

 

eTwinning programos projektas ,,Have fun while playing, Learn while having fun“
eTwinning programos projektas ,,Have fun while playing, Learn while having fun“

Žaidimas - vaiko gyvenimo būdas ir vienas pagrindinių metodų, turintis ypatingą reikšmę vaikų ugdymui(si) ikimokykliniame amžiuje. Ikimokyklinio ugdymo ,,Klevelių“ gr. ugdytiniai kartu su mokytoja Nijole Račiene, dalyvavo eTwinning programos projekte ,,Have fun while playing, Learn while having fun“. Šis projektas yra dalis eTwinning programos, skirtos skatinti tarptautinį bendradarbiavimą mokyklose. Projekto partneriai: mokytojai ir vaikai iš Lietuvos, Turkijos, Rumunijos, Bulgarijos, Graikijos, Latvijos, Azerbaidžano, Moldavijos. Siekiant atliepti ugdytinių poreikius, užtikrinti kokybiškesnį ir įdomesnį vaikų gyvenimą įgyvendindami projektą vykdėme įvairias patyrimines veiklas, susijusias su žaidimais. Projekto veiklos puikiai integravosi į mūsų įstaigos programą, praplėtė ugdymo turinį, paįvairino ugdymo procesą, sukūrė smagią ir prasmingą ugdymosi aplinką bei padėjo vaikams tobulėti visose raidos srityse įvairiose žaismingose veiklose. Žaidimo pagalba vaikai patys nepastebimai ugdėsi ir lavinosi pažintinius, bendravimo, praktinio veikimo, judėjimo, loginio mąstymo, vaizduotės, kūrybiškumo, savarankiškumo, iniciatyvumo, pasitikėjimo savo jėgomis gebėjimus, grūdino jausmus ir emocijas, tobulino bendradarbiavimo bei komunikacinius įgūdžius. Labai džiaugiamės sėkmingu dalyvavimu šiame projekte. Dalinamės veiklų akimirkomis:

https://read.bookcreator.com/3faumrmWfyNuGiByrNZNHpxSMqm1/p8v-fZ7TSLi-m2BwJniv6A

 


Sveikatingumo diena „Sveikatos karuselė“
Sveikatingumo diena „Sveikatos karuselė“

Birželio 12 dieną Kauno lopšelis-darželis „Ežiukas“ dalyvavo sveikatingumo dienoje „Sveikatos karuselė“, kurią organizavo Kauno miesto vaikų sveikatos stiprinimo metodinė darbo grupė ir Kauno švietimo inovacijų centras. Šią dieną vaikai aktyviai judėjo lauke , žaidė žaidimus su įvairiomis priemonėmis skatinančiomis fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenimo būdą.

 

Respublikinis projektas „Sveikatos takeliu, taikant S. Kneipo metodo elementus“
Respublikinis projektas „Sveikatos takeliu, taikant S. Kneipo metodo elementus“

Vaikų sveikatos stiprinimui skiriame daug dėmesio, suprasdami, kad gera vaiko savijauta ir sveikata yra didžiausia vertybė. Vaikai atviri ir smalsūs, o tai sudaro idealias sąlygas natūraliais būdais formuoti sveiko gyvenimo įpročius kasdieniniame vaikų gyvenime, žaismingai integruojant S. Kneipo filosofijos elementus į ugdymo(si) procesą. Ačiū už dalyvavimą Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ gegužės 20 - birželio 10 dienomis organizuotame sveiką gyvenseną skatinančiame projekte „Sveikatos takeliu, taikant S. Kneipo metodo elementus“. Maloniai kviečiame pavartyti veiklų katalogą čia.

 

Edukacinis užsiėmimas su Kauno APGV II komandos ugniagesiais gelbėtojais
Edukacinis užsiėmimas su Kauno APGV II komandos ugniagesiais gelbėtojais

2024 m. birželio 6-osios rytą su Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ ugdytiniais, įjungdama garsinį sirenos signalą ir švyturėlius, pasisveikino Kauno APGV II komandos ugniagesiai gelbėtojai. PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VRM Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos pareigūnai papasakojo vaikams apie ugniagesio gelbėtojo darbo ypatumus, pademonstravo automobilio technikos privalumus, gaisrinę įrangą, ugniagesių (gaisrininkų) aprangą. Vaikai galėjo apžiūrėti ne tik automobilio išorę, bet ir į jį įlipti. Edukacinio užsiėmimo metu vaikai aiškinosi juos dominančius klausimus, sužinojo, jog labai svarbu saugiai, atsargiai elgtis buityje ir gamtoje, o iškilus pavojui kviesti pagalbą telefonu 112. Nuoširdžiai dėkojame "Klevelių" grupės ugdytinio tėveliui, Matui Džemedžionui bei su juo atvykusiai komandai už įspūdingą, įdomią ir naudingą edukaciją.

 

Praktinis užsiėmimas „Progresuojanti raumenų relaksacija“
Praktinis užsiėmimas „Progresuojanti raumenų relaksacija“

Birželio 4 dieną Kauno lopšelio - darželio „Ežiukas" vaikai dalyvavo praktiniame užsiėmime „Progresuojanti raumenų relaksacija“, kuriame išbandė įvairias relaksacines technikas, leidžiančias atitrūkti nuo neramių minčių ir atsipalaiduoti kūnui.

 

LTMŽ - 10 metų! Olimpinis Piknikas Prezidentūros kiemelyje.
LTMŽ - 10 metų! Olimpinis Piknikas Prezidentūros kiemelyje.

2024 m. gegužės 31 d., Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemelyje šurmuliavo šimtai vaikų - vyko tradicija tampantis Olimpinis piknikas. Trečius metus iš eilės pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) iniciatyva ikimokyklinukai yra kviečiami į Prezidentūros kiemelį aktyviai ir sportiškai praleisti dieną. LTMŽ - 10 metų! Kauno lopšelis-darželis „Ežiukas“ kasmet dalyvauja “Lietuvos mažųjų žaidynėse”. Labai nudžiugino žinia, kad burtų keliu esame išrinkti ir pakviesti atvykti į Prezidentūros kiemelį dalyvauti smagiajame Olimpiniame Piknike. Prezidentūros kiemelyje įvairias sporto rungtis išbandė beveik 400 ikimokyklinukų nuo 3 iki 6 metų amžiaus. Dalyvių laukė įdomios rungtys, tokios kaip futbolas su minkštais dideliais kamuoliais ar tinklinis su žemu tinklu ir žaismingais kamuoliukais, linksmi jogos pratimai, šokis su spalvotu parašiutu, piešimas, įvairios estafetės. Olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė renginio metu pasidžiaugė gražia tradicija susirinkti Prezidentūros kiemelyje ir kartu su sportininkais olimpiečiais pasportuoti, palenktyniauti. Renginyje mažuosius pasveikino olimpiečiai Laura Asadauskaitė- Zadneprovskienė, Mindaugas Griškonis. Šventėje vaikus sveikino ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Lietuvos prezidentas apdovanojo mažuosius sportininkus atminimo medaliais. Po aktyvių veiklų vaikučių laukė piknikas su užkandžiais. Esame labai dėkingos poniai Dianai, už tai, kad taip nuoširdžiai palaiko vaikų fizinio aktyvumo skatinimą, bei už galimybę dalyvauti renginyje.

 

Atsisveikinimo su darželiu šventė
Atsisveikinimo su darželiu šventė

Lopšelio - darželio „Ežiukas“ „Šermukšnėlių“ ir „Kaštonėlių“ grupių vaikai su tėveliais gegužės 24 d. dalyvavo išleistuvėse. Atsisveikinimo su darželiu šventėje vaikai dainavo, deklamavo, grojo, šoko, klausėsi mokytojų ir tėvelių linkėjimų. Vaikams įteikti diplomai bei prisiminimo dovanos. Į dangų kilo balionai, nešantys darželio ugdytinių svajones, vaikai dalyvavo tėvelių dovanotame muilo burbulų šou. Linkime vaikams gražios vasaros, laimingų akimirkų, atradimų ir pasiekimų mokykloje. Dėkojame tėveliams už bendrystę bei bendrų siekių įgyvendinimą

 

Viktorina „Auginame čia, Lietuvoje!”
Viktorina „Auginame čia, Lietuvoje!”

Įstaigos „Kaštonėlių“ ir „Šermukšnėlių“ grupių ugdytiniai 2024 m. balandžio 15 – gegužės 5 d. dalyvavo viktorinoje „Auginame čia, Lietuvoje!”, skirtoje vaikams išsiaiškinti apie Lietuvoje auginamus ir gaminamus maisto produktus, sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, tvarumą, ekologinius bei nacionalinės kokybės maisto produktus. Viktoriną organizavo žemės ūkio agentūra prie Žemės ūkio ministerijos. Veiklų metu vaikai kūrė maketą, kuriame pavaizduotas ekologinis ūkis. Atliko papildomas užduotis: skaičiavo, spalvino vaisius ir daržoves. Žiūrėjo vaizdo įrašus ir diskutavo apie sveiką mitybą, maisto produktų gamybą, taupymą ir perdirbimą.

 

Vaiko diena
Vaiko diena

Vaikyste, nusijuok Š. m. gegužės 17 dieną Kauno lopšelio-darželio ,,Ežiukas" ugdytiniai ir mokytojai šventė Vaiko dieną: linksmai šoko, žaidė, dainavo, sportavo, svajojo ir smagiai iškylavo Santakos parke.

 

Su Tėvo diena
Su Tėvo diena

Brangūs tėčiai, sveikiname Jus Tėvo dienos proga. Tegul pirmasis vasaros sekmadienis dovanoja gražiausius žodžius, apsupa vaikų dėmesiu ir meile. Būkite stiprūs, sveiki ir laimingi.

 

Kviečiame dalyvauti!
Kviečiame dalyvauti!

Kviečiame dalyvauti respublikiniame ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų sveiką gyvenseną skatinančiame projekte „Sveikatos takeliu, taikant S. Kneipo metodo elementus“ 2024. Tikslas – pagerinti sveikatos ugdymo(si) procesą, plėtoti sveikos gyvensenos ugdymą, integruojant S. Kneipo metodikos elementus. Norinčius dalyvauti kviečiame jungtis į Facebook grupę „Sveikatos takeliu, taikant S. Kneipo metodo elementus“ Grupėje dalinsimės organizuotų 5 veiklų akimirkomis (5 veiklos = 5 koliažai): · Vaikai ir vanduo; Vaikai ir judėjimas; · Vaikai ir augalai (vaistažolės); · Vaikai ir sveika mityba; · Vaikai ir gyvenimo harmonija. Projektas vyks nuo 2024 m. gegužės 20 d. iki 2024 m. birželio 10 d. Dalyviai, norėdami gauti pažymą apie dalyvavimą projekte, registruojasi čia. Dėl kilusių neaiškumų kreiptis el.p. kleveliai.eziukas.musudarzelis@gmail.com  arba linaeziukas@gmail.com  Nuostatus rasite čia ir Facebook grupės failuose.

 

Tarptautinė šeimos diena
Tarptautinė šeimos diena

Gegužės 15 d. Kauno lopšelyje-darželyje „Ežiukas“ tarptautinė šeimos diena subūrė įstaigos bendruomenę smagiai ir prasmingai veiklai. Kartu su šeima ugdytiniai išbandė savo jėgas įvairiose veiklose bei pasidžiaugė drauge praleistu laiku.

 

Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų virtuali parodą „Atvirutė Mamai“
Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų virtuali parodą „Atvirutė Mamai“

Balandžio 22 – gegužės 6 dienomis Kauno lopšelis-darželis „Ežiukas“ organizavo respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų virtualią parodą „Atvirutė Mamai“. Projekto tikslas – puoselėti meilę mamai, šeimai, rasti tinkamą išraišką gražiems jausmams išreikšti, pasitelkiant įvairias vizualinės raiškos priemones ir technikas, skatinti vaikų kūrybiškumą ir tobulinti jų meninius gebėjimus. Į projektą įsitraukė 44-ios Lietuvos ugdymo įstaigos. Dalinamės projekto akimirkomis.

 

Edukacinė išvyka.į viešąją įstaigą „Gerumo namai“
Edukacinė išvyka.į viešąją įstaigą „Gerumo namai“

Įgyvendinant eTwinning projektą “Gerumo istorijos mokykloje" (Kindness stories at school) lopšelio - darželio "Ežiukas" "Šermukšnėlių" grupės ugdytiniai 2024-05-10 dalyvavo edukacinėje išvykoje. Lankėsi viešojoje įstaigoje „Gerumo namai“ padovanojo šių namų gyventojams savo, “Ąžuoliukų“ ir „Kaštonėlių“ grupių vaikų pagamintas atvirutes su palinkėjimais. Siekdami praskaidrinti nuotaiką - vaikai šoko, dainavo ir vaišino atsivežtu obuolių pyragu. Dėkojame VŠĮ „Gerumo namai“ vadovams, darbuotojams bei šių namų gyventojams už šiltą priėmimą.

 

Akcija „Aš bėgu – 2024“
Akcija „Aš bėgu – 2024“

Balandžio 5 d. Kauno lopšelis-darželis „Ežiukas“ prisijungė prie RIĮDA „Sveikatos želmenėliai“ ir Vilniaus miesto lopšelio-darželio „Želmenėliai“ organizuojamos sveikatinimo akcijos „Aš bėgu – 2024“, skirtos Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Šios akcijos tikslas – populiarinti bėgimo kultūrą Lietuvoje tarp ikimokyklinių įstaigų, skatinti ugdytinių ir pedagogų domėjimąsi bėgimu, fiziniu aktyvumu Formuoti teigiamą požiūrį į bėgimą, kaip į sveikatinimo priemonę, padėti suvokti bėgiojimo svarbą fizinei ir psichinei sveikatai.

 

,,Darom 2024”
,,Darom 2024”

Š.m. balandžio 4 d. Kauno lopšelio - darželio ,,Ežiukas” ugdytiniai ir mokytojai dalyvavo kasmetinėje švaros akcijoje ,,Darom 2024”. Jos metu prisiminėme kaip svarbu nešiukšlinti bei rūšiuoti turimas šiukšles. Vaikai rinko ir rūšiavo kieme “išsibarsčiusias” plastiko, stiklo ir popieriaus pakuotes. Padėdami vieni kitiems tvarkė kiemą ir dalinosi patirtimi, kaip jie namuose rūšiuoja šiukšles. Džiaugiamės jog mūsų mažieji auga atsakingi ir besirūpinantys gamta.

 

Tarptautinė socialinė akcija „Šalia mūsų, ne už sienos“
Tarptautinė socialinė akcija „Šalia mūsų, ne už sienos“

Lopšelio – darželio „Ežiukas“ „Šermukšnėlių“ grupės vaikai, mokytojos Laimutė Zaleckienė, Lina Grinevičiūtė – Blėdienė, psichologė Dovilė Puidokienė kovo 1 – 29 dienomis dalyvavo tarptautinėje socialinėje akcijoje „Šalia mūsų, ne už sienos“. Akcijos tikslas – balandžio 2 d. paminėti Pasaulinę autizmo supratimo dieną bei atkreipti visuomenės dėmesį ir išreikšti palaikymą šį sutrikimą turintiems asmenims bei jų šeimoms. Mūsų mažieji kalbėjo, diskutavo apie autizmo spektro sutrikimą. Gatvėje praeiviams dalino pačių pagamintus akcijos ženkliukus ir akcijos organizatorių parengtą autistiškus vaikus auginančių tėvelių atvirlaiškį visuomenei, kviesdami minėti Pasaulinę autizmo supratimo dieną, skleidėme žinutę - autizmo spektro sutrikimą turintys vaikai yra „Šalia mūsų, o ne už sienos“.

 

Tėvai apie profesijas
Tėvai apie profesijas

Kovo 26-27 dienomis „Berželių“ ir „Šermukšnėlių“ grupių vaikams apie savo profesiją pasakojo Jono, Fausto ir Sofijos mama – Kauno miesto simfoninio orkestro, pirmų smuikų grupės atlikėja, Milda Kudirkienė. Susitikimo metu vaikai diskutavo kas yra orkestras, kokiais instrumentais grojama orkestre, kas jam vadovauja. klausėsi įvairių melodijų ir garsų. Mažieji patys bandė griežti vaikišku smuiku, palyginti smuiką su gitara, atrasti kuo jie panašūs ir kuo skiriasi.

 

Žygiuoti į Santakos parką su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis.
Žygiuoti į Santakos parką su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis.

Balandžio 12 d. minint ,,Pasaulinę Sveikatos dieną” Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ meninio ugdymo mokytojos Lina, Renata ir visuomenės sveikatos specialistė Ingrida pakvietė ,,Ąžuoliukų“, ,,Kaštonėlių“ ir “Šermukšnėlių“ grupių vaikus bei mokytojus žygiuoti į Santakos parką su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis. Šios veiklos tikslas - supažindinti vaikus su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis, atlikti žingsniavimo judesius Į Lietuvą šiaurietiško ėjimo idėja atklydo apie 2007 m., bet platesnį susidomėjimą visuomenėje pradėjo įgauti tik 2009 m. pavasarį. Jau nuo pat pirmųjų žingsnių su lazdomis žmonės pajaučia tokio judėjimo efektyvumą ir malonumą. Dėl savo paprastumo ir natūralumo šiaurietiškas ėjimas patrauklus visiems. Kaip aktyvaus laisvalaikio formą jį mėgsta pagyvenę žmonės, jaunimas ir vaikai.

 

„Šok su Sveikatiada“
„Šok su Sveikatiada“

Balandžio 29-ąją, minint Tarptautinę šokio dieną, priešmokyklinių „Šermukšnėlių“ ir „Kaštonėlių“ grupių ugdytiniai dalyvavo fizinio aktyvumo konkurse „Šok su Sveikatiada“

 

Kvietimas į smagųjį Olimpinį pikniką prezidentūroje
 Kvietimas į smagųjį Olimpinį pikniką prezidentūroje

LTMŽ - 10 metų. Kauno lopšelis-darželis „Ežiukas“ kasmet dalyvauja “Lietuvos mažųjų žaidynėse”. Labai nudžiugino žinia, kad šiandieną burtų keliu esame išrinkti ir pakviesti atvykti 2024-05-31 į Prezidentūros kiemelį ir dalyvauti smagiajame Olimpiniame Piknike.

 

Lietuvos mažųjų žaidynės
Lietuvos mažųjų žaidynės

,,Lietuvos mažųjų žaidynės 2024‘‘ II etapas.

 

 

eTwinning projekto ,,KINDNESS STORİES AT SCHOOL“ dalyviai
eTwinning projekto ,,KINDNESS STORİES AT SCHOOL“ dalyviai

,,Šermukšnėlių“ gr. ugdytiniai kartu su mokytoja, Laimute Zaleckiene, dalyvauja e‘Twinning programos projekte ,,KINDNESS STORİES AT SCHOOL“ („Gerumo istorijos mokykloje“). Šis projektas yra dalis eTwinning programos, skirtos skatinti tarptautinį bendradarbiavimą mokyklose. Projekto trukmė: 2024 m. sausio - 2024 m. gegužės mėnesiai. Projekto partneriai: mokytojai ir vaikai iš Lietuvos, Turkijos, Bulgarijos, Graikijos.

 

 

Kviečiame
Kviečiame

Kviečiame prisijungti ir dalyvauti Kauno lopšelio - darželio „Ežiukas“ organizuojamame respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų fotografijų virtualioje parodoje „Atvirutė Mamai“. Projekto tikslas – puoselėti meilę mamai, šeimai, rasti tinkamą išraišką gražiems jausmams išreikšti, pasitelkiant įvairias vizualinės raiškos priemones ir technikas, skatinti vaikų kūrybiškumą ir tobulinti jų meninius gebėjimus. Norinčius dalyvauti kviečiame jungtis į Facebook grupę „Atvirutė Mamai“.Šioje grupėje dalinsimės veiklų akimirkomis iki 2024 m. gegužės 6 d. Paroda vyks nuo 2024 m. balandžio 22 d. – 2024 m. gegužės 6 d. Dalyviai, norėdami gauti pažymą apie dalyvavimą projekte, turėtų registruotis.   Dėl iškilusių neaiškumų kreiptis el. p.: studente72@gmail.com arba linaeziukas@gmail.com. Nuostatus rasite Facebook grupės „Atvirutė Mamai“ failuose.

Facebook grupės „Atvirutė Mamai nuoroda: https://www.facebook.com/groups/3713039972270698                                  Dalyvio registracijos forma: https://forms.gle/4kvLsfYC4zqQLowg6

 

LTMŽ I-asis etapas
LTMŽ I-asis etapas

2024-02-01 iki 2024-03-31 Kauno lopšelyje-darželyje „Ežiukas“ vyko I-asis LTMŽ etapas - virtualūs fizinio raštingumo užsiėmimai. Projekto tikslas - skatinti Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą.

 

,,Kiškių Velykėlės"
,,Kiškių Velykėlės"

Š. m. balandžio 2 d. Kauno lopšelio-darželio ,,Ežiukas" vaikučiai ir mokytojai šventė ,,Kiškių Velykėles" Kartu su linksmuoliu Kiškučiu, išmintingąja Pelėda ir Meškute smagiai žaidė, šoko, dainavo, rideno margaspalvius margučius.

 

Kiaušinių marginimas vašku
Kiaušinių marginimas vašku

Kiaušinių marginimas vašku - senovinis amatas, kuris daugelyje šeimų perduodamas iš kartos į kartą. Kovo 28 d. į Kauno lopšelį - darželį “Ežiukas“ atvykusi Velykė supažindino vaikučius kaip tradiciniu būdu išmarginti kiaušinius. Kiekvienas vaikas turėjo galimybę išreikšti kūrybiškumą ir fantaziją eksperimentuojant įvairiomis spalvomis ir raštais, kuriant savo margutį. Ši patirtis sukėlė daug gerų emocijų tiek vaikams, tiek ir jų tėveliams. Linkime šviesių, šiltų ir gausių Šv. Velykų.

 

Kovo 22-oji - Pasaulinė vandens diena.
Kovo 22-oji - Pasaulinė vandens diena.

Gamta padovanojo mums savo stebuklą – vandenį. Nuo jo priklauso mūsų gyvybė, ateitis. Be vandens žmogus negalėtų gyventi. Kovo 22-ąją dieną minima Pasaulinė vandens diena. Mokytojos, Renata, Lina ir visuomenės sveikatos specialistė, Ingrida, vaikus pakvietė į smagias edukacines veiklas. Po veiklų vaikai ragavo „Stebuklingo“ sveikatos, draugystės ir ramybės vandens.

 

Pasaulinė Dauno sindromo diena
Pasaulinė Dauno sindromo diena

Kovo 21 d.- Pasaulinė Dauno sindromo diena. #NenurasauOpalaikau

 

Renginio, skirto Žemės dienai paminėti, akimirkos.
Renginio, skirto Žemės dienai paminėti, akimirkos.

 

Patyriminė edukacija: arbatinės žvakės „Laimės pasagėlė“ gamyba
Patyriminė edukacija: arbatinės žvakės „Laimės pasagėlė“ gamyba

Kovo 20-oji - Tarptautinė Laimės diena. Šios dienos tikslas - pripažinti laimės svarbą viso pasaulio žmonių gyvenime ir rasti pozityvių būdų rūpintis savimi ir vienas kitu. Šią dieną lopšelyje - darželyje "Ežiukas" vyko patyriminė edukacija: arbatinės žvakės „Laimės pasagėlė“ gamyba iš natūralaus bičių vaško, pokalbiai apie laimę ir apie tai, kada kiekvienas patiriame laimės jausmą. Edukaciją vedė Kauno miesto Centro seniūnijos Senamiesčio seniūnaitijos seniūnaitė, Ernesta Ranusienė.

 

Edukacija „Pirmosios pagalbos teikimas“
Edukacija „Pirmosios pagalbos teikimas“

Kauno lopšelyje-darželyje „Ežiukas“ 2024 m. kovo 15 d. „Kaštonėlių”, „Šermukšnėlių” ir „Ąžuoliukų” grupių vaikams organizuota edukacija „Pirmosios pagalbos teikimas“. Ugdytiniai sužinojo kaip reikia teikti pirmąją pagalbą, atlikti pradinį nukentėjusiojo gaivinimą ir patys pamėgino suteikti pagalbą. Susidomėję apžiūrėjo greitosios pagalbos automobilį iš vidaus ir išorės, vaikus nudžiugino įjungti greitosios pagalbos automobilio švyturėliai, sirena.

 

Prašymas
Prašymas

PRAŠOME SKIRTI 1,2 PROCENTO MŪSŲ DARŽELIUI – JŪSŲ DĖKA MES GALIME DAUGIAU!

Gerbiami tėveliai, mokytojai, mokyklos darbuotojai, bendruomenės nariai, nuoširdžiai dėkojame Jums, kad esate kartu su mumis ir kasmet prisidedate prie ugdymo įstaigos rėmimo, skirdami 1,2 % nuo pajamų mokesčio. Jūsų paramos dėka įstaiga tampa modernesnė, jaukesnė, saugesnė, gerėja vaikučių ugdymosi sąlygos grupėse ir lauke. Kiekvieno Jūsų sprendimas skirti pajamų mokesčio dalį – dovana mūsų vaikams ir darželiui.

Mūsų lopšelio - darželio duomenys formos pildymui: Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas): 191828810 Paramos gavėjo pavadinimas: Kauno m. lopšelis - darželis „Ežiukas“ Buveinės adresas: A. Mapu g. 12, Kaunas, 44284 Kauno m. sav. Skirti sumokėto pajamų mokesčio dalį galima internetu, prisijungus prie Elektroninės deklaravimo sistemos (EDS) per elektroninę bankininkystę užpildyti prašymą Prisijungti: https://deklaravimas.vmi.lt (skiltyje Deklaravimas -> Pildyti formą -> Prašymas skirti paramą)

Iš anksto Jums DĖKOJAME

 

Projektas ,,Meilė Tėvynei mažoj širdelėj"
Projektas ,,Meilė Tėvynei mažoj širdelėj"

Š. m. kovo 8 d. Kauno lopšelio - darželio ,,Ežiukas" mergaičių ansamblis dalyvavo Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos organizuotame Kauno miesto ir Kauno rajono ugdymo įstaigų projekte ,,Meilė Tėvynei mažoj širdelėj". Mergaitės dainavo A. Sendžikienės dainą ,,Mano Lietuva"

 

Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ.
Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ.

Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ. Kaip ir kasmet, Kauno lopšelio – darželio „Ežiukas“ bendruomenė, šį mėnesį daugiau dėmesio skiria patyčių prevencijai, pozityvaus bendravimo įgūdžių stiprinimui. Kovo 12 dieną mažiausieji darželio vaikai žiūrėjo filmuką „Reksas ir jo draugai“, diskutavo, koks elgesys yra skaudinantis ir netinkantis, kaip reikėtų elgtis susidūrus su patyčiomis. Vyresnieji darželio vaikai dalyvavo viktorinoje „Praleidžiu progą PASITYČIOTI“, ieškojo atsakymų į klausimus apie tinkamą ir netinkamą elgesį.

 

Kovo 21 – oji – Pasaulinė Dauno sindromo diena.
Kovo 21 – oji – Pasaulinė Dauno sindromo diena.

 

Sveikiname su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena.
Sveikiname su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena.

 

eTwinning projekto ,,Have fun while playing, Learn while having fun“ dalyviai
eTwinning projekto ,,Have fun while playing, Learn while having fun“ dalyviai

Gerbiami tėveliai, Informuojame, kad ikimokyklinio ugdymo ,,Klevelių“ gr. ugdytiniai kartu su mokytoja Nijole Račiene, dalyvauja eTwinning programos projekte ,,Have fun while playing, Learn while having fun“. Šis projektas yra dalis eTwinning programos, skirtos skatinti tarptautinį bendradarbiavimą mokyklose. Projekto trukmė: nuo 2024 m. vasario 1 d. iki 2024 m. birželio 28 d. Projekto partneriai: mokytojai ir vaikai iš Lietuvos, Turkijos, Rumunijos, Bulgarijos, Graikijos, Latvijos, Azerbaidžano, Moldavijos. Projektas – paremtas vaikų žaidimais. Įgyvendindami projektą vykdysime veiklas, susijusias su žaidimais, kurie buvo populiarūs anksčiau ir yra žaidžiami šiandien. Juo siekiama atliepti ugdytinių poreikius, užtikrinti kokybiškesnį ir įdomesnį vaikų gyvenimą. Ugdant pozityvų požiūrį į įvairovę, kitoniškumą ir bendradarbiavimą tarp skirtingų šalių, susipažinsime bei išbandysime skirtingų kultūrų vaikiškus žaidimus. Mes labai tikimės, kad mūsų projektas sukurs smagią ir prasmingą ugdymosi aplinką bei padės vaikams tobulėti visose raidos srityse įvairiose žaismingose veiklose. Kviečiame ir Jus, būti aktyviais dalyviais. Ačiū, kad skyrėte laiko susipažinti su įgyvendinamo projekto idėja.

 

Kvietimas
Kvietimas

Kviečiame vaikučių šeimas dalyvauti VŠĮ „Vilties žiedas“ vykdomo projekto „Viena stotelė“ konferencijoje. Nuoroda registracijai: 

https://docs.google.com/forms/d/1Hm9qWhzwjQMU7Cbfn-iYmgJYUgDjCa2OgWvZlGuMUHk/viewform?pli=1&pli=1&edit_requested=true

 

Sveikiname su Vasario 16 – ąją!
Sveikiname su Vasario 16 – ąją!

 

Vasario 16 – osios minėjimas
Vasario 16 – osios minėjimas

Darželyje minėjome Vasario 16-ąją. Lietuvos gimtadienio proga mažieji dovanojo savo piešinėlius, eiles, daineles ir šokius, iš visos širdies linkėdami toliau išlikti tokia gražia, laisva, nuostabia šalimi.

 

,,Užgavėnių šventė"
,,Užgavėnių šventė"

Š. m. vasario 13 d. Kauno lopšelio-darželio ,,Ežiukas" ugdytiniai ir mokytojai šventė ,,Užgavėnių šventę": kartu smagiai šokome, žaidėme. Visi džiaugėmės, kai kovoje su Lašininiu nugalėjo Kanapinis. Sudėję į maišą visas blogas mintis, pyktį, vijome žiemą iš kiemo ir kvietėme sugrįžti šviesų pavasarį!

 

Kviečiame dalyvauti
Kviečiame dalyvauti

Kviečiame prisijungti ir dalyvauti Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ organizuojamame respublikiniame ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų fizinį aktyvumą skatinančiame projekte „Pats judu ir kitą kviečiu“. Projekto tikslas – didinti vaikų įsitraukimą į įvairias fizinio aktyvumo veiklas, sudarant sąlygas patirti judėjimo džiaugsmą, ugdant įprotį sportuoti ir plėtojant pozityvų požiūrį į aktyvią gyvenseną. Norinčius dalyvauti kviečiame jungtis į Facebook grupę „Pats judu ir kitą kviečiu“ Šioje grupėje dalinsimės organizuotų judriųjų/aktyviųjų veiklų akimirkomis iki 2024 m. vasario 29 d. Projektas vyks nuo 2024 m. vasario 1 d. iki 2024 m. vasario 29 d. Dalyviai, norėdami gauti pažymą apie dalyvavimą projekte, turėtų registruotis. Dalyvio registracijos forma čia. Dėl kilusių neaiškumų kreiptis el.p. linaeziukas@gmail.com   

Projekto „Pats judu ir kitą kviečiu“ nuostatai.

 

Edukacinė veikla „Šermukšnėlių“ grupėje.
Edukacinė veikla „Šermukšnėlių“ grupėje.

Sausio 25 dieną lopšelio – darželio „Ežiukas“ „Šermukšnėlių“ grupėje ugdytinio mama, banko „Luminor“ projektų vadovė Dovilė Grigaitė, vedė edukacinę veiklą apie pinigus. Vaikai sužinojo pinigų atsiradimo istoriją, kuo mokėjo senovėje ir dabar. Apžiūrėjo euro ir litų monetas. Diskutavo ką galima ir ko negalima nusipirkti už pinigus, kur jų gauti ir kaip sutaupyti

 

Komplimentų diena
Komplimentų diena

Sausio 23 dieną Kauno l/d „Ežiukas“ bendruomenė minėjo Tarptautinę komplimentų dieną. Šią dieną vaikai bei pedagogai dalino vienas kitam komplimentų korteles, žaidė įvairius draugystę stiprinančius žaidimus, aiškinosi žodžio „komplimentas“ reikšmę. Buvo draugiškai nutarta, kad gražūs ir nuoširdūs žodžiai daro stebuklus – priverčia nusišypsoti, suteikia gerų emocijų, stiprina draugystę. Tegul komplimentas tampa kasdieniu įpročiu, o šypsenos nuspalvina mūsų kasdienybę.

 

Pilietinė iniciatyva ,,Pergalės šviesa"
Pilietinė iniciatyva ,,Pergalės šviesa"

Šiandien, sausio 12-tosios dienos rytą, prisijungdami į pilietinę iniciatyvą ,,Pergalės šviesa", Kauno lopšelio–darželio „Ežiukas“ languose sužibo atminimo žvakelės – gyvybės, šviesos, atminties ir vienybės simbolis. Ugdytiniai kartu su pedagogais grupėse uždegė žvakeles, pagerbdami Laisvės kovotojus, žuvusius kovojant už laisvę ir džiaugdamiesi, kad gyvena nepriklausomoje Lietuvoje.

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Rekomendacijos tėvams. Kaip tėvai turėtų pasirūpinti vaikų saugumu.  

 

,,Trijų Karalių" šventė
,,Trijų Karalių" šventė

Š. m. sausio 5 d. Kauno lopšelio-darželio ,,Ežiukas" ugdytiniai ir mokytojai šventė ,,Trijų Karalių" šventę. Kartu su Trimis Karaliais, Angelu ir Nykštuke vaikai šoko, žaidė, minė mįsles, skaitė Kalėdų Senelio jiems atsiųstą laišką. Iškeliaudami Trys Karaliai palinkėjo visiems ramybės, stiprybės, sveikatos ir puikių, gerų Naujų 2024-jų Metų!

 

Atkeliauja „Trys karaliai“
Atkeliauja „Trys karaliai“

 

Respublikinis ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų projektas „Kalėdinio šokio iššūkis“
Respublikinis ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų projektas „Kalėdinio šokio iššūkis“

Šokis – tai veikla, plėtojanti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų patirtį. Gruodžio 22 dieną Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ vaikai ir mokytojai prisijungė prie Respublikinio ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų projekto „Kalėdinio šokio iššūkis“ ir linksmai sušoko nuotaikingą šokį.

 

STEAM projekto „Kalėdų eglutė“ paroda.
STEAM projekto „Kalėdų eglutė“ paroda.

 

Sveikinimas
Sveikinimas

 

Šventiniai „Kalėdų eglutės” renginiai
Šventiniai „Kalėdų eglutės” renginiai

Vėl apsisuko laiko ratas ir sulaukėme gražiausios metų šventės – Kalėdų . Gruodžio 19 dieną lopšelyje-darželyje “Ežiukas” aidėjo Kalėdinis šurmulys ir vyravo šventinė nuotaika, vyko šventiniai „Kalėdų eglutės” renginiai. Įstaigos salėje ugdytiniai pasipuošę karnavaliniais kostiumais, susirinkusiems dovanojo kalėdines daineles, eilėraščius ir susitiko su Kalėdų seneliu.

 

Advento pradžios minėjimas
Advento pradžios minėjimas

Šiandien, Kauno lopšelyje – darželyje „Ežiukas“ rytas prasidėjo šiek tiek kitaip nei įprastai – susikaupimu, ramybe bei žvakių švieselėmis. Bendruomenė minėjo Advento pradžią. Skambant ramioms adventinėms giesmėms vaikai nešdami savo žvakelę ėjo iš eglių šakų nupintu Advento spiralės taku. Spiralė simbolizuoja ėjimą į save, o deganti žvakė – dieviškoji Kalėdų šviesa. Gražaus Šv. Kalėdų laukimo, ramių minčių ir tikrumo. Su Adventu!

 

Draugo diena
Draugo diena

„Draugas yra tas, kuris suteikia sparnus būti savimi” . Tokie gražūs žodžiai šiandien skambėjo lopšelio – darželio „Ežiukas“ bendruomenėje minint Draugo dieną. Šią dieną vaikai kalbėjosi apie tai, kas yra draugas , kodėl svarbu turėti draugų, kaip draugystė padeda augti, pažinti pasaulį. Su liūte Defina bei šunytėmis – Linksmuole ir Gudruole vaikai žaidė smagius draugystės žaidimus, mankštinosi , šoko bei dainavo . Ši diena paminėta plačiomis šypsenomis , gera nuotaika bei šiltais gražiais žodžiais vienas kitam! Taip gera dalintis gerumu.

 

KVIEČIAME dalyvauti Respublikiniame ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų STEAM projekte „KALĖDŲ EGLUTĖ“
KVIEČIAME dalyvauti Respublikiniame ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų STEAM projekte „KALĖDŲ EGLUTĖ“

Kalėdų laukimo magija prasideda nuo Kalėdų eglutės . Kalėdų eglutė – viena pagrindinių Kalėdų švenčių puošmena. Sunku įsivaizduoti šias šventes be eglutės . Na, ir kurgi Kalėdų Senelis padėtų dovanėles? Kviečiame Jus, prisijungti ir dalyvauti Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ organizuojamame Respublikiniame ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų STEAM projekte „KALĖDŲ EGLUTĖ“.  Tikslas: pasitelkiant STEAM veiklas, ugdyti vaikų kritinį ir lankstų mąstymą, kūrybingumą, skatinti pažinimo smalsumą, kuriant Kalėdines eglutes .  Norinčius dalyvauti kviečiame jungtis į Facebook grupę „Kalėdų eglutė“. Nuoroda čia  Šioje grupėje dalinsimės veiklų akimirkomis iki 2023 m. gruodžio 18 d. Projektas vyks nuo 2023 m. gruodžio 1 d. iki 2023 m. gruodžio 18 d. Dalyviai norėdami gauti pažymą apie dalyvavimą projekte privalo registruotis atskira forma. Dalyvio registracijos forma: https://forms.gle/5D1Vz6DYatnH5jBW9Dėl kilusių neaiškumų kreiptis el. p. :kleveliai.eziukas.musudarzelis@gmail.com   Projekto nuostatus rasite čia 

 

,,Kuriu savo vaikams"
,,Kuriu savo vaikams"

Š. m. lapkričio 17 d. Kauno lopšelio-darželio ,,Ežiukas" ugdytiniai dalyvavo X-tame Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos bei Kauno miesto ir rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų kūrybos festivalyje ,,Kuriu savo vaikams". Vaikai dainavo Renatos Motuzienės dainelę ,,Mano tėtis".

 

Edukacija "Skudučio gamyba“
Edukacija "Skudučio gamyba“

Lapkričio 17 d. lopšelio - darželio "Ežiukas" "Ąžuoliukų" grupės ugdytiniai dalyvavo edukacijoje "Skudučio gamyba" Tautinės kultūros skyriuje.

 

Edukacinė veikla Kauno miesto V. Kudirkos viešosios bibliotekos meno ir muzikos skyriuje.
Edukacinė veikla Kauno miesto V. Kudirkos viešosios bibliotekos meno ir muzikos skyriuje.

Lapkričio 15 d. lopšelio - darželio „Ežiukas“ „Šermukšnėlių" grupės vaikai dalyvavo edukacinėje veikloje Kauno miesto V. Kudirkos viešosios bibliotekos meno ir muzikos skyriuje. Jaukiai įsikūrę žvakių šviesoje klausėsi skaitomos istorijos „Kalėdos šiaurėje" iš Astridos Lingrend knygos „Emilis iš Lionebergos". Skaitymai skirti Šiaurės šalių literatūros savaitei.

 

Tarptautinė tolerancijos diena
Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 14 dieną lopšelio – darželio „Ežiukas“ bendruomenė minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Šių metų tolerancijos dienos simbolis – žibintas! Minint šią dieną ugdytiniai ne tik kūrė tolerancijos žibintus iš popieriaus ir kitų medžiagų, piešė piešinius, kuriuose atsispindėjo tolerancijos žibintai, bet ir kalbėjosi su pedagogais apie šviesą, kuri yra kiekvieno širdyje – pilna gerumo, atjautos kitam. Ir ta šviesa didėja, kai darome gerus darbus, priimame kitus, nors ir esame skirtingi. Vaikai šoko draugystės šokį, gamino gerumo kibirėlius, žiūrėjo trumpametražinį filmuką „Tiltas“ apie toleranciją, aptarė nepakantumo, netolerancijos atvejus, išsiaiškino, jog labai svarbu būti draugiškiems vieni kitiems.

 

Edukacija „Laiško kelionė“
Edukacija „Laiško kelionė“

Lapkričio 7 dieną lopšelio – darželio “Ežiukas” „Šermukšnėlių“ grupės ugdytiniai dalyvavo Kauno m. muziejaus Pilies skyriaus edukacijoje „Laiško kelionė“. Edukacinio užsiėmimo metu vaikai sužinojo būdus, kaip buvo perduodama žinia dar prieš atsirandant laiškams. Sužinojo kaip atrodė pirmieji laiškai, kokio paukščio plunksna juos rašydavo ir kitas rašto istorijos detales. Praktinės užduoties metu aptarė pagrindinius laiško rašymo reikalavimus, patys "rašė" laiškus. Pakeliui į darželį savo parašytus laiškus išsiuntė mylimiausiems žmonėms.

 

Paroda „Moliūgų žibintų alėja“
Paroda „Moliūgų žibintų alėja“

Trumpėjant dienoms ir ilgėjant rudens vakarams taip norisi jaukumo, šviesos ir šilumos. O kas gali būti jaukiau nei iš žibinto sklindanti šviesa? Dalinamės „Moliūgų žibintų alėjos “ parodėlės akimirkomis ir linkime Jums Ramių Vėlinių, prisimenant išėjusius ir stipriai apkabinant esančius šalia…

 

,,Rudenėlio šventė"
,,Rudenėlio šventė"

Š. m. spalio 26 dieną Kauno lopšelio-darželio ,,Ežiukas" ugdytiniai ir mokytojai šventė ,,Rudenėlio šventę": kartu su Žirniuku ir Obuoliuku smagiai šoko, dainavo, žaidė, minė mįsles. Žirniukas ir Obuoliukas vaikučiams dovanojo Rudenėlio dovanų krepšelį, visiems mažiems ir dideliems linkėjo gražios šventės, puikios nuotaikos, kvietė kiekvieną dieną ragauti, gardžiuotis, džiaugtis Rudenėlio teikiamomis dovanomis!

 

Kviečiame
Kviečiame

 

Edukacija Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejuje „Pėdsekys gamtoje“
Edukacija Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejuje „Pėdsekys gamtoje“

Spalio 12 d. lopšelio – darželio „Šermukšnėlių“ grupės ugdytiniai lankėsi Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejaus organizuojamoje edukacijoje „Pėdsekys gamtoje“. Vaikai mokėsi pastebėti ir pažinti gamtoje paliekamus gyvūnų veiklos pėdsakus. Užsiėmimo metu, stebėdami natūralias, gamtoje rastas priemones, dalyvaudami viktorinoje, sužinojo kur gyvena ir maitinasi genys, bebras, voverė, kiti gyvūnai.

 

Pasaulinės psichikos sveikatos dienos minėjimas
Pasaulinės psichikos sveikatos dienos minėjimas

Spalio 10 dieną minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Ši diena – tai puiki proga nors trumpam sustoti, pagalvoti apie savo emocinę sveikatą, jos saugojimo bei stiprinimo galimybes. Kauno lopšelis – darželis „Ežiukas“ jau daugybę metų iš eilės organizuoja respublikinį projektą – akciją „Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną“, kurio tikslas saugoti ir stiprinti vaikų psichinę sveikatą, formuojant teigiamas nuostatas, empatiją bei norą padėti kitiems. Prisijungiant prie šios gražios iniciatyvos spalio pradžioje vaikai pasinėrė į emocijų pasaulį – plėtė jausmų žodyną, mokėsi atpažinti kitų jausmus ir praktiškai išsakyti savuosius, išbandė įvairius nusiramino būdus esant bet kokiai nuotaikai. Taip pat vaikai kūrė šypsenėles, ant kurių užrašė palinkėjimus, gražius žodžius. Spalio 10 dieną šios šypsenėlės tapo dovanėlėmis, vaikai jas dalino eisenos metu Vilniaus gatvėje sutiktiems žmonėms.Vaikai įteikdami savo rankų darbo gamintą šypsenėlę skatino praeivius daugiau šypsotis, dalintis gera nuotaika.

 

Šventinis rytmetys vaikams „Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!“
Šventinis rytmetys vaikams „Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!“

 

Nacionalinis kokybės ženklelis už eTwinning projektą „Sveikas maistas – sveikas vaikas“
Nacionalinis kokybės ženklelis už eTwinning projektą „Sveikas maistas – sveikas vaikas“

Nacionalinis kokybės ženklelis už eTwinning projektą „Sveikas maistas – sveikas vaikas“ suteiktas „Šermukšnėlių“ grupės ugdytiniams ir mokytojai Laimutei Zaleckienei.

 

Informacija tėvams/globėjams.
Informacija tėvams/globėjams.

 

Žemės žaliojo rūbo sodinimo akcija
Žemės žaliojo rūbo sodinimo akcija

Lopšelio – darželio „Ežiukas“ ugdytiniai rugsėjo 27 dieną prisijungė prie EKO mokyklų tinklo ir bendruomenių tinklo ENO ( Environment online) Žemės žaliojo rūbo sodinimo akcijos. Darželio kieme pasodinome obelaitę ir paprastąjį šermukšnį. Tariame nuoširdų ačiū "Ąžuoliukų" ir "Šermukšnėlių" grupių tėveliams, prisidėjusiems ir padėjusiems įsigyti bei sodinti medelius.

 

Tarptautinė diena be automobilio
Tarptautinė diena be automobilio

Rugsėjo 22 d. Kauno lopšelyje-darželyje „Ežiukas“ minėjome Tarptautinę dieną be automobilio, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai. Šiandien ugdytiniai į įstaigą atvyko dviratukais , paspirtukais ir kitomis alternatyviomis, aplinkai draugiškomis, transporto priemonėmis. Darželio kieme mažieji mankštinosi, dalyvavo figūrinio važiavimo rungtyse, lenktyniavo, rungtyniavo važinėdami dviratukais ir paspirtukais. Dalinamės akimirkomis.

 

Žygis „Kur gimę, kur augę“
Žygis „Kur gimę, kur augę“

Rugsėjo 16-22 dienomis Lietuvoje vyksta Europos judumo savaitė, kurios šių metų iššūkis „Judėk laisviau“ . Kauno lopšelio - darželio „Ežiukas“ ugdytiniai ir mokytojai išsiruošė į žygį „Kur gimę, kur augę“. Žygio metu aplankė Kauno senamiestyje esančias žymias ir lankytinas vietas.

 

Muzikinė pasakėlė "Traukinuko kelionė"
Muzikinė pasakėlė "Traukinuko kelionė"

Rugsėjo 20d. Iopšelio - darželio "Ežiukas" kieme vyko muzikinė pasakėlė "Traukinuko kelionė" .Vaikai traukinuku keliavo po įvairias Europos šalis.

 

Kviečiame dalyvauti.
Kviečiame dalyvauti.

Spalio 10 dieną minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena.  #WorldMentalHealthDay    

2023 m. spalio 2 – 13 d. Kauno lopšelis – darželis „Ežiukas“ kviečia prisijungti ir dalyvauti Respublikiniame ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo ir švietimo pagalbos įstaigų kūrybiniame projekte – akcijoje. „Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!“ skirtame Pasaulinės psichikos sveikatos dienos minėjimui. Projekto  akcijos tikslas – saugoti ir stiprinti vaiko psichinę sveikatą, formuojant teigiamas nuostatas, empatiją bei norą padėti kitiems. Visus norinčius dalyvauti, kviečiame prisijungti prie facebook grupės „PADOVANOKIM GERĄ NUOTAIKĄ IR ŠYPSENĄ! 2023 M.“

Projekto - akcijos „Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną! 2023 m.“ nuostatai.

 

Rugsėjo 1-osios šventė
Rugsėjo 1-osios šventė

Š. m. rugsėjo 1 dieną, Kauno lopšelio darželio ,,Ežiukas" bendruomenė šventė ,,Mokslo ir žinių šventę" . Kartu su Kake Make ir Kloune smagiai šokome, bendravome, žaidėme muzikinius ir sportinius žaidimus, piešėme, su draugais dalinomės spalvingais vasaros įspūdžiais. Linksmai išlydėję vasarą, sveikinome atėjusį rudenį ir kartu su juo atkeliavusius Naujus Mokslo Metus!

 

Sveikinimas
Sveikinimas

Sveikiname Jus su Rugsėjo 1 - Mokslo ir Žinių diena!

 

Projektas „Sveikata visus metus 2023“
Projektas „Sveikata visus metus 2023“

„Sveikata visus metus 2023“ . Rugpjūčio mėnesio iššūkis: „Nerauk, neskink, neplėšk, žmogau, esi tos pačios gamtos dalis“ Dr. Eugenija Šimkūnaitė

 

Kviečiame į mokslo metų pradžios šventę!
Kviečiame į mokslo metų pradžios šventę!

Kviečiame į mokslo metų pradžios šventę, kuri įvyks rugsėjo 1 d., 10 val.

 

Žolinės šventė
Žolinės šventė

Artėjant paskutinei vasaros šventei, gražios rugpjūčio 14 dienos ryte , Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ vaikai su mokytojomis rinkosi į darželio kiemelį paminėti paskutinės vasaros šventės – Žolinės . Kiekvienais metais ši spalvinga ir graži vasaros pabaigos šventė atveria duris į rudenį . Vaikai klausėsi Žolinės šventės papročių ir tradicijų. Susipažino su įvairiais augalais , aptarė žiedynų formas , lietė, uostė, skaičiavo lapelius ir žiedlapius . Darželio kieme įsikūrusioje arbatinėje ragavo, uostė ir gėrė įvairių žolelių (šaltmėčių, juozažolių, apynių, melisos, vingiorykščių) arbatų. Iš atsineštų žolynų rišo svarbiausią šios šventės atributą - Žolinės puokštę . Dainavo ir šoko lietuvių liaudies žaidimus.

 

Kupolo atidarymo šventė lopšelyje – darželyje „Ežiukas“
Kupolo atidarymo šventė lopšelyje – darželyje „Ežiukas“

Rugpjūčio 11 dienos rytmetį Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ vaikai su pedagogais rinkosi į kupolo atidarymo šventę. Vaikams buvo įdomu apžiūrėti kupolą, įsikurti jame, pabūti tarp draugų, išbandyti sėdmaišius ir jame esančias priemones. Vaikai džiaugėsi, kad šiame kupole galės pasislėpę nuo lietaus ir vėjo ne tik pailsėti, atsipalaiduoti , bet ir žaisti , piešti , skaityti knygeles , skaičiuoti , kalbėtis su draugais, sportuoti , šokti ,o gal net ir valgyti ledus . Nuoširdžiausias ačiū , Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ bendruomenei , kurie mūsų įstaigai suteikė 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramą ir padėjo įgyvendinti šį sumanymą.

 

Sveikata visus metus 2023
Sveikata visus metus 2023

Liepos mėnesio iššūkis: „Kai sveikas maistas-nereikalingas ir vaistas“

 

Sveikata visus metus 2023
Sveikata visus metus 2023

Birželio mėnesio iššūkis: „Sveikatos dovanos gamtoje ir Eugenijos Šimkūnaitės kūryboje“

 

Europos kokybės ženklelis už eTwinning projektą „Sveikata – tai dovana!“
 Europos kokybės ženklelis už eTwinning projektą „Sveikata – tai dovana!“

Europos kokybės ženkleliu už eTwinning projektą „Sveikata – tai dovana!“ įvertintas „Šermukšnėlių“ grupės mokytojos Laimutės Zaleckienės ir ugdytinių, dalyvavusių „eTwinning“ projekte, darbas. Europinis kokybės ženklelis suteikiamas tiems projektams, kurie pelnė aukščiausią įvertinimą tarp nacionalinius kokybės ženklelius gavusių projektų. Šie projektai – tai sėkmingo europinio bendradarbiavimo pavyzdžiai.

 

Vaikų vasara
Vaikų vasara

 

Sveikiname su tėvo diena
Sveikiname su tėvo diena

 

Tarptautinė vaikų gynimo diena
Tarptautinė vaikų gynimo diena

 

Sveikata visus metus 2023
Sveikata visus metus 2023

„Judėjimas gali pakeisti visus pasaulio vaistus, bet visi pasaulio vaistai negali pakeisti judėjimo.“ S.Tiso

 

„Kevelių“ grupės edukacinė išvyka
„Kevelių“ grupės edukacinė išvyka

Gegužės 19 dieną „Klevelių“ grupės vaikai lankėsi viename moderniausių fabrikų Lietuvoje – „Vikeda“, kurioje gaminami skanieji „Dadu“ ledai . Nuoširdų AČIŪ tariame „DADU“ ledus gaminančios įmonės „Vikeda“ darbuotojams už puikią edukaciją. Didelį ir nuoširdų AČIŪ sakome Godos tėveliams už suorganizuotą edukacinę išvyką , kuri vaikučiams suteikė daug gražių ir įsimintinų patirtinių įspūdžių!

Norėdami matyti daugiau SPAUSKITE ČIA

 

Šeimų popietė lopšelio - darželio „Ežiukas“ kieme
Šeimų popietė lopšelio - darželio „Ežiukas“ kieme

 

Ypatinga diena - darželio baigimo diena.
Ypatinga diena - darželio baigimo diena.

Ypatinga diena - darželio baigimo diena. Tai didelis įvykis visiems mūsų darželinukams ir jų tėveliams! Mums buvo garbė dirbti ir būti su Jumis ir Jūsų vaikais! Mokykitės, aukite ir tobulėkite. Sėkmės mokykloje!!!

Norėdami matyti daugiau SPAUSKITE ČIA

 

Gražios, spalvingos ir šiltos Joninių šventės
Gražios, spalvingos ir šiltos Joninių šventės

Artėjant trumpiausiai ir paslaptingiausiai metų nakčiai, susipažinome su Joninių tradicijomis ir papročiais, tyrinėjome pievos augalus, gaminomės karūnas, žaidėme su vandeniu ir stebėjome kaip skleidžiasi gėlių žiedeliai. Sveikinome Jonukus, šokinėjome per „Joninių" laužą. Nuotaikingai ir lepinant saulutės spinduliams keliaujame į šventinį savaitgalį!

 

Šeimos diena
Šeimos diena

 

Gegužės 9 - oji - „eTwinning“ diena!
Gegužės 9 - oji - „eTwinning“ diena!

Gegužės 9 - oji - „eTwinning“ diena!

 

Lietuvos Mažųjų žaidynės 2023
 Lietuvos Mažųjų žaidynės 2023

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNIŲ III ETAPAS.

 

 

Projektas „Sveikatos takeliu, taikant S. Kneipo metodo elementus“
Projektas „Sveikatos takeliu, taikant S. Kneipo metodo elementus“

Kviečiame prisijungti ir dalyvauti Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ organizuojamame respublikiniame ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų sveiką gyvenseną skatinančiame projekte „Sveikatos takeliu, taikant S. Kneipo metodo elementus“. Projekto partneris – Kauno švietimo inovacijų centras ir Kauno miesto vaikų sveikatos stiprinimo metodinė darbo grupė. Tikslas – pagerinti sveikatos ugdymo(si) procesą, plėtoti sveikos gyvensenos ugdymą, integruojant S. Kneipo metodikos elementus.

Norėdami skaityti daugiau SPAUSKITE ČIA 

 

Apdovanojimas
Apdovanojimas

Maloni žinia lopšelio – darželio „Ežiukas“ bendruomenei. GAUTAS 2023 – 2024 metų e‘TWINNING MOKYKLOS ŽENKLAS. Tai pripažinimas visai mokyklos komandai už puikius pasiekimus programoje e‘Twinning.

 

 

Projektas „Sveikatos grandinėlė“
Projektas „Sveikatos grandinėlė“

Balandžio 27 d. įvyko projekto „Sveikatos grandinėlė“ baigiamasis renginys. kuriame dalyvavo 25 ikimokyklinio ugdymo įstaigos

 

Sveikata visus metus 2023
Sveikata visus metus 2023

Sveikata visus metus 2023 Balandžio mėnesio iššūkis: „Jeigu kiekvienas šluotų ties savo durim, visa gatvė būtų švari / Sveikatai palanki aplinka.“

 

Lietuvos mažųjų žaidynės II etapas ( festivalis įstaigoje)
Lietuvos mažųjų žaidynės II etapas ( festivalis įstaigoje)

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS II ETAPAS (Festivalis įstaigoje). Projekto tikslas: didinti (1-7 m) vaikų fizinį aktyvumą, taikant inovatyvias fizinio ugdymo formas.

 

Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių projektas „Sveikatos grandinėlė“
Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių projektas „Sveikatos grandinėlė“

Kauno lopšelio – darželio „Ežiukas“ bendruomenė prisijungė prie Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių projekto „Sveikatos grandinėlė“ (nacionalinis renginys „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“). Projekto tikslas – skleisti sveikatą stiprinančių mokyklų idėjas, sutelkiant Kauno miesto ikimokyklinių įstaigų bendruomenes bendrai veiklai. Balandžio 20-tą įstaigos bendruomenė dieną pradėjo linksma mankšta, darželio kieme. Nuotaikinga mankšta stiprino sveikatą ir pažadino visų šypsenas.

 

Išvyka į ūkį „Myliu kaimą"
Išvyka į ūkį „Myliu kaimą"

Balandžio 21 d. "Šermukšnėlių" grupės vaikai autobusu keliavo į Aleksandruvkos kaime įsikūrusį ūkį „Myliu kaimą". Edukacinėje - pažintinėje išvykoje susipažino su ūkio šeimininke ir jos plaukuotais, uodeguotais, plunksnuotais augintiniais. Vaikai turėjo galimybę gyvūnus pažinti, pamaitinti, paglostyti, pajodinėti poniu. Į darželį grįžome kupini gerų įspūdžių ir žinių apie naminius gyvūnus.

Norėdami skaityti daugiau SPAUSKITE ČIA

 

Tarptautinis e'Twinning projektas „Sveikas maistas - sveikas vaikas“
Tarptautinis e

Vasario mėnesį „Šermukšnėlių“ grupės vaikai ir mokytoja Laimutė Zaleckienė prisijungė prie tarptautinio e’Twinning projekto „Sveikas maistas – sveikas vaikas”. Projekte dalyvavo partneriai iš Lietuvos, Turkijos ir Rumunijos.

Norėdami skaityti daugiau SPAUSKITE ČIA

 

,,Kiškių Velykų" šventė
,,Kiškių Velykų" šventė

Š. m. balandžio 11 dieną Kauno lopšelio-darželio ,,Ežiukas" ugdytiniai, mokytojai, bendruomenė šventė ,,Kiškių Velykų" šventę: kartu su Pelėda ir linksmąja Pelyte smagiai dainavo, šoko, žaidė, rideno margučius, džiaugėsi atkeliavusiu šiltu, šviesiu pavasariu.

Norėdami peržiūrėti nuotraukų galeriją SPAUSKITE ČIA

 

Ekskursija „Velniuko Kauniuko pasakos“
Ekskursija „Velniuko Kauniuko pasakos“

 

Kauno lopšelio - darželio „Ežiukas“ „Šermukšnėlių“ ir „Klevelių“ grupės vaikai kovo 21 dieną dalyvavo kelionių organizatoriaus „Senamiesčio gidas“ organizuotoje audio gido ekskursijoje „Velniuko Kauniuko pasakos“ ir sužinojo daug daug linksmų istorijų ir pasakojimų keliaudami su padykusiu, nuotaikingu personažu Velniuku Kauniuku. Dalinamės akimirkomis.

Norėdami peržiūrėti nuotraukų galeriją SPAUSKITE ČIA

 

Draugiškoji SEU (socialinio emocinio ugdymo) olimpiada „Dramblys“
Draugiškoji SEU (socialinio emocinio ugdymo) olimpiada „Dramblys“

2023 m. kovo 10 – 17 dienomis „Šermukšnėlių“, „Klevelių“ ir „Kaštonėlių“ grupės vaikai, kartu su grupių pedagogėmis Laimute, Nijole ir Inesa, dalyvavo respublikinėje Draugiškoje SEU (socialinio emocinio ugdymo) olimpiadoje „Dramblys“, kurią organizavo VšĮ „Pozityvaus ugdymo institutas“, Lietuvos Socialinio emocinio ugdymo asociacija, VšĮ „Šiuolaikinių inovacijų diegimo ir kompetencijų centras“. Renginio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į socialinio ir emocinio ugdymo svarbą ir kartu atliekant bendras užduotis stebėti SEU (socialinio emocinio ugdymo) pažangą. Atlikdami įvairias užduotėles vaikai ugdėsi 5 pagrindines socialines emocines kompetencijas: atsakingų sprendimų priėmimą, socialinį saugumą, savimonę, savitvardą, tarpusavio santykius. Mokėsi išklausyti vienas kitą, valdyti ir atpažinti emocijas, laikytis susitarimų. Džiaugiamės dalyvaudami Draugiškoje SEU olimpiadoje ir dalinamės akimirkomis.

 

Kūrybinis projektas „Transportas ir figūros“
Kūrybinis projektas „Transportas ir figūros“

 Kovo mėn. 6 - 10 dienomis Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ „Berželių“ ir „Klevelių“ grupės vaikai dalyvavo kūrybiniame projekte „Transportas ir figūros“, kurį organizavo Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio logopedė ir specialioji pedagogė metodininkė Gilija Gajauskienė. Šio projekto partneris – Kelmės švietimo pagalbos tarnyba. Atlikdami įvairias projekto užduotis, ugdytiniai:                  • plėtojo pažinimo kompetenciją: susipažino su transporto priemonių įvairove, jų nauda/paskirtimi žmogui. Susipažinę su įvairiai judančiomis transporto priemonėmis jas skirstė, rūšiavo į važiuojančias, skraidančias, plaukiančias.                                     • įtvirtino geometrinių figūrų pavadinimus. Vaikams labai patiko iš geometrinių figūrų kurti, konstruoti įvairius paveikslėlius. Žaisdami geometrinių figūrų detektyvais, vaikai ugdėsi pastabumą, aplinkoje ieškodami pasislėpusių geometrinių figūrų, skaičiavo kiek pavyko atrasti.  Dėkojame organizatoriams už galimybę dalyvauti šiame kūrybiniame projekte. Dalinamės akimirkomis iš projektinių veiklų.

 

Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ
Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

Kasmet kovo mėnesį Kauno lopšelio – darželio „Ežiukas“ bendruomenė jungiasi prie Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ ir organizuoja veiklas, orientuotas į patyčių prevenciją, socialinių ir emocinių gebėjimų ugdymą. Kovo 14 dieną vaikai drauge su pedagogais kalbėjosi apie patyčias, apie drąsą būti kitokiu, apie draugystę. Aiškinosi, koks elgesys yra patyčios, inscenizavo pasaką „Milžinas ir nykštukai“. Žiūrėjo edukacinį filmuką, sužinojo, kaip kilus ūmioms emocijoms jas išreikšti kitaip, neskaudinant kitų. Žaidė žaidimus, išbandė afirmacijas „Aš esu draugiškas“, kurios leido ne tik stiprinti vaikų tarpusavio santykius, ugdyti empatiją, bet ir suteikė pozityvią energiją visai dienai.

Norėdami peržiūrėti nuotraukų galeriją SPAUSKITE ČIA

 

Tarptautinė socialinio ir emocinio ugdymo diena (SEU diena)
Tarptautinė socialinio ir emocinio ugdymo diena (SEU diena)

Kovo 10-oji – Tarptautinė socialinio ir emocinio ugdymo diena (SEU diena). Kauno lopšelis-darželis „Ežiukas“ prisijungė prie šios dienos minėjimo. Vaikai diskutavo apie emocijas, nuoširdžius tarpusavio santykius, žaidė žaidimus ir savo mintis bei emocijas reiškė įvairiose kūrybinėse veiklose.                                     #SEUdiena #TarptautinėSEUdiena #SEU2023 #SocialinisUgdymas #EmocinisUgdymas

  Norėdami peržiūrėti nuotraukų galeriją SPAUSKITE ČIA

 

 

 

Sveikinimas su šv. Velykomis
Sveikinimas su šv. Velykomis

 Nėra nuotraukos aprašo.

 

Pasaulinė sveikatos diena
Pasaulinė sveikatos diena

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) balandžio 7 d. mini Pasaulinę sveikatos dieną. Vilniaus lopšelis-darželis ,,Pelenė“ pakvietė respublikos ikimokyklinių įstaigų bendruomenes paminėti Pasaulinę sveikatos dieną. Kvietimą Kauno lopšelis-darželis „Ežiukas“ priėmė ir balandžio 7 dieną pradėjo nuotaikinga ir linksma rytine mankšta „Clap Snap“ https://youtu.be/D3a27Cun3a0 su Lietuvos 400 metrų bėgimo čempionu Dariuš Križanovskij.

Būkite sveiki, stiprūs ir energingi..

 

Edukacija ,,Nusimargink Velykinį margutį pats"
Edukacija ,,Nusimargink Velykinį margutį pats"

Kiaušinių marginimas vašku - senovinis amatas, kuris daugelyje šeimų buvo perduodamas iš kartos į kartą. Tradiciniu būdu išmarginti kiaušiniai atrodo labai dailiai, jų raštuose „užkoduojami“ palinkėjimai.
Š. m. balandžio 6 dieną mūsų įstaigą aplankė Velykų Bobutė ir pakvietė mažuosius į edukaciją ,,Nusimargink Velykinį margutį pats". Vaikučiai dėliojo taškiukus, piešė širdeles, gėlytes, po to margino įvairiaspalviais kiaušinių dažais.                                                    
Linkime visiems šiltos, šviesios, gražios artėjančios  Šv. Velykų šventės!

Norėdami peržiūrėti nuotraukų galeriją  SPAUSKITE ČIA

 

Pažintis su neregio pasauliu
Pažintis su neregio pasauliu

Kovo 27 dieną „Ąžuoliukų“, „Šermukšnėlių“, „Klevelių“ ir „Kaštonėlių“ grupėse lankėsi pažinties su neregio pasauliu edukatorė, pasakų vaikams kūrėja – Indrė Gaskaitė Stankevičienė.

Norėdami peržiūrėti nuotraukų galeriją  SPAUSKITE ČIA

 

Pasaulinė Vandens diena
Pasaulinė Vandens diena

Kovo 22 d. lopšelyje-darželyje ,,Ežiukas“ buvo minima Pasaulinė Vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį, priminti apie jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Vaikai grupėje ir salėje žiūrėjo mokomuosius filmukus apie vandenį, žaidė edukacinius bei judriuosius žaidimus, dalyvavo kūrybinėje veikloje.

Norėdami peržiūrėti nuotraukų galeriją  SPAUSKITE ČIA

 

Projektas „ AKTYVŪS – LAIMINGI - SVEIKI “
Projektas „ AKTYVŪS – LAIMINGI - SVEIKI “

Projektas „ AKTYVŪS – LAIMINGI - SVEIKI “ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis. 

Sporto projekto tikslas.                                                                                            Skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų reguliarų fizinį aktyvumą, sudarant sąlygas dalyvauti nemokamuose visapusiško fizinio lavinimo užsiėmimuose ugdymo įstaigose ir populiarinti fizinį aktyvumą.

 Veiklos aprašymas, tikslinė grupė.                                                                         Šiose treniruotėse galės dalyvauti 4 - 6 metų vaikai iš ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių. Vaikų treniruotės bus paremtos lengvosios atletikos pagrindu ir tarptautinės lengvosios atletikos federacijos ( IAAF ) rekomenduojama treniruočių programa „Kids Athletic“, taip pat bus naudojamas inventorius skirtas vaikų lengvajai atletikai. Fizinio aktyvumo veiklose bus atliekamos įvairiausios užduotys, sportiniai žaidimai, estafetės, įveikiami kliūčių ruožai ir kiti raumenų stiprinimo pratimai, kurie tiesiogiai lavins vaikų fizinius gebėjimus, ypatybes, gerins fizinę ir emocinę sveikatą. Veiklos bus atliekamos dinamiškai, įtraukiant skirtingą inventorių ( vikrumo žiedai, minkštos detalės, žymekliai, kamuoliai, balansavimo priemonės, minkštos detalės, barjerai ir kt. ), taip pat veiklas papildys interaktyvios priemonės: reakcijos lavinimo treniruoklis (lempos) RoxsPro ir interaktyvios lėkštės. 

  Laukiami rezultatai.                                                                                               Šis sporto projektas turės teigiamą poveikį visiems jo dalyviams. Vaikai, sudalyvavę projekte, išbandę fizinio aktyvumo veiklas kurios pateiktos žaidimo forma, įtraukiant interaktyvias priemones ir keliančios teigiamas emocijas, tikima didins motyvaciją sportuoti ir tęsti fiziškai aktyvesnį gyvenimo būdą ateityje. Treniruočių metodika, intensyvumas ir dažnis laukiama pagerins vaikų judėjimo gebėjimus, širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumą, fizines ypatybes: vikrumą, koordinaciją, lankstumą, raumenų jėgą, pusiausvyrą, ištvermę ir bendrą kūno funkcinį pajėgumą. Teigiamos emocijos fizinių veiklų metu padidins pasitikėjimą savimi, savivertę ir suteiks drąsos išbandyti kitas fizinio aktyvumo formas ateityje tiek asmeniškai, tiek su savo šeimos nariais.

Trukmė.                                                                                                                    Nuo 2023-01-12 iki 2023-03-31 tris kartus per savaitę.

Norėdami peržiūrėti nuotraukų galeriją  SPAUSKITE ČIA

 

Lietuvos Mažųjų žaidynės 2023
Lietuvos Mažųjų žaidynės 2023

Lietuvos Mažųjų žaidynės 2023 I etapas - virtualūs fizinio raštingumo užsiėmimai VII-ojo užsiėmimo metu trenerė Ieva ir Ąžuolas supažindino vaikus su fizine ypatybė - jėga.#MažųjųŽaidynės #LTMŽ #RIUKKPA #LTOK

 

Lietuvos Mažųjų žaidynės 2023
Lietuvos Mažųjų žaidynės 2023

Lietuvos Mažųjų žaidynės 2023 I etapas - virtualūs fizinio raštingumo užsiėmimai VI-ojo užsiėmimo metu trenerė Jolanta ir Ąžuolas pakvietė vaikus į ritminę mankštą su lazdelėmis.  #MažųjųŽaidynės #LTMŽ #RIUKKPA #LTOK           

 

Pasaulinė Dauno sindromo diena
Pasaulinė Dauno sindromo diena

Kovo 21-oji Kauno lopšelyje – darželyje „Ežiukas“ buvo kiek kitokia, nei kitos dienos. Šią dieną minėjome Pasaulinę Dauno sindromo dieną. Visa darželio bendruomenė mūvėjo skirtingas kojines, taip išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, kurį nulemia tik viena chromosoma. Nebijokime būti kitokiais!

Norėdami peržiūrėti nuotraukų galeriją SPAUSKITE ČIA

 

Pasaulinė Žemės diena
Pasaulinė Žemės diena

Kovo 20 - oji pavasario lygiadenis - Pasaulinė Žemės diena . Mus jungia viena idėja - taika , vienybė, švara , draugystė Žemėje - planetoje. Minint Žemės dieną vaikučiai aktyviai dalyvavo veiklose salėje ir grupėse . Kalbėjome apie tai, kaip reikia saugoti mūsų namus - Žemę , apie šiukšlių rūšiavimo svarbą, atlikome įvairius darbelius, užduotėles , žaidėme edukacinius žaidimus. 

Norėdami peržiūrėti nuotraukų galeriją SPAUSKITE ČIA

 

 

Lietuvos Mažųjų žaidynės 2023
Lietuvos Mažųjų žaidynės 2023

Lietuvos Mažųjų žaidynės 2023 I etapas - virtualūs fizinio raštingumo užsiėmimai V-ojo užsiėmimo metu fizinio aktyvumo mokytoja Santa ir Ąžuolas supažindino vaikus su koordinacija .   #MažųjųŽaidynės #LTMŽ #RIUKKPA #LTOK

 

Lietuvos Mažųjų žaidynės 2023
 Lietuvos Mažųjų žaidynės 2023

Lietuvos Mažųjų žaidynės 2023 I etapas - virtualūs fizinio raštingumo užsiėmimai IV-ojo užsiėmimo metu Ieva ir Ąžuolas supažindino vaikus su lankstumu.  #MažųjųŽaidynės #LTMŽ #RIUKKPA #LTOK

   

 

 

„Šermukšnėlių“ grupės vaikų išvyka į T.Ivanausko zoologijos muziejų
„Šermukšnėlių“ grupės vaikų išvyka į T.Ivanausko zoologijos muziejų

 Kovo 3 d. "Šermukšnėlių" grupės vaikai lankėsi Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejuje. Edukacijos „Aš myliu..." metu sužinojo kas yra edukacinis kambarys, kaip mylėti gyvūnus. Diskutavo ar galima paglostyti ežį ir paukštį, kur gyvūnams geriausia gyventi. Visi prisiminimui apie dalyvavimą edukacijoje pasigamino atviruką.

Norėdami peržiūrėti nuotraukų galeriją SPAUSKITE ČIA

 

„Košės diena“ „Šermukšnėlių“ ir „Ąžuoliukų“ grupėse
„Košės diena“ „Šermukšnėlių“ ir „Ąžuoliukų“ grupėse

Š. m. kovo 1 dieną darželio „Šermukšnėlių“ ir „Ąžuoliukų“ grupėse „Košės diena“ - tai eTwinning projekto „Sveikas maistas - sveikas vaikas" dalis. Ta proga grupėse lankėsi Pijaus ir Rapolo mama Rasa bei „Kauno grūdų“ prekės ženklo „Activus“ košių simbolis - obuoliukas. Vaikai sužinojo apie gaminamų košių įvairovę, diskutavo apie jų ir pusryčių naudą. Ragavo avižines košes su liofelizuotomis uogomis bei vaisiais, grikių košes su grybais ir mėsa . Išrinko labiausiai patikusią - avižinę košę su avietėmis. Ačiū mamai Rasai už įdomų pasakojimą ir bendradarbiavimą.

Norėdami peržiūrėti nuotraukų galeriją SPAUSKITE ČIA

 

Projektas „Sveikata visus metus 2023“
Projektas „Sveikata visus metus 2023“

Kauno lopšelis-darželis „Ežiukas“ prisijungė prie projekto „Sveikata visus metus 2023“ , kurį organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Projekto tikslas – padėti vaikams, mokiniams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą. Kiekvieną mėnesį dalyvių lauks iššūkis. Šio mėnesio iššūkis – „Sveikata – ne viskas, tačiau be jos – viskas niekas. (H.Mahler)“. Jo metu vaikai aktyviai judėjo įvairiose erdvėse , žaidė žaidimus , atskyrė sveikus maisto produktus ir kurių reikia vengti . Aptarė sveiko maisto piramidę bei tyrinėjo sniegą .

 

Lietuvos Mažųjų žaidynės 2023
Lietuvos Mažųjų žaidynės 2023

Lietuvos Mažųjų žaidynės 2023 I etapas - virtualūs fizinio raštingumo užsiėmimai. III-ojo užsiėmimo metu Ugnė ir Ąžuolas susipažindino vaikus su šuoliu.  #MažųjųŽaidynės #LTMŽ #RIUKKPA #LTOK

 Norėdami peržiūrėti vaizdo įrašą  SPAUSKITE ČIA

 

Edukacija vaikams apie Afrikines sraiges
Edukacija vaikams apie Afrikines sraiges

Šiandien (02.24) mūsų įstaigos salėje vyko edukacija vaikams apie Afrikines sraiges. Veislyno savininkas Audrius vaikams papasakojo apie tai kuo sraigės minta, ar jos turi dantis, kaip jos kvėpuoja, kada miega, kaip deda kiaušinius, ką jos mėgsta, kaip ir kur jos yra laikomos.

Norėdami peržiūrėti nuotraukų galeriją  SPAUSKITE ČIA

 

 

Užgavėnės
Užgavėnės

Užgavėnės - pavasario sutikimo šventė. Per Užgavėnes ateinantis pavasaris kovoja su nusilpusia žiema, šalčiu.Visi esame išsiilgę saulės šviesos, žalumos, paukščių giesmių, gėlių. Tai ir mes, Kauno lopšelio-darželio bendruomenė, š. m. vasario 21 nusprendėme žiemą iš kiemo išvaryti: linksmai šokome, dainavome, skandavome, , kol saulutė išlindusi, pažadino Kanapinį su Lašininiu. Tai užvirė kova tarp jų, kas kurį nugalės. Varžytuves nugalėjo Kanapinis, o su juo kartu ateinantis pavasaris, šiluma. Sudėję į maišą visą pyktį, blogas mintis, kurios susikaupė per žiemą, įkišome ten ir Morę, stipriai užrišome, kad neišlįstų ir ko nors blogo nebepadarytų. Linksmai pažaidę, pašokę, padainavę traukinukais važiavome blynų-skanumynų ragaut. Laukiame šviesaus ateinančio pavasario!

Norėdami peržiūrėti nuotraukų galeriją SPAUSKITE ČIA

 

 

 

Saugesnio interneto diena.
Saugesnio interneto diena.

Kasmet pirmąjį vasario antradienį Europos komisijos iniciatyva Europos Sąjungos šalyse minima Saugesnio interneto diena.Š. m. vasario 8 d. jau 20-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių minima Saugesnio interneto diena, skirta skatinti saugesnį ir atsakingą, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Siekiant paminėti šią dieną, Lietuvoje vasario 7-13 d. buvo skelbiama Saugesnio interneto savaitė. Saugesnio interneto dieną paminėjo lopšelio-darželio „Kaštonėlių“, „Klevelių“, „Šermukšnėlių“, „Ąžuoliukų“ ir „Berželių“ grupių ugdytiniai. Vaikai domėjosi ir aiškinosi kas yra internetas, saugus internetas, virusai ir asmens duomenys. Susipažino su draugiško interneto simboliu – mėlynu meškiuku. Su A. Macijauskienės pasakos „Bičiulio kompio istorijos. Saugus internetas“ veikėjais aptarė saugaus interneto taisykles. Žaidė skaitmeninius žaidimus, konstravo kompiuterius ir mobiliuosius telefonus. Kūrė melodijas „savo“ „TikTok“ vaizdo įrašams.

Norėdami pamatyti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

Vasario 16-tosios šventė.
Vasario 16-tosios šventė.

Norėdami pamatyti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA.

 

Apsilankymas klinikoje „Neodenta“
Apsilankymas klinikoje „Neodenta“

Vasario 13 dieną „Klevelių“ ir „Kaštonėlių“ grupės ugdytiniai lankėsi implantologijos ir estetinės odontologijos klinikoje „Neodenta“ - sveikų dantukų edukacijoje „Kad dantukai būtų sveiki!“ Gydytoja - odontologė, Evelina Strėbalienė, papasakojo vaikams apie dantukų priežiūros svarbą. Kartu su gydytoja pasikartojome dantukų valymo žingsnius, prisiminėme judesius kurias valomi dantukai bei kiek kartų ir kiek laiko reikia valyti dantukus, aptarėme kokį maistą reikia valgyti, kad dantys būtų stiprūs ir sveiki. Vaikai aktyviai dalyvavo diskusijoje, dalinosi savo žiniomis. Apžiūrėję ir susipažinę su dantukų apžiūrai reikalingais instrumentais,mažieji drąsiai sėdo į odontologo kėdę profilaktiniam dantukų patikrinimui. Visi dalyviai buvo pavaišinti ir apdovanoti odontologijos klinikos „Neodenta“ dovanėlėmis. Ačiū „Neodenta“ klinikai už profesionalumą, dėmesingumą ir malonų bendradarbiavimą.

 

Norėdami peržiūrėti nuotraukų galeriją SPAUSKITE ČIA

 

 

 

Pasaulinė sniego diena
Pasaulinė sniego diena

Vasario 10 d. Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas” kieme, vyko žiemos sporto šventė Pasaulinei sniego dienai paminėti. Pingvinukas su besmegeniu pakvietė visus vaikučius pasimankštinti. Mažieji nešė „sniego“ kamuoliukus su skirtomis lazdelėmis. Bandė kamuoliukus pataikyti į taikinius. Rideno didelius „sniego“ rutulius, žaidė sniego gniūžčių karą, bei linksmai pašoko su Pingviniuku.

Norėdami peržiūrėti nuotraukų galeriją SPAUSKITE ČIA

 

 

 

Mieli Tėveliai,
Mieli Tėveliai,

 

Pridedame naują mokesčio už darželius tvarkos redakciją.

Nuo 2023 m. sausio 19 d. mokestis skaičiuojamas ir lengvatos taikomos, nepriklausomai nuo vaiko ir jo tėvų gyvenamosios vietos deklaravimo 

 

 

Sausio 13-oji
Sausio 13-oji

Šių metų Sausio 13-ąją dieną lopšelis-darželis „Ežiukas” prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ir 10 minučių degino atminties žvakeles žuvusiems už Lietuvos laisvę paminėti.

Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena. Mes nepamirštame mūsų laisvės kainos!

 

Norėdami peržiūrėti nuotraukų albumą SPAUSKITE ČIA

 

Trijų Karalių šventė
Trijų Karalių šventė

Šiandien, sausio 6 - tą dieną lopšelio-darželio "Ežiukas" vaikus aplankė Trys Karaliai. Nešini dovanomis gimusiam kūdikiui, visiems linkėdami sveikatos, meilės ir vilties - simboliškai paskelbė Kalėdinio laikotarpio pabaigą.

Su Trijų Karalių švente!

 

Norėdami peržiūrėti nuotraukų albumą SPAUSKITE ČIA

 

Informacija dėl infekcijų plitimą ribojančio režimo skelbimo švietimo įstaigose tvarkos.
Informacija dėl infekcijų plitimą ribojančio režimo skelbimo švietimo įstaigose tvarkos.  

Informacija apie „Trijų Karalių" šventę.
Informacija apie „Trijų Karalių" šventę.  

Sveikinimas švenčių proga.
Sveikinimas švenčių proga.

Mielieji,

 

Artėjančių gražiausių  švenčių proga, kasdieniame skubėjime linkiu neužmiršti pasidžiaugti pačiais svarbiausiais šio laikotarpio momentais - artimųjų šypsenomis, jaukumo kupinais pokalbiais, snaigių šokiais

už lango ir ypatinga Šv. Kalėdų dvasia, nes ji kupina stebuklų.

 

Ramybės Jums Kūčių vakarą,

Gausos Šv. Kalėdų rytą,

Išsipildančių vilčių Naujaisiais metais.

 

Kauno lopšelio - darželio „Ežiukas” direktorė Irma Žilinskienė

2022 m. gruodis

 

Šv. Kalėdų šventė
Šv. Kalėdų šventė

Šv. Kalėdos – stebuklingas metas. Magiškiausia ir visų laukiamiausia žiemos šventė. Gruodžio 20 dieną lopšelyje-darželyje ,,Ežiukas“ aidėjo Kalėdinis šurmulys ir vyravo šventinė nuotaika. Susirinkę į šventę, įstaigos mažieji ir jų tėveliai linksmai šoko, grojo, dainavo, žaidė žaidimus bei susitiko su Kalėdų seneliu.

 

Norėdami peržiūrėti nuotraukų albumą SPAUSKITE ČIA

 

„Šermukšnėlių“ mini dirbtuvėlės
„Šermukšnėlių“ mini dirbtuvėlės

Artėjant gražiausioms metų šventėms „Šermukšnėlių“ grupės vaikai drauge su tėveliais ir mokytojais gruodžio 16 dieną atidarė mini dirbtuvėles – gamino bei dekoravo sviestinius sausainius, iš vaško lakšto suko kalėdines žvakutes.

Vaikai patys minkė tešlą, kočiojo, gamino įvairių formų sausainius, dėjo į kepimo skardą, stebėjo kepimo eigą, o iškeptus sausainius dekoruoti glajumi kvietė tėvelius. Po to mokytoja Laima papasakojo kaip gimsta bičių vaško žvakės ir pasiūlė visiems pasigaminti po žvakelę. Džiaugiamės visų bendryste ir smagiai praleistu laiku.

 

Norėdami peržiūrėti nuotraukų albumą SPAUSKITE ČIA

 

Užsiimk joga su „Sveikatiada!“
Užsiimk joga su „Sveikatiada!“

Gruodžio 14 d. Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ grupių ugdytiniams ir mokytojams vyko jogos veiklos - Užsiimk joga su „Sveikatiada!“. Užsiėmimų metu vaikai lavino koordinacijąkūno lankstumą, bei taisyklingą kvėpavimą.

Norėdami peržiūrėti vaizdo įrašą SPAUSKITE ČIA

 

Informacija apie „Kalėdų eglutės” šventę.
Informacija apie „Kalėdų eglutės” šventę.

Tegul Kalėdų naktį šventą

Atplauks vaikystės pasaka giedra,

O dovanų krepšelyje spindės Jums rytą

Ramybė, santarvė ir sveikata!

 

,,Eglutės įžiebimo šventė"
,,Eglutės įžiebimo šventė"

Š. m. gruodžio 9 dieną Kauno lopšelio-darželio ,,Ežiukas" bendruomenė šventė ,,Eglutės įžiebimo šventę": su vaikais žaidėme adventinius žaidimus, kartu sekėme pasakas ir įžiebėme Kalėdų eglutę. Palinkėjome vieni kitiems gražių, jaukių, šviesių ateinančių švenčių.

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Edukacinė veikla „Laiško istorija“
Edukacinė veikla „Laiško istorija“

Šiame technologijų amžiuje kada laiškai rašomi ir siunčiami internetu, ant popieriaus rašalu rašytas laiškas tampa retenybe.

Gruodžio 2 dieną Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ “Kaštonėlių” ir „Klevelių“ grupių vaikai dalyvavo edukacinėje veikloje Laiško istorija“. Sužinojome kokiais būdais anksčiau buvo perduodama žinia, kiek laiko tai užtrukdavo, kokia transporto priemonė padėdavo pasiuntiniui greičiau perduoti žinią. Vaikučiai pamatė kaip atrodė pirmieji laiškai, sužinojo kokio paukščio plunksna tinkamiausia pasigaminti plunksnakotį (tinkamiausia yra anties plunksna). Praktinio užsiėmimo metu bandėme plunksnakočiu parašyti laišką ar nupiešti piešinį. Vaikučiai sužinojo kaip užrašomi adresai ant voko bei kiek pašto ženklų turi būti, kad laiškas pasiektų adresatą. Visus parašytus laiškučius sėkmingai išsiuntėme. Dalinamės akimirkomis.

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Festivalio - konkurso „Pagrokim 2022“ muzikinė edukacija
Festivalio - konkurso „Pagrokim 2022“ muzikinė edukacija

Lapkričio 30 d. „Klevelių“ grupės vaikai vyko į Kauno ikimokyklinių įstaigų muzikos mokytojų draugijos organizuotą instrumentinės muzikos festivalio-konkurso „Pagrokim 2022“ muzikinę edukaciją. Edukaciją vedė mokytojas ir perkusijos studijos „Afrikos būgnai“ įkūrėjas - Gediminas Mačiulskis. Šis entuziastingas žmogus noriai pasidalijo savo žiniomis apie afrikietišką muziką ir pristatė iki šiol nei regėtus, nei girdėtus mušamuosius instrumentus: djembe, kenkeni, sangban, dunun, balafonu. Vaikams didžiausią įspūdį paliko balafonas, sužavėjęs savo itin paslaptingu skambesiu. Kartu atlikome kūrinį “Jambo buana“. Turėjome puikią progą susipažinti su Vakarų Afrikos muzikos paveldu - būgnais! Dalinamės akimirkomis.

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Padėka už dalyvavimą iniciatyvoje
Padėka už dalyvavimą iniciatyvoje

Kauno lopšelis - darželis „Ežiukas” dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje, skirtoje paminėti tarptautinę Tolerancijos dieną - lapkričio 16-ąją.

 

Tarptautinė Tolerancijos diena
Tarptautinė Tolerancijos diena

Kiekvienais metais lapkričio 16 dieną minima tarptautinė Tolerancijos diena. Lopšelio –darželio „Ežiukas“ bendruomenė taip pat paminėjo šią dieną bei prisiminė, kas yra tolerancija ir kodėl svarbu būti tolerantiškiems. Vaikai padėjo ežiukui ir jo draugams statyti Tolerancijos namą, šoko, dainavo bei grojo kartu.

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Rudenėlio šventė
Rudenėlio šventė

Š. m. spalio 28 dieną įstaigos salėje šventėme ,,Rudenėlio šventę". Su Ežiuku džiaugėmės dėdės Rudenėlio užaugintais vaisiais ir daržovėmis, su Mergyte Obuolyte minėme mįsles apie daržo gėrybes. Visi smagiai šokome, dainavome, žaidėme, grojome, dalinomės gera šventine nuotaika ir šypsenomis su draugais. O dėdė Rudenėlis, ,,atsiuntęs" visą krepšį rudens gėrybių, visiems palinkėjo šilto, spalvingo ir gražaus rudenėlio!

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Informacija apie „Rudenėlio šventę"
Informacija apie „Rudenėlio šventę"

„Rudenėlio šventė“ vyks spalio 28 dieną, 10 val., įstaigos salėje.

 

Erasmus+ susitikimas Lenkijoje spalio 17-21d.
 Erasmus+ susitikimas Lenkijoje spalio 17-21d.

Paskutinį mobilumą ir baigiamąjį mūsų tarptautinio Erasmus+ projekto „Protingas vartojimas prasideda ankstyvajame amžiuje“ susitikimą spalio mėn. 17-21 d. surengė mūsų partneriai iš Lenkijos, iš Szkola Podstawowa im. Kard. Karola Wojtyly w Chynowej. Paskutinio projekto etapo tema – Sumanus gyvenimo būdas ir požiūris į aplinką. Smagu dar kartą susitikti su projekto partneriais iš Lenkijos, Rumunijos, Italijos, Turkijos, bei kartu su fantastiškais vaikais pasidalinti idėjomis, įžvalgomis, mėgautis tarptautiniu komandiniu darbu, aktyviais žaidimais. Susitikimo tema yra labai plati ir skatina mokytojus ieškoti kūrybiškų ir inovatyvių būdų, kaip šią temą integruoti į ugdymo procesą.

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Pasaulinė psichikos sveikatos diena
Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Spalio 10 dieną minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Ši diena mums primena apie emocinės sveikatos, jos saugojimo bei stiprinimo galimybes. Kauno lopšelis – darželis „Ežiukas“ jau daugelį metų iš eilės organizuoja jau tradicija tapusią akciją „Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną“, kurios tikslas yra saugoti ir stiprinti vaiko psichinę sveikatą, formuojant teigiamas nuostatas, empatiją bei norą padėti kitiems. Visą praeitą savaitę (spalio 3 – 7 dienomis) pedagogai diskutavo su vaikais, kas jiems sukelia geras emocijas ir priverčia šypsotis, skatino tinkamai reikšti emocijas, dažniau šypsotis, pasidžiaugti ir pasakyti komplimentą šalia esantiems. Taip pat gamino emociukus, piešė, spalvino ir klijavo šypsenėles.

Spalio 10 dieną šią akciją vainikavo baigiamasis renginys. Nuo ankstyvo ryto darželio kieme netrūko garsios muzikos, dainų bei šokių. Vėliau vaikai keliavo Kauno Rotušės link, praeiviams dalino savo darbelius su šypsenomis, ragino žmones nusišypsoti, dalintis gera nuotaika.

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Rugsėjo 24-28 dienomis Kauno lopšelyje-darželyje „Ežiukas“ vyko Erasmus+ mobilumas
Rugsėjo 24-28 dienomis Kauno lopšelyje-darželyje „Ežiukas“ vyko Erasmus+ mobilumas

Rugsėjo 24-28 dienomis Kauno lopšelyje-darželyje „Ežiukas“ susitiko Erasmus+ tarptautiniai partneriai iš Italijos, Lenkijos, Rumunijos ir Turkijos. Šio ketvirtojo mobilumo tema buvo „Protingas vandens vartojimas“. Mokytojai dalijosi patirtimi savo ugdymo įstaigose ir pristatė įvairius tausaus vandens vartojimo seminarus, padedančius ugdyti gerus įpročius nuo mažens. Geriausios partnerių praktikos sukauptos bendroje elektroninėje knygoje „Protingas vandens vartojimas“.

Kartu su partneriais dalyvavome įvairiose veiklose: susitikome su Kauno švietimo inovacijų centro atstovais, susipažinome su darželiuose Kauno mieste vykdomomis tvariomis ir ekologiškomis programomis. Taip pat aplankėme „Vičiūnų vandens gerinimo įrenginius“ ir sužinojome apie technologinius procesus, apžiūrėjome gręžinius, sužinojome apie turimas vandens atsargas ir valomus kiekius. Mokytojai išbandė refleksologinį Kneipo taką, ragavo įvairių rūšių natūralaus šaltinio mineralinio vandens. Visi kartu mėgavomės dailės terapijos dirbtuvėmis M.K. Nacionaliniame Čiurlionio dailės muziejuje.

Projekto veiklos eina į pabaigą, atliekame „namų darbus“ ir planuojame paskutinį partnerių susitikimą Lenkijoje, tema „Protingas gyvenimo būdas ir požiūris į aplinką“.

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Kauno lopšelio-darželio bendruomenė „Ežiukas“ susitiko su Erasmus+ strateginių partnerysčių projekto tarptautiniais partneriais
Kauno lopšelio-darželio bendruomenė „Ežiukas“ susitiko su Erasmus+ strateginių partnerysčių projekto tarptautiniais partneriais

Rugsėjo 26-30 dienomis Kauno lopšelio-darželio bendruomenė „Ežiukas“ susitiko su Erasmus+ strateginių partnerysčių projekto „Protingas vartojimas prasideda ankstyvajame amžiuje“ tarptautiniais partneriais iš Lenkijos, Italijos, Rumunijos ir Turkijos.

 

 

Norėdami skaityti daugiau SPAUSKITE ČIA

 

Apsilankymas Vičiūnų vandens gerinimo įrenginiuose
Apsilankymas Vičiūnų vandens gerinimo įrenginiuose

Iš Rumunijos, Turkijos, Italijos ir Lenkijos kolegas atlydėję Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ atstovai kartu su minėtomis šalimis dalyvauja Erasmus+ projekte „Protingas vartojimas prasideda ankstyvajame amžiuje“.
Visų šiame projekte dalyvaujančių šalių temos susiję su tvariu vartojimu: energetika (Rumunija), tvarus produktų vartojimas (Turkija), atliekų tvarkymas (Italija), protingas, sveikas gyvenimo būdas ir ekologinis požiūris į visą aplinką (Lenkija), tvarus vandens vartojimas (Lietuva).

„Ekologinis ugdymas padeda geriau pažinti aplinką ir suvokti, jog esame neatsiejama jos dalis. Jau ankstyvajame amžiuje skatinama pajusti žmogaus ir gamtos ryšį, juk tausodami ir globodami gamtą padedame sau ir aplinkiniams. Įgyvendindami darnaus vystymosi idėjas, formuojame pokyčius ne tik vaikų sąmonėje, bet ir visuomeniniame gyvenime “, – apie projekto tikslus kalbėjo Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ direktorė Irma Žilinskienė.

 

Norėdami skaityti daugiau SPAUSKITE ČIA

 

Rugsėjo 1-oji
Rugsėjo 1-oji

Su Mokslo ir žinių diena sveikiname visą lopšelio - darželio „Ežiukas” bendruomenę! Tegul ši rugsėjo 1-oji tampa stipriu atspirties tašku į kūrybiškus, nuotykių ir atradimų kupinus metus.

Dalinamės mūsų rugsėjo 1-osios šventinėmis akimirkomis !

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Labas, rugsėji!
Labas, rugsėji!

Informacija apie rugsėjo 1-osios šventę.

Rugsėjo 1-osios šventė vyks darželio kieme 10:00 rugsėjo 1d. (ketvirtadienį).
Grupių darbo laikas: 7:30 – 18:00;
Prailginta grupė: 7:00 – 7:30, 18:00 – 19:00.

Linkime šiltos ir lengvos rudens pradžios!
Lopšelio – darželio
„Ežiukas“ bendruomenė.

 

Už projekto įgyvendinimą suteiktas eTwinning kokybės ženklelis
Už projekto įgyvendinimą suteiktas eTwinning kokybės ženklelis

 

 Programos „eTwinning“ Nacionalinė paramos tarnyba praneša, kad Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ „Klevelių“ grupės pedagogei Nijolei Račienei ir jos ugdytiniais, suteiktas Nacionalinis kokybės ženklelis (NKŽ) už kokybiškai įgyvendintas projekto „Interaktyvios technologijos vaikų darželyje“ veiklas. Projekto tikslas - pasitelkiant skaitmenines technologijas organizuoti veiklas lavinančias vaikų pažinimo, komunikavimo, socialinę ir kt. kompetencijas. Programos „eTwinning“ kokybės ženkleliai suteikiami mokytojams, vykdantiems puikius virtualaus bendradarbiavimo projektus „eTwinning“. Jie pažymi, kad projektas pasiekė nacionalinį ir Europos standartą.

 

 

 

„Sveikata - tai dovana!"
„Sveikata - tai dovana!"

Lopšelio - darželio „Ežiukas”, „Šermukšnėlių" grupės mokytojai, Laimutei Zaleckienei ir ugdytiniams, suteiktas Nacionalinės Kokybės Ženklelis už kokybiškai įgyvendintą „eTwinning“ projektą „Sveikata - tai dovana! / Health is a precious present!".

 

„Penkios Kneipo dienos“
„Penkios Kneipo dienos“

Vasaros pirmosiomis savaitėmis „Berželių“, „Klevelių“ ir „Šermukšnėlių“ grupių vaikai dalyvavo Kauno lopšelio-darželio „Giliukas“ organizuotame Respublikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Penkios Kneipo dienos“. Šio projekto tikslas – formuoti pozityvų holistinį bendruomenės požiūrį į sveikatos ugdymą, skatinti bendruomenės įsitraukimą ir dalyvavimą, padedant vaikams formuoti teisingus sveikos gyvensenos įgūdžius ir nuostatas, taikant S. Kneipo metodo elementus. Sebastianas Kneipas vadinamas natūraliosios medicinos pradininku XIX a. išgrynino penkis, iki šių dienų egzistuojančius filosofijos principus, kurie padeda jaustis sveikiems ir energingiems. Vanduo, judėjimas, sveika mityba, vaistažolės ir gyvenimo tvarka – penki naturalūs Kneipo sveikatinimo elementai, kurie iki šių dienų plačiai naudojami kaip sveikatos stiprinimo ir gydymo šaltiniai. Sveikatinimas pagal Sebastianą Kneipą puikiai atspindi holistinę sveikatos ugdymo sampratą, ši filosofja stiprina visą organizmą – grūdina kūną, stiprina imuninę sistemą ir teigiamai veikia dvasinę sveikatą.

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Viktorina „Kaip elgiuosi? Ogi tvariai!“
Viktorina „Kaip elgiuosi? Ogi tvariai!“

 „Berželių“ grupės vaikai su mokytoja Lina Grinevičiūtė-Blėdienė dalyvavo viktorinoje „Kaip elgiuosi? Ogi tvariai!“ ir tapo nugalėtojais! Sveikiname laimėtojus!

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Jogos užsiėmimas
Jogos užsiėmimas

Š. m. gegužės 6, 13, 20 dienomis mūsų įstaigos ,,Berželių", ,,Kaštonėlių", ,,Šermukšnėlių", ,,Klevelių" ir ,,Ąžuoliukų" grupės ugdytiniai ir mokytojai dalyvavo jogos užsiėmime.Joga yra su gamta siejama Indijos praktika, kurią sudaro pratimai (asanos) ir kvėpavimo bei meditacijos technikos, skirtos gerinti sveikatą, tonizuoti kūną ir pasiekti atsipalaidavimo bei pusiausvyros būseną. Vaikų joga pateikta kaip žaidimas, kurio metu vystosi vaizduotė, kadangi gyvūnų ir gamtos elementų asanos labai motyvuoja ir yra įdomios. Po jogos užsiėmimo vaikai, klausydami muzikos su gamtos garsais spalvino mandalas bei vaišinosi žolelių arbata. Užsiėmimą vedė visuomenės sveikatos specialistė Eglė bei meninio ugdymo mokytoja Renata.

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

„Patrepsinės"
 „Patrepsinės"

Š. m. gegužės 2-13 dienomis „Klevelių" grupės ugdytiniai dalyvavo Kauno rajono Vilkijos lopšelio-darželio „Daigelis“ organizuotame respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų festivalyje „Skambantis darželis: šoku, groju, dainuoju” ir šoko lietuvių liaudies šokį „Patrepsinį”.

 

Norėdami peržiūrėti vaizdo įrašą SPAUSKITE ČIA

 

Tarptautinė šeimos diena
Tarptautinė šeimos diena

Gegužės 15 – oji tarptautinė Šeimos diena. Kiekviena šeima vaikui yra neįkainojamas turtas. Šiai dienai paminėti, „Berželių“ grupės vaikai dalinasi pasakojimais ir mintimis apie savo šeimas.

 

Norėdami peržiūrėti vaizdo įrašą SPAUSKITE ČIA.

 

„Lietuvos mažųjų žaidynės“
„Lietuvos mažųjų žaidynės“

Gegužės 8 d. Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ komanda dalyvavo didžiausiame Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ finaliniame festivalyje Jonavoje, kurį organizavo ir rėmė Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) bei Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Vaikai dalyvavo įvairiose rungtyse: bėgiojo, šokinėjo, mėtė kamuolius ir lenktyniavo estafetėse. AČIŪ Marijai, Emilijai, Nikolei Marijai, Aldui, Jonui, Viliui ir jų tėveliams už dalyvavimą, gerą nuotaiką ir palaikymą! #LTMŽ #RIUKKPA 

 

Kviečiame peržiūrėti akimirkas vaizdo įraše, norėdami jį peržiūrėti SPAUSKITE ČIA

 

 

 

 

 

„Sveikata - tai dovana!”
„Sveikata - tai dovana!”

Š.m. kovo - balandžio mėn. „Šermukšnėlių” grupės vaikai dalyvavo eTwinning projekte „Sveikata - tai dovana!”

 

Europos konferencija „Erasmus + ekologiškas mobilumas + ekologiškos mokyklos“
Europos konferencija „Erasmus + ekologiškas mobilumas + ekologiškos mokyklos“

Europos konferencija „Erasmus + ekologiškas mobilumas + ekologiškos mokyklos“, Potsdamas (Vokietija), 2022 m. gegužės 4-6 d. Praėjusiais metais visos 27 ES valstybės narės įsipareigojo įgyvendinti „Žaliąjį kursą“, kad iki 2050 m. ES taptų pirmuoju klimatui neutraliu žemynu. Šioje žaliojoje konferencijoje, kurioje dalyvavo daugiau kaip 230 dalyvių iš 23 šalių, buvo nagrinėjamas klausimas, kaip Erasmus+ projektai gali dar labiau paskatinti darnaus vystymosi ugdymą mokyklose. Buvo pristatyti įvairūs Erasmus aplinkosaugos ir klimato apsaugos projektai, tarp jų ir Lietuvos gerosios praktikos projektai, aptartos aplinkai draugiškų ir tvarių mainų koncepcijos. Be to, dalyviai turėjo unikalią galimybę pasinaudoti platforma, skirta užmegzti ryšius, ieškoti partnerių ir formuoti būsimus projektus klimato apsaugos ir darnaus vystymosi srityje. Džiaugiuosi galėdama dalyvauti tokioje įkvepiančioje konferencijoje. Grįžtu kupina idėjų ir planų, kaip „Žaliojo kurso“ iššūkius galima spręsti mūsų darželio kasdienybėje. Šiuo metu vykdomas Erasmus+ projektas „Protingas vartojimas prasideda ankstyvajame amžiuje“ yra puiki pradžia mūsų ugdytiniams labiau įsigilinti į tvarumo, klimato kaitos ir aplinkosaugos temas bei įgyti kompetencijų, reikalingų gyventi tvarioje ir išteklius tausojančioje visuomenėje ir ekonomikoje“.

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Pasaulinė vandens diena
Pasaulinė vandens diena

Kovo 22-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Lopšelio - darželio "Ežiukas" ugdytiniai susipažino su vandens svarba žmogaus organizmui, mūsų planetai Žemei bei gyvūnams. Vaikai darė įvairius darbelius, atliko eksperimentus, žiūrėjo edukacinius filmukus ir švarino vandens telkinių aplinką.

Kviečiame peržiūrėti akimirkas vaizdo įraše.

 

ŽEMĖ - MYLINČIO ŽMOGAUS RANKOSE"
ŽEMĖ - MYLINČIO ŽMOGAUS RANKOSE"

Kauno lopšelis-darželis „Ežiukas“ prisijungė prie „Gyvosios planetos“ komandos iniciatyvos „ŽEMĖ – MYLINČIO ŽMOGAUS RANKOSE“Visą iniciatyvos laikotarpį įstaigos bendruomenė ir tėveliai atliko gerus darbus, puoselėjant Žemę ir jos gyvybę.

Kviečiame peržiūrėti akimirkas vaizdo įraše.

 

Velykos!
Velykos!

 

Š. m. balandžio 14 d. Kauno lopšelio-darželio ,,Ežiukas" ugdytiniai ir mokytojai dalyvavo edukacijoje ,,Nusimargink margutį pats", jos metu kartu su Velyke margučius margino bičių vašku. O balandžio 19 d. su Velykiniu Kiškučiu ir Pelėda įstaigos salėje ugdytiniai ir mokytojai šventė Šv. Velykų šventę - šoko, žaidė, dainavo. Grupėse ir lauke rideno margučius.

Kviečiame peržiūrėti akimirkas vaizdo įraše.

 

Velykinis sveikinimas
Velykinis sveikinimas

Atgimusi gamta dovanoja pačią gražiausią pavasario šventę – šventas Velykas. Šviesos Jūsų namams, skaidrumo Jūsų mintims, gėrio ir grožio Jūsų darbams!
Gražių, prasmingų, viltingų Velykų!Lopšelio-darželio “Ežiukas” administracija

 

Pasaulinė sveikatos diena.
Pasaulinė sveikatos diena.

Balandžio 7-ąją minima Pasaulinė sveikatos diena. Šią dieną Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ ugdytiniai ryte aktyviai mankštinosi (flashmobe) - ,,Dance Monkey“ su Lietuvos 400 metrų bėgimo čempionu Dariuš Križanovskij. Vėliau prisijungė prie Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos Želmenėliai” organizuotos akcijos „Aš bėgu - 2022", ir dalyvavo masiniame bėgime Kauno Santakos parke.

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Dramblio olimpiada.
Dramblio olimpiada.

Kovo 14 – 18 dienomis Dramblio olimpiada įtraukė gausų būrį „Berželių“, „Šermukšnėlių”, „Klevelių“, „Kaštonėlių” grupių ugdytinių. Vaikai turėjo galimybę geriau pažinti save ir savo emocijas, mokėsi būti geranoriškais ir elgtis maloniai. Analizuodami pateiktas situacijas prisiminė, kaip išlaikyti tarpusavio santykius, užjausti kitus, priimti sprendimus. Atlikdami užduotis tobulino gebėjimą pastebėti tinkamą ir netinkamą elgesį, vertinti draugų stiprybes ir gebėjimus, išklausyti ir gerbti vieni kitus.

 

Kovo 21-oji skirta palaikyti žmones su Dauno sindromu.
Kovo 21-oji skirta palaikyti žmones su Dauno sindromu.

Kažkam tai tik kojinės, o kažkam tai palaikymas ir tolerancijos ženklas. Kovo 21-oji yra skirta palaikyti žmones turinčius 21 chromosomas trisomiją (Dauno sindromą) ir jų šeimas, tai diena skirta tolerancijai ir supratingumui! Bet tai nereiškia, kad tolerantiški turime būti tik šiandien, būkime visi vieni kitiems tolerantiški kiekvieną dieną, juk mes visi tokie skirtingi, bet vietos užteks mums visiems!

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

„Komplimentų banga Lietuvai“
„Komplimentų banga Lietuvai“

Kovo 10 d. 10 val. lopšelio – darželio „ Ežiukas“ ugdytiniai su mokytojais prisijungė prie Lietuvos socialinio emocinio ugdymo asociacijos iniciatyvos „Komplimentų banga Lietuvai“. Tikslas – ugdyti vaikų patriotiškumą, socialines emocines kompetencijas, skatinant bendradarbiavimą su Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigomis.

 

1,2% GPM parama
1,2% GPM parama

Dėkojame už paramą mūsų lopšeliui – darželiui „Ežiukas“, kurią Jūs skyrėte praėjusiais metais pervesdami iki 1,2% pajamų mokesčio sumos. Jūsų paramos dėka darželis tampa vis jaukesnis, modernesnis, gerėja vaikučių ugdymosi sąlygos grupėse ir lauke. 

Prašytume skirti iki 1,2% paramą lopšeliui-darželiui „Ežiukas“ (įstaigos kodas – 191828810) iki 2022 m. gegužės 2 d.

Norint skirti sumokėto pajamų mokesčio dalį, reikia pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai užpildytą prašymą iki 2022 metų gegužės mėn. 2 dienos.

 

Užgavėnės
Užgavėnės

Š. m. kovo 1 dieną Kauno lopšelio-darželio ,,Ežiukas" ugdytiniai ir mokytojai vijo žiemą iš kiemo.

Kartu su Pelėda, Varna ir bobute More žaidė, sportavo, lenktyniavo, kepė ir ragavo skanius blynus bei kvietė šiltą pavasarį greičiau sugrįžti.

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Padėka už dalyvavimą ,,Kuriame Lietuvą 2021”.
Padėka už dalyvavimą ,,Kuriame Lietuvą 2021”.

Džiaugiamės lopšelio - darželio “Ežiukas” dalyvavimu pilietinių iniciatyvų projekte ,,Kuriame Lietuvą 2021”! Dėkojame, kiekvienam bendruomenės nariui, prisidėjusiam prie šios tvarią gyvenseną skatinančios iniciatyvos, kuriant švaresnę ir žalesnę Lietuvą kartu!

 

Vasario 16-osios šventės akimirkos
Vasario 16-osios šventės akimirkos

Š. m. vasario 15 d. Kauno lopšelio-darželio ,,Ežiukas" ugdytiniai ir mokytojai šventėme ,,Vasario 16-tos" šventę. Mažieji, Lietuvos gimtadienio proga, savo tėvynei, dovanojo piešinėlius, eiles, daineles, šokius.

Sveikiname visus su Vasario 16-tos dienos švente!!!

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

 

 

Žengiu už Lietuvos laisvę!
Žengiu už Lietuvos laisvę!

Vasario 10 d. „Šermukšnėlių“, „Berželių“ ir „Kaštonėlių“ grupių ugdytiniai su mokytojais prisijungė prie Lukščių V. Grybo gimnazijos projekto „Žengiu už Lietuvos laisvę!“ ir nužygiavo 287,584 žingsnius (44 dalyvių). Projektas skirtas Vasario 16-ąjai. Tikslas – skatinti bendrystę, sveikatingumą, parodyti pagarbą ir meilę savo Tėvynei.

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

„Atmintis gyva, nes liudija"
„Atmintis gyva, nes liudija"

Lopšelis - darželis „Ežiukas“ dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija", skirtoje paminėti Laisvės gynėjų dieną - Sausio 13-ąją.

 

Sveiki užkandžiai
Sveiki užkandžiai

Vasario pirmąją savaitę „Šermukšnėlių“ ir „Berželių“ grupės vaikai domėjosi sveikais užkandžiais. Vėliau „Šermuknėlių“ grupės vaikai ruošė sumuštinukus su avokadu ir vėrė iešmelius su vaisiais, „Berželių“ grupės vaikai gamino vaisių salotas, patys pjaustė ir skanavo.

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Lietuvos EKO mokyklų tinklas
Lietuvos EKO mokyklų tinklas

Naujų technologijų plėtra, ekologiniai iššūkiai skatina mąstyti apie ekologinio ugdymo poreikį, sveiko gyvenimo kokybę, būtinybę ugdyti atsakingą, sveiką, gebantį gyventi darnoje su aplinka, ekologinėmis kompetencijomis pasižymintį žmogų. Siekiant ugdyti švietimo įstaigos bendruomenės sąmoningumą, kaip elgtis atsakingai, tausoti gamtinius ir energinius išteklius, ugdyti vaikų/mokinių ekologines kompetencijas, sveikos gyvensenos ir aplinkos puoselėjimo bei kūrimo vertybines nuostatas, dalytis ekologinio ugdymo patirtimi tarp įstaigų: keistis informacija, skleisti gerąją darbo patirtį, ieškoti bendradarbiavimo partnerių. Džiaugiamės, kad galime pasidalinti – Kauno lopšelis- darželis „Ežiukas“ prisijungė prie LIETUVOS EKO MOKYKLŲ TINKLO. Lietuvos Eko mokyklų tinklas įkurtas 2016 m. balandžio 25 d. Nacionalinės pamokos „Eko idėjos Lietuvai 2016“ metu. Tinklo paskirtis burti ugdymo įstaigas, kuriose siekiama darnos su supančia aplinka, puoselėjamos ekologinės aplinkos kūrimo idėjos, ugdomos bendruomenės ekologinės kompetencijos.

 

Norėdami paskaityti plačiau SPAUSKITE ČIA

 

Pasaulinė sniego diena
Pasaulinė sniego diena

Sausio 26 dieną Kauno lopšelyje-darželyje „Ežiukas“ vyko žiemos sporto šventė Pasaulinei sniego dienai paminėti. Smagus mankštos šokis su besmegeniu padėjo vaikams apšilti ir pasiruošti laukiančioms veikloms. Vaikai grupelėmis keliavo į stoteles, kuriose išbandė savo jėgas traukdami virvę, įveikinėjo kliūčių labirintą, nešiojo ledukus, rideno „sniego“ rutulius. Aktyvios veiklos vaikams ne tik nudažė žandukus ir padovanojo daug smagių akimirkų ir gerų emocijų, bet ir padėjo įgyti naujų patirčių.

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Tarptautinė komplimentų diena.
Tarptautinė komplimentų diena.

Sausio 25 dieną visame pasaulyje minima Tarptautinė komplimentų diena. Nuo ankstyvo ryto darželio bendruomenėje aidėjo gražūs ir nuoširdūs žodžiai. Vaikai dalino vienas kitam komplimentų medalius, aiškinosi  žodžio „komplimentas“ reikšmę. Žiūrėjo animacinį filmuką „Veidrodis“, diskutavo, kodėl svarbu būti nuoširdžiam, kaip pagirti, pasakyti komplimentą.

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Aktyvių tėvų akademija
Aktyvių tėvų akademija

Kauno švietimo inovacijų centras organizuoja nemokamų paskaitų ciklą tėvams, siekiantiems geriau pažinti, suprasti, apsaugoti savo vaiką, ieškoti būdų, kaip ugdyti jo kompetencijas pagal prigimtines galias, charakterio savybes, patirtį, ugdymosi poreikius siekiant individualios vaiko pažangos. Maloniai kviečiame tėvelius dalyvauti renginiuose.

 

Norėdami užsiregistruoti SPAUSKITE ČIA

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Nuo pirmadienio, sausio 17 d., iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims. Izoliuotis privalės visi asmenys, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės, išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu).

Atskiros taisyklės numatytos asmens sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigoms, teikiančioms su apgyvendinimu susijusias paslaugas, bei ugdymo įstaigoms.

Norėdami perskaityti plačiau SPAUSKITE ČIA

 

SAUSIO 13-OJI - LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA
SAUSIO 13-OJI - LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

SAUSIO 13-OJI - LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA minima Kauno lopšelyje-darželyje „Ežiukas"

Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimenamas 1991 metų sausis, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.
Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Trijų Karalių šventė
Trijų Karalių šventė

Š. m. sausio 6 d. Kauno lopšelio-darželio ,,Ežiukas"  vaikai ir mokytojai šventė ,,Trijų Karalių" šventę: pasitikome Tris Karalius, iš rytų šalies: Kasparą, Merkelį ir Baltazarą, kurie atėjo pasveikinti gimusio Kūdikėlio Jėzaus, atnešė Jam dovanų - aukso, miros ir smilkalų. Su vaikais žiūrėjome animacinį filmuką - Kalėdinę istoriją apie Kūdikėlio Jėzaus gimimą, Betliejaus mieste. Skaitėme Kalėdų Senelio vaikams atsiųstą laišką, kartu prisiminėme praėjusias gražiausias metų šventes, džiaugėmės dovanomis, puikiomis švenčių akimirkomis, sveikinome vieni kitus su Naujaisiais metais linkėdami visiems puikių, šaunių, gražių 2022 metų!

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Informacija iš Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
Informacija iš Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

Baltasis cukrus – tuščios kalorijos, be naudingųjų medžiagų. Pridėtinis cukrus maisto produktų etiketėse gali būti nurodomas kaip cukrozė, rudasis, cukrus, cukranendrių cukrus, medus, kukurūzų sirupas, vaisių sulčių koncentratai, fruktozė, gliukozė, agavų nektaras arba įvairūs kiti nektarai. Pridėtinio cukraus perteklius maiste kenkia mūsų sveikatai. Maisto produktai, į kuriuos buvo dirbtinai pridėta cukraus, dažnai, yra labai kaloringi ir turi mažai vertingų maisto medžiagų. Atsiranda įvairių ligų rizika.

 

Virtuali kūrybinių darbų paroda „Nykštukų Kalėdos!“
Virtuali kūrybinių darbų paroda „Nykštukų Kalėdos!“

Kauno lopšelis-darželis „Ežiukas“ gruodžio 1-15 dienomis kvietė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus, mokytojus bei tėvelius dalyvauti STEAM projekte-virtualioje kūrybinių darbų parodoje „Nykštukų Kalėdos!“.

Dauguma vaikų žino, kad nykštukai, tai pasakų personažai, miško gyventojai, sausainių ir uogienės mėgėjai, Kalėdų senelio „slaptosios tarnybos“ padėjėjai atkeliavę iš animacinių filmų, pasakų, legendų ir pasakojimų. Dažniausiai jie padeda Kalėdų seneliui saugoti ir stebėti mus ar mes buvome geri, krečia pokštus, siunčia mums laiškelius, padeda paruošti ir išdalinti dovanas.

Be galo džiaugiamės sulaukę didelio susidomėjimo ir tokios gausos dalyvių. Esame nuoširdžiai sužavėti darbelių kūrybiškumu, originalumu, išradingumu.

Ačiū, mielieji dalyviai, už dalyvavimą Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ organizuotame projekte „Nykštukų Kalėdos“ Linkime, kad net šalčiausią žiemos dieną Jūsų ir jūsų artimųjų širdyse karaliautų šiluma, snigtų tik laime, meile, santarve, ramybe, sveikata, o šventiniai stebuklai niekada nesibaigtų! Dalinamės knygele kurioje rasite nuostabių idėjų.

 

Norėdami peržiūrėti knygelę SPAUSKITE ČIA

 

Šventinis sveikinimas.
Šventinis sveikinimas.

Kalėdų šventė pakylėja mus nuo darbais ir rūpesčiais persmelktos kasdienybės prie amžinųjų vertybių. Kūčių vakarą išgyvename mums brangių žmonių artumą, dalydamiesi su jais dvasios šiluma. Tegul Jūsų namuose nepritrūksta jaukumo ir žmogiškosios šilumos, džiaugsmo ir ramybės. Viltingai žvelkite į ateinančius metus, tebūnie jie dar sėkmingesni! Linksmų Šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

Lopšelio - darželio direktorė Irma Žilinskienė.

 

Kalėdų šventė!
Kalėdų šventė!

Gruodžio 21 d. Lopšelyje - darželyje „Ežiukas“ vaikai šurmuliavo ir džiaugėsi sulaukę gražiausios žiemos šventės - šv. Kalėdų. Šventės metu vaikai šoko, dainavo, ir grojo instrumentais. Vėliau virtualiai susitiko su Kalėdų seneliu. Kalėdų šventės, o ypač susitikimo su Kalėdų seneliu ir žinoma, dovanų labiausiai laukia vaikai. Šiandien mūsų darželis klegėjo nuo vaikų juoko, šurmulio ir džiaugsmo. Dalinamės šios nuostabios šventės akimirkomis.

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

„Nykštukų Kalėdos!“
„Nykštukų Kalėdos!“

Nykštukas - gerumo ir magijos simbolis, skleidžiantis Šv. Kalėdų dvasią. Kviečiame pasigrožėti Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ tėvelių ir vaikų paroda „Nykštukų Kalėdos!“

 

„Pirmosios pagalbos” užsiėmimas.
„Pirmosios pagalbos” užsiėmimas.

Gruodžio 7 d. lopšelyje - darželyje “Ežiukas” vyko „Pirmosios pagalbos” mokymai. Instruktorius, Artūras Stoškus, „Berželių" ir „Kaštonėlių" grupių vaikams organizavo „Pirmosios pagalbos" užsiėmimus. Mažieji sužinojo kaip elgtis ištikus nelaimei, kur kreiptis susižeidus, susipažino su greitąjai medicinos pagalbai skirtais įrankiais, heimlicho manevru, širdies masažu bei dirbtiniu kvėpavimu.
Pirmosios pagalbos mokymai yra projekto “Bendruomeninės veiklos stiprinimas centro seniūnijoje” dalis. Projektas finansuojamas Kauno miesto savivaldybės, socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis. Džiaugiamės bendradarbiavimu su Asociacija “Santarvės bendruomenė”.

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Gruodžio 3d. vaikai dalyvavo veikloje, kurioje susipažino su dantukų priežiūra.
Gruodžio 3d. vaikai dalyvavo veikloje, kurioje susipažino su dantukų priežiūra.

Gruodžio 3 d. „Šermukšnėlių“ ir „Klevelių“ grupių vaikai dalyvavo veikloje, kurioje susipažino su dantukų priežiūra. Žiūrėjo edukacinį filmuką „Kaip taisyklingai valytis dantukus“, pritardami barškučiais dainavo „Dantukų dainelę“. pritardami barškučiais dainavo „Dantukų dainelę“. Veiklos metu naudodami metodinę priemonę - „Krokodilą“ prisiminė, kaip valant dantukus galima išvengti ėduonies. Mažieji mokėsi valyti dantukų tarpdančius dantų siūlu. Grupuodami paveikslėlius prisiminė kurie maisto produktai stiprina dantukus, kurie gadina. Vaikai gavo dovanėlę - dantų šepetėlius bei toliau dalyvavaus programoje „Kauno vaikai šypsosi“, kurią organizuoja Kauno m. savivaldybė ir Visuomenės sveikatos biuras. Veiklą vedė visuomenės sveikatos specialistė Eglė Dobilienė ir meninio ugdymo mokytoja Renata Motuzienė.

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Lapkričio 30d. šventėme Tarptautinę draugo dieną.
Lapkričio 30d. šventėme Tarptautinę draugo dieną.

Š. m. lapkričio 30 d. Kauno lopšelio-darželio ,,Ežiukas“ ugdytiniai ir mokytojai šventė ,,Tarptautinę draugo dieną".Juos aplankė nelaiminga Varna, (kuri neturėjo draugų, bet labai norėjo jų turėti) ir Kakė Makė, kuri su vaikais žaidė, draugavo, linksmai pramogavo. Ir kaip gi tokią dieną nežaisti, nešokti ir nesidžiaugti, kada visi esame būryje linksmų, gerų draugų!

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Kauno lopšelyje-darželyje apsilankė Žaliosios politikos institutas.
Kauno lopšelyje-darželyje apsilankė Žaliosios politikos institutas.

Š.m. Lapkričio 26 dieną Kauno lopšelyje-darželyje apsilankė Žaliosios politikos institutas.


Geriausia įpročius pradėti formuoti nuo mažų dienų, 
todėl šią dieną Žaliosios politikos instituto atstovė Lina „Klevelių" ir „Šermukšnėlių" grupių vaikams papasakojo kodėl būtina rūšiuoti atliekas, bei kaip tai daryti teisingai. Pasitelkę žaidimus ir praktinius darbelius vaikai mokėsi rūšiavimo bei atsakingo vartojimo paslapčių, naudodami antrines žaliavas sukūrė dovanų maišelius.

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Pilietinė iniciatyva, skirta paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną
Pilietinė iniciatyva, skirta paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną

Lopšelis – darželis „Ežiukas” dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje, skirtoje paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną – lapkričio 16-ąją.

 

Laprikčio 16-oji yra minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų, inicijuoja šios dienos minėjimą. Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimas yra Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos įgyvendinamos Švietimo apie totalitarinių rėžimų nusikaltimus, nusikaltimų žmogiškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos dalis.

 

Naujausia informacija dėl COVID-19
Naujausia informacija dėl COVID-19

Asmenų, turėjusių sąlytį su sergančiuoju Covid-19 liga (koronaviruso infekcija) ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoje izoliacijos algoritmas:

 

1.  izoliuojamas asmuo, kuriam patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija);

2. įstaigos personalui taikoma izoliacija įprasta Taisyklėse nustatyta tvarka, išskyrus asmenis, kurie buvo paskiepyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina pagal pilną schemą, kai praėjo daugiau kaip 120 d. nuo paskutinės dozės ir asmuo neskiepytas sustiprinančiąja* doze, jeigu yra galimybė organizuoti testavimą 2.5 p. nustatyta tvarka;

3. ugdytiniai dalyvauja ugdymo procese.

 

Jeigu asmuo turėjo didelės rizikos COVID-19 kontaktą

Paskiepyti COVID-19 vakcina pagal pilną schemą ir praėjo daugiau kaip 120 d. nuo paskutinės dozės (netaikoma pagal pilną schemą paskiepytiems asmenims iki 18 m.) ir asmuo neskiepytas sustiprinančiąja doze

Izoliuotis iki neigiamo PGR tyrimo rezultato gavimo (tyrimas atliekamas ne anksčiau kaip 3 dieną po turėto kontakto) arba kaip įprastu didelės rizikos kontakto atveju (izoliuotis 10 dienų su galimybe susitrumpinti izoliaciją, ne anksčiau kaip 7 izoliacijos dieną atliktus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

 

Naujos Izoliacijos taisyklių nuostatos turi būti taikomos tiems asmenims, kurių kontakto diena yra ne anksčiau kaip lapkričio 17 d.

Papildomi reikalavimai:

Simptominiai asmenys nedalyvauja ugdymo procese, rekomenduojamas PGR tyrimas.

 

Lapkričio 16 dieną Kauno lopšelis-darželis „Ežiukas“ minėjo Tolerancijos dieną
Lapkričio 16 dieną Kauno lopšelis-darželis „Ežiukas“ minėjo Tolerancijos dieną

Lapkričio 16 dieną Kauno lopšelis-darželis „Ežiukas“ dalyvavo respublikinėje pilietinės iniciatyvos akcijoje „TOLERANCIJOS MIESTAS“, kuri skirta tarptautinės tolerancijos dienai minėti.
Minėdama tolerancijos dieną darželio bendruomenė aiškinosi žodžio tolerancija reikšmę, aptarė, kas yra tolerantiškas žmogus ir kodėl svarbu būti tolerantišku, žiūrėjo jautrų filmuką apie berniuką Ian („Ian“), ir po to grupėse kūrė savo tolerancijos miestą, kuriame gera gyventi visiems žmonėms.

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Lapkričio 8-oji paskelbta Europos sveikos mitybos diena.
Lapkričio 8-oji paskelbta Europos sveikos mitybos diena.

Lapkričio 8-oji paskelbta Europos sveikos mitybos dienaŠią dieną Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ vaikai grupėse su mokytojomis aiškinosi ir diskutavo apie sveiką mitybą. Žiūrėjo edukacinius filmukus, kūrė meninius darbelius ir žaidė žaidimus.

 

 

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Užsiėmimas tema „rankų higiena“
Užsiėmimas tema „rankų higiena“

Paskutinėmis spalio dienomis „Berželių“, „Kaštonėlių“ , „Šermukšnėlių“, „Ąžuoliukų“ ir „Klevelių“ grupių vaikams vyko užsiėmimas apie rankų higieną, kurį vedė Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Eglė Dobilienė ir muzikos mokytoja Renata Motuzienė. Veiklos metu vaikai aiškinosi ir sužinojo kodėl, kada ir kaip reikia plautis rankas. Žiūrėjo edukacinius filmukus: „Mikrobai aplink mus“ ir beždžionėlės-žaidimą „Plauname rankas“. Atliko eksperimentą su UV žibintuvėliu  ir specialia rankų pudra.

 

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Respublikinis projektas-akcija ,,Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!"
Respublikinis projektas-akcija ,,Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!"

 

Spalio 4 – 15 dienomis vyko Respublikinis projektas-akcija ,,Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!"

Šypsena yra geros sveikatos, vidinės ramybės ir geros nuotaikos paslaptis. Ji praskaidrina dieną, kelia nuotaiką ir atveria duris į kiekvieno širdelę, ramina ir mažina įtampą, gerina savijautą ir suartina žmones. Šypsena, teigiamos emocijos, gera nuotaika, bendravimas, pozityvumas padeda stiprinti psichinę sveikatą. Spalio 4 – 15 dienomis vyko Respublikinis projektas-akcija ,,Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!" , kurį organizavo Kauno lopšelis-darželis „Ežiukas“. Šiame projekte-akcijoje dalyvavo net 488 mokytojai ir specialistai iš visos Lietuvos, kurie dalinosi priemonėmis ir edukacinėmis veiklomis. Kviečiame jas pasižiūrėti veiklų kataloge.

Norėdami peržiūrėti veiklų katalogą SPAUSKITE ČIA

 

„Protingas vartojimas prasideda ankstyvajame amžiuje“ partnerių susitikimas nuotoliniu būdu 2021m. spalio 25-29d.d.
„Protingas vartojimas prasideda ankstyvajame amžiuje“ partnerių susitikimas nuotoliniu būdu 2021m. spalio 25-29d.d.

2021 m. spalio 25-29 dienomis vyksta pirmasis Erasmus+ mokyklų mainų strateginės partnerystės projekto „Protingas vartojimas prasideda ankstyvajame amžiuje“ (“Clever consumtion starts early on”) partnerių susitikimas nuotoliniu būdu. Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Italijos, Turkijos mokytojai dalinsis gerąja darbo patirtimi, susijusia su sveikos ir tvarios bei neužterštos aplinkos puoselėjimu, protingu vandens, energijos, maisto, atliekų tvarkymo, antrinių žaliavų naudojimo, sveiko gyvenimo būdo ir darnaus požiūrio į aplinką. Spalio 25 d. Kauno lopšelio-darželio “Ežiukas” pedagogai Monika Dachnenko-Navickė, Kamilė Akockaitė, Irma Žilinskienė bei projekto koordinatorė Rita Radzevičienė dalyvavo pirmajame nuotoliniame susitikime. Projekto partneriams Lietuvos komanda pristatė nacionaliniu, regioniniu ir vietos mastu atliktus darbus bei veiklas skatinant taupiai ir atsakingai vartoti vandenį: renginių ciklas „Vandens vertinimas“ skirtas Pasaulinei vandens dienai 2021, renginių savaitė skirta Pasaulinės žemės dienai, Pilietinių iniciatyvų projektas „Kuriame Lietuvą 2021 !“ („Panaudoto aliejaus kelias“), respublikinį ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo mokytojų ir švietimo pagalbos specialistų ugdymo priemonių/veiklų idėjų mugę „Protingas vartojimas prasideda ankstyvajame amžiuje“.

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

,,Rudenėlio šventė"
,,Rudenėlio šventė"

Š.m. spalio 21 dieną Kauno lopšelio-darželio ugdytiniai ir mokytojai šventėme ,,Rudenėlio šventę". Kartu su Pelėda ir Ežiuku kartu žaidėme, šokome, dainavome, kalbėjomės apie vaisius ir daržoves, jų naudą sveikatai. Vaikai pasakojo Ežiukui ką galima pasigaminti iš vaisių ir daržovių, kaip teisigai jas ragauti ir kaip smagu jomis dalintis su kitais. Visi džiaugėmės ir grožėjomės vaikučių kartu su tėveliais iš gamtinių medžiagų pagamintų darbelių parodėle ,,Rudens smagumai".

Dėdė Rudenėlis dėkoja tėveliams ir vaikučiams už šaunius darbelius, o visiems mažiems ir dideliems gražaus, spalvoto, saulėto rudenėlio bei stiprios sveikatos.

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

„Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!”
„Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!”

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ bendruomenė organizavo respublikinę akciją „Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!”. Šia akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų ir suaugusių emocinę sveikatą, jos saugojimą ir stiprinimo galimybes. Visą savaitę pedagogai su vaikais žaidė emocinio intelekto lavinimo žaidimus, kurie vaikams padėjo geriau suprasti bei kontroliuoti savo emocijas. Spalio 8 dieną šią akciją vainikavo baigiamasis renginys, kurio metu vaikai žiūrėjo trumpametražinį animacinį filmuką „Išvirkščias pasaulis – atspėk emociją“, šoko, dainavo bei dalijosi gera nuotaika.

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Rekomendacijos dėl didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų izoliavimo
Rekomendacijos dėl didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų izoliavimo

Kviečiame susipažinti su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis dėl didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų izoliavimo.

 

Didelės rizikos sąlytį turėję vakcinuoti ar COVID-19 persirgę asmenys gali išsitirti nemokamai
Didelės rizikos sąlytį turėję vakcinuoti ar COVID-19 persirgę asmenys gali išsitirti nemokamai  

#BEACTIVE –JUDĖK ŠOKIO RITMU 2021
#BEACTIVE –JUDĖK ŠOKIO RITMU 2021

Rugsėjo 29 d. Kauno lopšelio-darželio "Ežiukas" bendruomenė prisijungė prie Europos Komisijos vykdomos iniciatyvos, propaguojančios sportą ir fizinį aktyvumą Europoje #BEACTIVE –JUDĖK ŠOKIO RITMU 2021. Tai europietiška iniciatyva su visoje Europoje vykstančiais renginiais. O šios iniciatyvos tikslas – stiprinti žmonių fizinę sveikatą taikant netradicinę judėjimo formą – šokį.

Norėdami peržiūrėti filmuką SPASUSKITE ČIA

 

 


Rugsėjo 1-oji
Rugsėjo 1-oji

Š. m. rugsėjo 1 dieną vaikai ir mokytojai šventė ,,Mokslo ir žinių" šventę. Kartu su Kake Make,  Papūga Ara  smagiai žaidė, šoko, grojo vaikiškais muzikiniais instrumentais. Vieni kitiems vaikai pasakojo vasaros įspūdžius, piešė, džiaugėsi, kad vėl susitiko su draugais. Mažieji ir mokytojai vieni kitiems linkėjo gražios ,,Rugsėjo 1-osios" šventės bei puikių, nuostabių Naujų Mokslo metų!

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

  

 

Direktorės sveikinimas mokytojams
Direktorės sveikinimas mokytojams  

Mieli Tėveliai,
Mieli Tėveliai,

Jau greitai vėl visi susitiksime.  Labai gaila, tačiau kol kas negalėsime bendrauti ir kontaktuoti su draugais iš kitų grupių. Žaisime, valgysime savose grupėse, sportuosime lauke atskirose erdvėse.

Rugsėjo 1 – osios šventės pramogos vyks TIK vaikams grupėse. 

 • Visų grupių darbo laikas: 7:20 val. iki 17:45 val.
 • Prailginto darbo laiko grupės nėra.
 • Tėvai vaikus į lopšelį-darželį turi atvesti nuo 7:20 val. iki 8:30 val.
 • Pasiimant vaiką informuoti grupės mokytoją telefonu apie atvykimą, kad mokytojas pradėtų ruošti vaiką (aprengti) išleisti į namus.
 • Tėvams į grupes eiti draudžiama.
 • Vaikus mokytojos priima ir išleidžia tambūruose prie įstaigos durų.

MALONIAI PRAŠOME TĖVELIŲ LAIKYTIS NUSTATYTO ĮSTAIGOS DARBO LAIKO.

 

Dėkojame už supratingumą!

Kilus neaiškumams skambinti 8-37 424625 , 8-37 423443

Su pagarba, administracija

 

Aktuali informacija!
Aktuali informacija!  

Programa „Neįtikėtini metai"
 Programa „Neįtikėtini metai"

Kviečiame Kauno miesto savivaldybės tėvelius dalyvauti programoje „Neįtikėtini metai" (The Incredible Years®)!

Programa yra skirta tėvams/įtėviams/globėjams, auginantiems 3–6 metų amžiaus vaikus, turinčius elgesio ir emocijų sunkumų. Programa įgyvendinama daugiau nei 20 pasaulio šalių, moksliniais tyrimais įrodytas ilgalaikis jos efektyvumas.

Programa padeda tėvams:

 •          išmokti pažinti savo ir vaiko jausmus,
 •          geriau suprasti vaiko elgesį ir elgesio sunkumų priežastis,
 •          įsigilinti ir taikyti veiksmingus vaiko netinkamo elgesio valdymo būdus,
 • išmokti efektyviai nustatyti ribas, taisykles ir sėkmingai naudoti paskatinimų sistemą,
 • išmokti, kaip ugdyti vaiko savireguliacijos įgūdžius ir kaip padėti vaikui kurti pozityvius santykius su kitais,
 •         tobulinant tėvystės įgūdžius, labiau pasitikėti savimi,
 •          stiprinti ryšį su vaiku, mėgautis kartu praleistu laiku,
 •         suteikti pagalbą savo vaikui ir padėti jam jaustis geriau.

Savivaldybėje planuojamos nuotolinės ir kontaktinės grupės. 

Daugiau apie Programą galima paskaityti čia:

https://neitiketini-metai.lt/tevams-apie-programa/

Registruotis į tėvų grupes galima čia:

https://neitiketini-metai.lt/savivaldybes-dalyvaujancios-projekte/kauno-savivaldybes-grupe/

Tėvų grupių vadovių kontaktai:

Nuotoliniai tėvų grupių susitikimai:

Agnė Balčiūnienė (tel. 8 659 05850) ir Dainora Šakinytė (tel. 8 659 05586)

Kontaktiniai* tėvų grupių susitikimai

Indrė Steponavičiūtė-Kupčinskė (tel. 8 699 09560) ir Giedrė Macaitienė (tel. 8 681 38598)

 * Kontaktiniuose tėvų grupiniuose susitikimuose dalyvauti gali tik asmenys, kurie atitinka  Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimo Nr.152 3.1.2.4.1 arba 3.1.2.4.2 reikalavimus, tai yra:

-   pilnai pasiskiepiję viena iš COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų;

arba

-   persirgę COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas);

kurie galiotų visą grupinių susitikimų ciklo laikotarpį (18 savaičių.). Už tinkamą dalyvių atranką ir dalyvių sąrašo sudarymą į grupinius susitikimus atsakingi Grupių  vadovai.

Įvadinio pokalbio metu dalyviai privalo pateikti dokumentą, įrodantį aukščiau išvardintus reikalavimus.

 

 

Gražios vasaros!
Gražios vasaros!

Linkime visiems saulėtos, gražios, pilnos neišdildomų įspūdžių vasaros. Iki susitikimo kitais mokslo metais!

 

 

Konkursas
Konkursas

PAKARTOTINAI ATNAUJINTAS KONKURSAS KAUNO LOPŠELIO – DARŽELIO “EŽIUKAS” DIREKTORIAUS PAREIGOMS UŽIMTI

Konkurso paskelbimo data – 2020 m. rugpjūčio 31 d.
Atrankos posėdžio data – 2020 m. gruodžio 8 d.
Atrankos posėdžio data perkelta į 2021 m. birželio 29 d. 

POTVARKIS DĖL KONKURSO KAUNO LOPŠELIO-DARŽELIO „EŽIUKAS“ VADOVO PAREIGOMS EITI KOMISIJOS SUDARYMO

Daugiau informacijos rasite www.kaunas.lt

 

Joninės
Joninės

Š. m. birželio 23 dieną Kauno lopšelio-darželio "Ežiukas" vaikai ir mokytojai šventėme "Joninių šventę": pynėme vainikus, sveikinome Jonus, Jonytes. Kartu žaidėme muzikinius, sportinius žaidimus: šokome, dainavome, iš akmenukų dėliojome piešinėlius, plukdėme laivelius, žaidėme žaidimus su vandeniu. Džiaugėmės gražia, saulėta diena. Vieni kitiems linkėjome gražios šventės, puikios, šaunios ir saulėtos vasaros!

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

 

Tėvelių dėmesiui
Tėvelių dėmesiui

Profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Vaikų tėvai iki rugsėjo pradžios turi pasirūpinti vaiko sveikatos pažymėjimu ugdymo įstaigai. Vasara yra puikus metas vaiko sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

Visi duomenys, susiję su vaiko sveikatos pažymėjimu, visose gydymo įstaigose turi būti tvarkomi elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad tiek profilaktinį vaiko sveikatos patikrinimą atliekantis šeimos gydytojas, tiek gydytojas odontologas duomenis apie vaiko sveikatos būklę turi įvesti į elektroninį vaiko sveikatos pažymėjimą.

Elektroniniu būdu tvarkant vaiko sveikatos duomenis užtikrinamas jų konfidencialumas, o ugdymo įstaigos gauna tikslias rekomendacijas dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei nurodymus, kokių pirmosios pagalbos priemonių reikėtų imtis, jei vaikui prireiktų skubios pagalbos (pavyzdžiui, dėl alergijos ar lėtinių ligų). Elektroninių vaiko sveikatos pažymėjimų informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą ir popierinių pažymėjimų ugdymo įstaigai pristatyti nereikia.

Kasmetinis vaiko sveikatos patikrinimas – labai reikalingas ne tik ugdymo įstaigai, bet ir pačiai šeimai. Pas gydytoją vaikui reikia apsilankyti ne dėl formalumo, o tam, kad būtų išsamiai patikrinta jo sveikata. Juk tikrindamas vaiko sveikatą, gydytojas stengiasi ne tik įvertinti bendrą sveikatos būklę, bet ir išaiškinti galimas lėtines ligas bei užkirsti joms kelią.

Atvykus profilaktiškai pasitikrinti, gydytojas odontologas patikrina vaiko dantų ir žandikaulių būklę ir, esant reikalui, skiria gydymą. Tuo tarpu šeimos gydytojas įvertina vaiko ūgį, svorį, kraujo spaudimą, regą, klausą, kraujotakos, kvėpavimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų funkcinę būklę. Radus pakitimų, pacientas yra siunčiamas pas atitinkamos srities specialistą konsultacijai arba tyrimams.

Vaiko sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo dienos.

 

Tėvo diena
Tėvo diena

Tėvo dienos kerintį rytą

Puošim gražiausiais lelijų žiedais,

Žodžiais, anksčiau niekada nesakytais,

Ir širdžių šiluma, lyg rubinais brangiais.

 

Visus tėvelius sveikiname su tėčio diena ir dovanojame šokį Jeruzalemą.

 Norėdami peržiūrėti filmuką SPAUSKITE ČIA

 

"Netradicinis muzikos klausymas"
"Netradicinis muzikos klausymas"

Š. m. gegužės mėnesį mūsų įstaigos "Berželių" grupės vaikai kartu su meninio ugdymo mokytoja Renata dalyvavo Kauno lopšelio-darželio "Lakštutė" respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekte "Netradicinis muzikos klausymas".

 

Šventės akimirkos
Šventės akimirkos

Norėdami peržiūėti filmuką SPAUSKITE ČIA

 

Tarptautinė vaikų gynimo diena
Tarptautinė vaikų gynimo diena

Š. m. birželio 1 dieną Kauno lopšelio-darželio "Ežiukas" ugdytiniai ir mokytojai įstaigos kieme minėjo "Tarptautinę vaikų gynimo dieną". Vaikai šoko su Kake Make, piešė, pūtė muilo burbulus, žaidė smagius sportinius žaidimus. Visi kartu su džiaugsmu pasitikome gražuolę vasarą.

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Kokios izoliacijos taisyklės, grįžus iš užsienio?
Kokios izoliacijos taisyklės, grįžus iš užsienio?

Visų taip ilgai laukta VASARA jau visai čia pat! Pagaliau galėsime mėgautis saulės voniomis ir nerūpestingomis atostogomis!

Na ir jei tai norėsite padaryti užsienio šalyje, primename apie šiuo metu galiojančią tvarką grįžus namo.

Grįžusiems iš užsienio šalies izoliuotis reikia 10 dienų nuo grįžimo į Lietuvos Respubliką dienos.

Į Lietuvą atvykstantiems asmenims reikalavimas dėl izoliacijos ir testo nėra taikomas:

• turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo į Lietuvos Respubliką.

• asmenims, turintiems gydymo įstaigos dokumentą, nurodantį, kad asmens skiepijimas viena iš nurodytų COVID-19 vakcinų („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“, „Vaxzevria“) pagal valstybės, patvirtintą skiepijimo schemą yra baigtas.

Reikalavimas dėl testo atlikimo netaikomas, tačiau izoliacija yra privaloma asmenims iki 16 metų.

Daugiau informacijos galima rasti čia:

https://e-seimas.lrs.lt/.../8e65342baf9011ea9a12d0dad.../asr

https://nvsc.lrv.lt/.../covid-19-ligos.../isimtys-nuo

https://e-seimas.lrs.lt/.../ea60cec0650b11eaa02cacf2a.../asr

 

Išleistuvės
Išleistuvės

Š. m. Gegužės 28 d. šventiškai papuošta darželio salė paskutinį kartą pakvietė "Ąžuoliukų" grupės vaikučius į pačią spalvingiausią ir daugiausiai emocijų sukeliančią šventę – išleistuves.

Būsimiems pirmokėliams linkime kuo didžiausios sėkmės tolimesniame žinių ir mokslų kelyje!

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Karantinas pratęsiamas iki 2021 m. birželio 30 d.

Tikslinamos karantino priemonės.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą Lietuvoje www.koronastop.lt

 

"Skamba dainos Lietuvėlėj-dainuoja mūsų šeimynėlė"
"Skamba dainos Lietuvėlėj-dainuoja mūsų šeimynėlė"

Š. m. gegužės 14 -21 dienomis Kauno lopšelio-darželio "Ežiukas" "Ąžuoliukų" grupės mergaičių ansamblis su I. Šeduikienės dainele "Virdulys"  dalyvavo virtualiame respublikiniame ikimokyklinių įstaigų dainų festivalyje "Skamba dainos Lietuvėlėj-dainuoja mūsų šeimynėlė".

Norėdami peržiūėti filmuką SPAUSKITE ČIA

 

 

 

"Tarptautinė šeimos diena"
"Tarptautinė šeimos diena"

Visas mamytes, visus tėvelius, močiutes, senelius ir vaikučius sveikiname su "Tarptautine šeimos diena"!

Norėdami peržiūrėti filmuką SPAUSKITE ČIA

 

"Nenustok šokti!"
"Nenustok šokti!"

Š. m balandžio 26 - gegužės 2 dienomis mūsų įstaigos "Ąžuoliukų" grupės mergaitės su "Pavasarinių gėlių šokiu" dalyvavo Lietuvos asociacijos "Gimnastika visiems" organizuotame virtualiame projekte-renginyje "Nenustok šokti!".

Norėdami peržiūrėti filmuką SPAUSKITE ČIA

 

Su Mamyčių diena
Su Mamyčių diena  

Padovanok gėlę MAMAI iš senelių namų
Padovanok gėlę MAMAI iš senelių namų

Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ ugdytiniai prisijungė prie gerumo akcijos „Padovanok gėlę MAMAI iš senelių namų“. Mamos diena bus labiau ypatinga, suteiks džiaugsmo gražūs žodžiai, pagarba, šiluma ir meilė. Tikimės, jog ir mūsų darželio vaikų dovanojami kūrybiniai darbeliai praskaidrins vienišų senolių kasdienybę.

 Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

Aktuali informacija susipažinimui
Aktuali informacija susipažinimui

 

Aktuali informacija susipažinimui:

 

„Dėl Kauno miesto savivaldybės tarybos 2019 m. spalio 15 d. sprendimo Nr. T-454 „Dėl Atlyginimo už vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas, išlaikymą dydžio nustatymo ir mokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo:

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/2d735470a29211ebb9bbd96a0c51af2c

 

 

 

Dantukų sveikata
Dantukų sveikata

Šiandien lopšelyje-darželyje „Ežiukas“, visuomenės sveikatos specialistė Eglė Dobilienė vedė veiklas vaikučiams ,,Dantukų sveikata“. “Šermukšnėlių“, „Berželių“, ir „Ąžuoliukų“ grupių vaikučiai buvo supažindinti su burnos higiena ir taisyklinga dantukų priežiūra. Veiklų metu buvo kalbama, kad ėduonies ir dantų ligų paplitimą galima ne tik sumažinti, bet ir jo išvengti tvarkingai valantis dantukus. Specialistė pristatė mokomąjį filmuką „Kaip prižiūrėti dantis?“. Praktinio užsiėmimo metu, pasitelkus metodines priemones – dantų modelį Krokodilą ir šepetėlį, vaikai buvo mokomi taisyklingai juos valyti. Vaikučiai atsakinėjo į klausimus, kaip teisingai prižiūrėti dantukus, kokie maisto produktai sveiki dantukams, o kurie ne. Žaidė žaidimus. Burnos higiena ir dantų švara padeda išsaugoti sveikus dantis. Labai svarbu, kad vaikų dantukų priežiūrai daugiau dėmesio skirtų tėveliai ir vaikai nuo mažens išmoktų rūpintis jais.

 Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

Vandens vertinimas ir tausojimas
Vandens vertinimas ir tausojimas

Vandens vertinimas ir tausojimas: vaikų idėjos švenčiant pasaulinę vandens dieną!

Norėdami peržiūrėti knygelę su vaikų idėjomis SPAUSKITE ČIA

 

Koreguojamos karantino priemonės
Koreguojamos karantino priemonės

Nuo 2021 m. balandžio 12 d. koreguojamos kai kurios karantino priemonės.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą Lietuvoje: www.koronastop.lt

 

Velykinis kiškučių šokis
Velykinis kiškučių šokis

Norėdami peržiurėti Velykinį kiškučių šokį SPAUSKITE ČIA

 

"Šv. Velykų" šventė
"Šv. Velykų" šventė

Š. m. balandžio 6 dieną įstaigos vaikai ir bendruomenė šventėme "Šv. Velykų" šventę. Kartu su Ponia Pelėda ir Velykiniu Zuikučiu smagiai žaidėme, linksmai šokome, dainavome Velykines daineles. Grupėse vaikai rideno margučius, žaidė kitus Velykinius žaidimus. Velykų Bobutė, Ponia Pelėda ir Zuikis visiems mažiems ir dideliems linkėjo šilto, gražaus, šviesaus pavasario, puikios, geros nuotaikos.

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

 

 

 

 

Su Šv. Velykom!
Su Šv. Velykom!

Miela lopšelio-darželio "Ežiukas" bendruomene,

Bundančiai gamtai paskelbus gražios pavasario šventės - Šv. Velykų artėjimą atgimkime tauresniems troškimams ir ketinimams, nepamirškime dalinti žmonėms gerumo, šypsenų ir meilės. Tegul Jūsų širdys prisipildys gaivaus pavasariško džiaugsmo ir vidinės darnos, o namus apgaubs ramybė ir viltis. Su Šv. Velykom!

                                                                  Direktorė Irma Žilinskienė

 

"Veiksmo mėnuo BE PATYČIŲ“
"Veiksmo mėnuo BE PATYČIŲ“

Kovo mėn. vyko "Veiksmo mėnuo BE PATYČIŲ“.

Vykdomoje patyčių prevencijos akcijoje dalyvavo ir mūsų darželio ugdytiniai. Mokytojai kartu su vaikais kūrė istorijas apie draugystę, prisiminė pamokančias istorijas, sužinojo apie patyčias ir apie tai, kas gali padėti, apsaugoti nuo jų. Dalijosi mintimis apie draugystės svarbą, mokėsi pozityviai bendrauti bei spręsti iškilusias problemas.

Visose grupėse organizuojamuose veiklose akcentuojama, jog labai svarbu įtraukti visą įstaigos bendruomenę į patyčių stabdymą, ugdyti pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimų gebėjimus, užkirsti kelią patyčioms, smurtui, gerinti emocinę vaiko savijautą ir skatinti pagarbius bei draugiškus vaikų tarpusavio santykius.

Peržiūrėti fotogaleriją GALITE ČIA

 

 

Draugiškoji SEU olimpiada "DRAMBLYS"
Draugiškoji SEU olimpiada "DRAMBLYS"

Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ vaikučiai dalyvavo “DRAUGIŠKOJE SEU OLIMPIADOJE “DRAMBLYS”. Olimpiados organizatorius VšĮ „Pozityvaus ugdymo institutas“, Lietuvos Socialinio emocinio ugdymo asociacija, VšĮ „Šiuolaikinių inovacijų diegimo ir kompetencijų ugdymo centras”.

Renginio tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į socialinio ir emocinio ugdymo svarbą ir kartu atliekant bendras užduotis stebėti SEU pažangą.

Pasidaliname nuostabiomis “DRAUGIŠKOSIOS SEU OLIMPIADOS „DRAMBLYS“ veiklų akimirkos. Peržiūrėti filmuką GALITE ČIA.

Olimpiadoje dalyvavo „Kaštonėlių“ grupės vaikučiai ir mokytoja Inesa Kazlauskienė;„Berželių“ grupės vaikučiai ir jų mokytoja Lina Grinevičiūtė-Blėdienė; “Ąžuoliukų“ grupės vaikučiai ir mokytoja Monika Dachnenkaitė; “Klevelių“ grupės vaikučiai ir mokytoja Nijolė Račienė.

Džiaugiamės, galėdami „dramblinėti“ šioje olimpiadoje trečius metus.

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Dalinamės LR Sveikatos apsaugos ministro - Valstybės lygio operacijų vadovo sprendimu “DĖL TYRIMŲ DĖL COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) ORGANIZAVIMO” pakeitimo.

 

„Mažų vandens lašiukų“ šokis
„Mažų vandens lašiukų“ šokis

„Pasaulinė 2021 m. Vandens diena: kaip vertiname vandenį?“

„Mažų vandens lašiukų“ šokis

 #Pasaulinėvandensdiena #WorldWaterDay #Water2me

Norėdami peržiūrėti filmuką SPAUSKITE ČIA

 

Pasaulinė vandens diena
Pasaulinė vandens diena

Kovo 22-oji diena, Pasaulinė vandens diena! Ačiū visai lopšelio-darželio “Ežiukas” bendruomenei už aktyvų ir kūrybingą dalyvavimą Pasaulinės vandens dienos paminėjimo veiklose!

Mes turėjome ne tik vieną dieną, bet ir įdomių įvykių, veiklų, patyrimų ir atradimų kupiną savaitę. Šiandien apibendriname savo veiklą ir labai džiaugiamės turėdami didelę piešinių, vaikų darbelių, vaizdo įrašų su dainomis ir šokiais kolekciją. Dėkojame už jūsų indėlį ir pasidalinsime šiais, kiekvienam akcijos dalyviui, dalyvavimą patvirtinančiais sertifikatais.

#PasaulinėVandensDiena #WorldWaterDay #Water2me

 

#NenurašykOPalaikyk!
#NenurašykOPalaikyk!

Kovo 21 pasaulyje yra minima Žmonių su Dauno sindromu diena. Ši diena skirta palaikyti turinčiuosius DS ir jų artimuosius. Ši diena turi ir savo simbolį - skirtingas kojines. Kodėl kojinės ir kodėl skirtingos? Nes kojinės savo forma yra panašios į chromosomų porą, o skirtingos, nes mes visi skirtingi. O žinote kodel būtent 21 kovo? Nes žmonės, turintys DS turi 3 chromosomas 21-oje chromosomų poroje. Ši diena labai simboliška, bet labai svarbi visoms šeimoms, auginančioms vaikus turinčius DS. Šią dieną pamininėjo ir Kauno lopšelio-darželio “Ežiukas”bendruomenė. Sekmadienį šeimos mūvėjo skirtingas kojines, taip išreikšdami palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Ačiū darbuotojams, vaikams ir jų tėveliams, kurie prisidėjo prie šios akcijos #NenurašykOPalaikyk!

 

 

Vanduo ir gerovė!

Lopšelio-darželio „Ežiukas“ bendruomenė šūkiu „Vanduo ir gerovė!“ tęsia Pasaulinės vandens dienos šventinę veiklą. Žmogaus gerovė plačiąja prasme reiškia viską, kas svarbu žmonių gyvenimui, pradedant pagrindiniais žmogaus išgyvenimui reikalingais elementais (maistu, vandeniu, pastoge) iki aukščiausio lygio asmeninių tikslų pasiekimo ir dvasinių tikslų išsipildymu. Mūsų mažieji diskutavo apie vandens svarbą žmogaus gyvenimui, kodėl kūnas negali funkcionuoti be jo. Surengėme vandens degustaciją, ragavome, kaip citrinos, apelsino skiltelė vandeniui suteikia kitokį skonį, taip pat išbandėme keletą žolelių (mėtų), kad pajustume skonių įvairovę. Kitas labai svarbus vandens aspektas yra sanitarija ir higiena, ypač atsižvelgiant į COVID-19 pandemiją. Mūsų vaikai - rankų plovimo superherojai! Kita diskusijų ir užsiėmimų tema buvo vanduo ir laisvalaikis. Vaikai pasakojo savo istorijas, dalijosi prisiminimais apie linksmą šeimos praleidimo laiką šalia upės, jūros ar ežero, žaidimus žaidžiant pajūryje ar tiesiog mėgaujantis atpalaiduojančiu bangų garsu. Labai svarbu suprasti, kad vanduo turi estetinę, istorinę ir archeologinę vertę tautos paveldui. Mažieji kalbėjo apie tai, kad mūsų gimtąjį Kauną supa dvi didžiausios Lietuvos upės - Nemunas ir Neris; o šių upių santakoje yra mūsų mūrinė Kauno pilis. Vėliau vaikai sukūrė savo albumą „Pasaulis, vanduo ir aš“.

#Pasaulinėvandensdiena #WorldWaterDay #Water2me

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

#NenurašykOPalaikyk
#NenurašykOPalaikyk

Kviečiame kovo 21 d. visus lopšelio-darželio “Ežiukas” bendruomenės narius prisidėti prie socialinės akcijos #NenurašykOPalaikyk! Kovo 21 d. minima Pasaulinė Dauno sindromo diena. Šią dieną mūvimos skirtingų spalvų kojinės, taip išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Skirtingų spalvų kojinės reiškia kitoniškumą, tačiau jį nulemia tik viena chromosoma. Kviečiame visus, didelius ir mažus, lopšelio - darželio "Ežiukas" bendruomenės narius išreikšti paramą jautriai visuomenės ląstelei, plėsti tolerancijos ribas, mažinti atskirtį bei formuoti sveiką visuomenės požiūrį į žmones su šia negalia. Lauksime jūsų įamžintų akimirkų.

 

Mano svajonių laivas

Kviečiame visus tėvelius, senelius, kartu su vaikučiais, šį savaitgalį prisijungti prie nuostabaus kūrybinio proceso, prikeliant daiktus antram gyvenimui. Pagaminkite laivą iš antrinių žaliavų.

Pagaminti laivai “suplauks" į Lietuvos, Lenkijos. Italijos, Turkijos, Rumunijos "Kūrybiškiausių laivų galeriją".

Iki susitikimo nuostabioje šventėje!

 

Karantino pokyčiai
Karantino pokyčiai

Nuo kovo 22 d. keičiasi kai kurios karantino sąlygos.

 

Protingas vandens vartojimas

Šiandien lopšelio-darželio „Ežiukas” bendruomenė tęsė Pasaulinės vandens dienos minėjimą ir organizavo įvairius užsiėmimus tema: „Protingas vandens vartojimas“. Vaikai kalbėjo, kaip vanduo yra svarbus mums, mūsų namams ir šeimos gyvenimui. Vyko pokalbiai, ką vanduo reiškia gyvai būtybei, kaip mes, kiekvienas, galime tinkamai saugoti vandenį. Mažieji pasakojo savo istorijas, išsakė savo mintis. Žiūrėdami paveikslus, filmus susipažino su natūraliais vandens ištekliais ir ekosistemomis, vandens apytaka. Mes daug diskutavome apie tai, kaip visas vanduo, kurį naudoja žmonės, vėl grįžta į aplinką, kartu su visais mūsų pridėtais nešvarumais. 2021 m. Pasaulinės vandens dienos tema yra vandens vertinimas, tad kaip galime tai pakeisti? Imkimės veiksmų kartu ir naudokime vandenį efektyviau!  

#Pasaulinėvandensdiena #WorldWaterDay #Water2me

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

Mūsų mažųjų mintys apie vandenį ir jo svarbą

 

 

 

Meninė raiška ir vanduo – „Spalvų šokis vandenyje“

Vykdydami Pasaulinės vandens dienos užsiėmimus, pasiūlėme ugdytiniams veiklas, kurių metu įspūdžius, emocijas, mintis, patirtį reikštų meninėmis priemonėmis ir būdais: muzika, šokiu, improvizacija, vizualine raiška. Vaikai skatinami būti kūrėjais – eksperimentuoti dailės medžiagomis ir vandeniu, tapyti klausantis kompozitoriaus M. K. Čiurlionio simfoninės poemos „Jūra“, klausytis vandens čiurlenimo, jūros ošimo ir kt. Pasiūlytos veiklos suteikė galimybes išbandyti naujas idėjas, naujus mąstymo ir problemų sprendimo būdus, skatino vaikus bandyti ir atrasti, kūrybiškai išreikšti save bei pasitikėti savimi.

#Padaulinėvandensdiena #WorldWaterDay #Water2me

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

Norėdami peržiūrėti filmuką SPAUSKITE ČIA

 

Mokslas, bandymai, atradimai - labai įdomu!

Visiems vaikams patinka žaisti su vandeniu ir mokytis žaidžiant. Šiandien, dalyvaudami Pasaulinės vandens dienai skirtuose užsiėmimuose surengėme įdomių edukacinių eksperimentų, pakvietėme ir tėvelius kartu su vaikučiais pasinerti į ieškojimus. Daiktų plaukimas ir grimzdimas vandenyje yra smagi patirtis, kurią vaikai gali tirti. Tad naudodami paprastus vandens padėklus (indus), plūduriuojančius bei skęstančius daiktus pasiūlėme vaikams žaisti, eksperimentuoti, tyrinėti ir aptarti, kodėl ir kaip skirtingi daiktai plaukia ar skęsta vandenyje. Mažiausieji su tėveliais kūrė nuostabius „Svajonių laivus” ir juos plukdė. Žaismingos veiklos suteikė naujų įspūdžių, skatino norą sužinoti, išmokti ieškant informacijos, eksperimentuojant: vaikai siūlė idėjas, stebėjo, prognozavo, sprendė problemas, vertino, lygino ir samprotavo, pasakojo bei svarstė apie veiklos eigą, apie savo patirtį ir išgyvenimus.

#Pasaulinėvandensdiena #WorldWaterDay #Water2me

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

 

 

Pasaulinė vandens diena
Pasaulinė vandens diena

Kasmet kovo 22-ąją minima #Pasaulinėvandensdiena #WorldWaterDay-#Water2me

2021 m. Pasaulinės vandens dienos tema - skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. 

Artėjant šiai ypatingai dienai, visą savaitę, Kauno lopšelio-darželio “Ežiukas” bendruomenė paragins visus daugiau sužinoti apie vandens problemas, koks yra svarbus vanduo mūsų gyvenime, kaip svarbu jį tausoti!

Peržiūrėti video GALITE ČIA

 

Kovo 11-oji
Kovo 11-oji

 

Kovo 11-oji Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Ruošiantis šiai dienai, vaikai kalbėjo apie Lietuvos miestus, prisiminė didžiąsias savo šalies pilis: Kauno, Gedimino, Trakų ir jas piešė. Spalvino Lietuvos vėliavą ir herbą.

 

 

 

 

 

Kovo 11-oji
Kovo 11-oji

Su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena!

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Vyriausybė nuo kovo 6 d. Lietuvoje švelnina visuotinį karantiną.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą Lietuvoje: www.koronastop.lt

Likime sveiki!

 

Su pavasariu!
Su pavasariu!  

Užgavėnės
Užgavėnės

Užgavėnių šventės akimirkos!

Norėdami peržiūrėti filmuką SPAUSKITE ČIA

 

„Protingas vartojimas prasideda ankstyvame amžiuje“
 „Protingas vartojimas prasideda ankstyvame amžiuje“

   Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ vaikų sveikinimas Erasmus+ projekto „Protingas vartojimas prasideda ankstyvame amžiuje“ partneriams.

Norėdami peržiūrėti filmuką SPAUSKITE ČIA

 

Vasario 16-osios šventė
Vasario 16-osios šventė

Š. m. vasario 15 dieną mūsų lopšelio-darželio vaikai ir mokytojai šventėme "Vasario 16-osios" šventę. Lietuvos gimtadienio proga vaikai savo gimtajam kraštui dovanojo eiles, daineles, žaidimus, piešinius bei darbelius. Atskridusiai Varnai vaikai pasakojo, ką reiškia Lietuvos vėliavos spalvos. Kartu su vaikais žiūrėdami video siužetą apie gimtąjį kraštą džiaugėmės nuostabiais Lietuvos vaizdais: kokia graži mūsų šalis Lietuva!

Gražios artėjančios šventės visiems! Su Vasario 16-tąja!

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

 

Vasario 16-osios šventė
Vasario 16-osios šventė

 

Vaikučių muzikinis sveikinimas Vasario 16-tos dienos proga.

 

Norėdami peržiūrėti filmuką SPAUSKITE ČIA

 

 

Vasario 16-oji
Vasario 16-oji

Vasario 16 diena - Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Su šia nuostabia švente Lietuvą ir visą įstaigos bendruomenę rengiasi pasveikinti mūsų darželio vaikučiai.

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Aktuali informacija „DĖL TIKSLINIŲ IR PROFILAKTINIŲ TYRIMŲ DĖL COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) ORGANIZAVIMO“ pakeitimo.

Su LR Sveikatos ministro - Valstybės lygio operacijų vadovo sprendimais susipažinti galite čia:

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/9dff822261a811eb9954cfa9b9131808

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/aa666bc06b6511eb9dc7b575f08e8bea

 

 

 

Plaukime rankytes
Plaukime rankytes

Plaukime rankytes kartu su mažuoju rykliuku

https://www.facebook.com/WHO/posts/3983660961679257

 

„Protingas vartojimas prasideda ankstyvajame amžiuje“
„Protingas vartojimas prasideda ankstyvajame amžiuje“

 

Visą, 2021 m. sausio mėnesį vyko Erasmus+ projekto „Protingas vartojimas prasideda ankstyvajame amžiuje“/„Clever consumtion starts early on“ logotipo kūrimo darbai bei rinkimai. Projekto partneriai – iš Lenkijos, Italijos, Turkijos, Rumunijos ugdymo įstaigų kūrė bei rinko logotipą, kuris geriausiai perteikia tvaraus, protingo vartojimo idėjas.

   Į logotipo kūrimo procesą įsitraukė visi mūsų vaikai ir mokytojos. Vaikai piešė piešinius, kūrė darbelius, atspindinčius projekto temas: protingas energijos, vandens, maisto vartojimas, atliekų tvarkymas (antrinis žaliavų panaudojimas), darnus gyvenimo būdas ir požiūris į aplinką. Po to vaikų darbeliai buvo panaudoti logotipo kompozicijoje.

   Visų projekte dalyvaujančių ugdymo įstaigų vaikai rinko ir balsavo už geriausią projekto partnerių – lenkų, italų, lietuvių, turkų, rumunų – logotipą. Susumavus visų projekto partnerių balsavimus paaiškėjo, kad mūsų darželio kurtas logotipas tapo tarptautinio projekto logotipu laimėtoju!

   Projekto logotipą jau turime ir pradedame vykdyti kitas numatytas veiklas.

 

Žiemos žaidimai
Žiemos žaidimai

Spustelėjus šaltukui ir pasnigus darželio kiemas tapo žiemos žaidimų ir atradimų vieta. Lauke ir grupėse vaikai atliko tiriamąsias veiklas su sniegu ir ledu, gamino lesyklėles paukšteliams.

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

 

 

Sausio 13 – oji
Sausio 13 – oji

Sausio 13 – oji į mūsų tautos istoriją įrašyta kaip Laisvės Gynėjų diena. Nuo ryto lopšelio – darželio „Ežiukas“ languose sužibo atminimo žvakelės - gyvybės, atminties ir vienybės simbolis. Mokytojos vaikams pasakojo apie sausio 13 – osios įvykius, prisiminė ir visi kartu pagerbė kovojusius ir žuvusius už mūsų laisvę. Kūrybinių veiklų metu vaikai piešė, aplikavo Lietuvos simbolius, Tėvynės meilės, laisvės temomis.

Norėdami peržiūrėti fotoalbumą SPAUSKITE ČIA

 

Tėvelių/Globėjų dėmesiui
Tėvelių/Globėjų dėmesiui

Prašome Jūsų bendradarbiauti užpildant mūsų įstaigos veiklos vertinimo anoniminę anketą. Anketos pildymas užims nedaug Jūsų laiko, o Jūsų pateikti atsakymai yra labai svarbios informacijos dalis, kuri padės tikslingai ir kryptingai planuoti įstaigos veiklos kokybės gerinimą. Jūsų atsakymų laukiame iki sausio 14 d.

Užpildyti anketą GALITE ČIA

 

 

Tarptautinė „AČIŪ“ diena!
Tarptautinė „AČIŪ“ diena!

 

Sausio 11 d. tarptautinė "Ačiū" diena.Tai puiki proga parodyti dėkingumą mus supantiems žmonėms! Žodis "Ačiū" turi gerą užtaisą, jį pasakyti nesunku, o geras žodis padaro mūsų dieną šviesesnę, sukelia daugybę malonių jausmų ar ne puiku? Būna, kad mes kartais pamirštame išreikšti dėkingumą kitiems. Tad šiandien mes sakome, Būkit sveiki, laimingi ir neužmirškite, kad nuoširdžiai ištartas paprastas žodis „ačiū“ gali sušildyti, įkvėpti ir net pakeisti mūsų gyvenimus. Su tarptautine „AČIŪ“ diena!

 

 

 

 

"Trijų Karalių" šventė
"Trijų Karalių" šventė

Š. m. sausio 6 dieną įstaigoje šventėme "Trijų Karalių" šventę. Kartu su vaikais ir šuniuku Amsiumi žiūrėjome animuotą istoriją apie kūdikėlio Jėzaus gimimą, klausėmės pasakojimo apie Tris Karalius, kurie susiruošė į kelionę aplankyti kūdikėlio Jėzaus, nešė jam dovanų. 

Kartu su vaikai skaitėme Kalėdų Senelio laišką, kurį iš Laplandijos parnešė Varna Albertina. Smagiai žaidėme, šokome, dainavome, grojome, vieni kitiems linkėjome gražių, puikių Naujų 2021-ųjų Metų!

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

 

,,Pusryčiai madinga“
,,Pusryčiai madinga“

Gruodžio mėnesį priėmėme respublikinio projekto ,,Sveikatiada“ dar vieną iššūkį ,,Pusryčiai madinga“. Šio renginio tikslas kalbėti apie pusryčių svarbą sveikatai. Dėkojame tiems, kas prisijungė prie šių veiklų. Kviečiame pasižiūrėti iššūkio akimirkas.

Peržiūrėti filmuką GALITE ČIA

 

Vaikų Kalėdiniai sveikinimai
Vaikų Kalėdiniai sveikinimai

Vaikų Kalėdiniai sveikinimai!

Peržiūrėti filmuką GALITE ČIA

 

Su Šv. Kalėdomis!
Su Šv. Kalėdomis!  

Naudingi patarimai
Naudingi patarimai

Vaikų ugdymas namuose karantino metu.

 

"Ąžuoliukų" grupės Kalėdų šventė
"Ąžuoliukų" grupės Kalėdų šventė

Š.m. gruodžio 15 d. "Ąžuoliukų" grupės vaikai džiugiai sutiko Kalėdinį rytmetį! Skambėjo gražios dainos, salė "drebėjo" nuo smagių šokių ir aidėjo nuoširdus juokas pamčius Kalėdų senelį ekrane! Kartu su seneliu vaikai žaidė žaidimus, pasakojo savo gerus darbus ir išgirdo paslaptį!!! Grįžę į grupę vaikai rado Kalėdų senelio paliktas dovanas!

Norėdami pežiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

"Riešutėlių" grupės Kalėdų šventė
"Riešutėlių" grupės Kalėdų šventė

Atėjo baltutis senelis, išbridęs iš sniego pusnies,

Sušilt prie Kalėdų ugnelės, sušilt prie Kalėdų ugnies.

 

 Kalėdų senelis gruodžio 15 d. aplankė ir mažiuosius “Riešutėlių” gr. vaikučius.

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

"Kaštonėlių" grupės Kalėdų šventė
"Kaštonėlių" grupės Kalėdų šventė

Kalėdos tai nuostabiausia pasaulyje pasaka vaikams...”Kaštonėlių" grupės vaikai susitikdami su Kalėdų seneliu mėgavosi smagiomis akimirkomis, džiaugėsi dovanomis.

 

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

"Klevelių" grupės Kalėdų šventė
"Klevelių" grupės Kalėdų šventė

Kalėdos – tai stebuklų laikas. Štai ir pas mus atkeliavo nekantriai ir ilgai laukta dienelė. Gruodžio 15 dieną "Klevelių" grupės vaikai sulaukė virtualaus Kalėdų senelio skambučio. Vaikai dainavo, šoko, bendravo su Kalėdų seneliu. Po puikiai praleisto laiko su Kalėdų seneliu į grupę grįžusius vaikus pradžiugino po eglute rastos dovanėlės.

 Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

"Šermukšnėlių" grupės Kalėdų šventė
"Šermukšnėlių" grupės Kalėdų šventė

Š. m. gruodžio 15 d. „Šermukšnėlių“ grupėje nuo ryto vaikai laukė džiugaus susitikimo su Kalėdų Seneliu. Žėrinti eglutė, linksma muzika teikė džiaugsmą ir mažiems ir dideliems. Tėveliai šventę stebėjo tiesioginėje transliacijoje, matė vaikučius dainuojančius, šokančius, deklamuojančius eilėraštukus. Šventę vainikavo vaizdo skambutis Kalėdų Seneliui, žaidimai kartu ir dovanėlės.

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

„Berželių“ grupės Kalėdų šventė
„Berželių“ grupės Kalėdų šventė

Gruodžio 15 d. „Berželių“ grupės vaikai šurmuliavo ir džiaugėsi sulaukę gražiausios žiemos šventės - šv. Kalėdų. Šventės metu vaikai šoko, dainavo ir grojo instrumentais. Vėliau virtualiai susitiko su Kalėdų seneliu. Visą šventę vaikų tėveliai stebėjo tiesiogiai.

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

 

 

Kalėdinė šventė
Kalėdinė šventė

Tėvelių dėmesiui!

 

Nauji karantino ribojimai
Nauji karantino ribojimai

Vyriausybė nuo gruodžio 15 d. 24 val. Lietuvoje griežtina visuotinį karantiną.

Pagrindinės karantino priemonės bei išsamūs nauji apribojimai:

https://koronastop.lrv.lt/lt/naujienos/su-covid-19-susije-ribojimai-informacija-atnaujinta-2020-m-gruodzio-13-d

Susipažinti su svarbiausia informacija apie koronavirusą Lietuvoje GALITE ČIA  

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

NVSC paaiškina, kaip skaičiuojama izoliacija kartu gyvenantiems tėvams ir vaikams.

Plačiau SKAITYKITE ČIA

 

Mieli Tėveliai/Globėjai,
Mieli Tėveliai/Globėjai,

Remdamiesi Vyriausybės rekomendacijomis primename, kad ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo įstaigas rekomenduojama lankyti tik tiems vaikams, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu. Ačiū už supratingumą. Saugokime vieni kitus ir būkime sveiki!

 

Mieli Tėveliai/Globėjai,
Mieli Tėveliai/Globėjai,

Kviečiame Jus dalyvauti Sveikatiados iššūkyje "Pusryčiai madinga". Tikrai žinome (na negalime išduoti, kaip...bet tikriausiai  nujaučiate kaip), kad mūsų darželyje yra šaunių tėvelių kurie vaikams kas rytą gamina labai skanius pusryčius, kepa blynus, verda nuostabaus skonio košytes, spaudžia sultis ir net pusryčiams gamina salotas. Labai lauksim pasidalinant su mumis receptukais.

 

 

Kauno miesto savivaldybės direktoriaus įsakymas
Kauno miesto savivaldybės direktoriaus įsakymas

Dalinamės Kauno miesto savivaldybės direktoriaus įsakymu - "DĖL COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) PLITIMĄ MAŽINANČIŲ PRIEMONIŲ KAUNO LOPŠELIO-DARŽELIO "EŽIUKAS" "ŠERMUKŠNĖLIŲ" GRUPĖJE NUSTATYMO".

Susipažinti su įsakymu GALITE ČIA

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo programas rekomenduojama lankyti tik tiems vaikams, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.

Plačiau SKAITYKITE ČIA

 

Griežtinami karantino ribojimai
Griežtinami karantino ribojimai

Vyriausybė priėmė sprendimą griežtinti karantiną. Naujieji ribojimai įsigalios nuo trečiadienio (gruodžio 9 d.)

 

Kalėdinės šventės
Kalėdinės šventės

Kalėdinės šventės!

 

"Ąžuoliukai" ruošiasi Kalėdoms
"Ąžuoliukai" ruošiasi Kalėdoms

Pamažu artėja žiemos šventės. Pats nuostabiausias laikotarpis – Kalėdų laukimas."Ąžuoliukų" grupės vaikai jau gyvena šventinėmis nuotaikomis!  Tad nieko nelaukę kibom į darbus ir gaminom eglutei žaisliukus, ją papuošėm ir įžiebėm! 

 Peržiūrėti video GALITE ČIA

 

"Kaštonėlių" grupės vaikai ruošiasi Kalėdoms
"Kaštonėlių" grupės vaikai ruošiasi Kalėdoms

"Kaštonėlių" grupės vaikai labai laukia Kalėdų. Adventiniu laikotarpiu savo gražiais darbeliais puošė grupės aplinką.

 

Ruošiamės Kalėdom
Ruošiamės Kalėdom

Berželių grupės vaikai ruošiasi gražiausiom žiemos šventėm. Gamino adventinį vainiką, aiškinosi ką reiškia jo žvakės. Bei puošė savo grupės eglutę.

Peržiūrėti video GALITE ČIA

 

Kalėdų belaukiant
Kalėdų belaukiant

Pamažu artėja gražiausios metų šventės. Pats nuostabiausias laikotarpis – Kalėdų laukimas. Kai tik gruodis pradeda skaičiuoti pirmąsias savo dieneles, visų širdys prisipildo laukimo, džiaugsmo ir rūpesčių. Nors už lango kol kas nėra sniego ir oras neprimena žiemos, bet mes visi laukiame Kalėdų ir iš anksto pradėjome joms ruoštis. Šiandien su vaikais pasipuošėme eglutę. Tikriausiai niekas neįsivaizduoja šventų Kalėdų be eglutės. Nuo šiandien pradėjome skaičiuoti dieneles iki Kalėdų, o jų pasirodo ne tiek daug liko tik 24 d. Kad būtų linksmesnis laukimas į grupę atkeliavo du Kalėdų senelio nykštukai (vaikai davė jiems vardus tiesiog Nykštukas ir nykštukas Tilis) ir atnešė mums nuostabią A. Vyšniauskienės knygelę „Kalėdų belaukiant…“ kurią kasdien skaitydami lauksime didžiųjų švenčių. Kas rytą nykštukai mūsų Advento maišelyje paliks laiškutį su užduotėlėmis. Užsidegę pirmos adventinės savaitės žvakutę šiandien skaitėme pirmąjį nykštukų laišką, atlikome nykštukų  pasiūlytas užduotėles (galvojome vardus nykštukams, kalbėjomės apie tai kuriame kambaryje smagiausia būti, apsikabinti, skaityti, žaisti), piešėme, spalvinome eglutes ir skaičiavome besmegenius.

Norėdami peržiūrėti albumą "Kalėdų belaukiant" SPAUSKITE ČIA

 

 

Svarbi informacija
Svarbi informacija

Lapkričio 27 d. vakare „Šermukšnėlių“ grupėje nustatytas COVID-19 susirgimo atvejis. Nuo lapkričio 30 d. iki gruodžio 8 d. imtinai grupėje „Šermukšnėliai” įvedamas infekcijos plitimą ribojantis režimas. Šiuo laikotarpiu ugdymo procesas su grupės vaikais vyks nuotoliniu būdu. Karščiuojančių asmenų grupėje nenustatyta. Iš artimą kontaktą turėjusių asmenų yra grupės darbuotojos ir 11 grupės vaikų.

Grupėje ir laiptinėje pritaikyta pakartotinė, papildoma dezinfekcija. Kitos grupės dirba įprastiniu režimu. Niekam daugiau nei saviizoliacijos, nei infekcijų plitimą ribojančio režimo taikyti nereikia.

Bendravimas su personalu vykdomas nuotoliniu būdu, per el. dienyną „Mūsų darželis”, el. paštą, telefonu ir/ar saugiu atstumu, dėvint veido apsaugos priemones.

Esant pokyčiams visa informacija bendruomenei apie COVID-19 pateikiama mūsų lopšelio-darželio internetinėje svetainėje www.darzeliseziukas.lt 


NAMUOSE AR KITOJE GYVENAMOJOJE VIETOJE IZOLIUOTO ASMENS, ĮTARIAMO, KAD SERGA COVID-19 LIGA (KORONAVIRUSO INFEKCIJA), IR ASMENS, TURĖJUSIO SĄLYTĮ, ATMINTINĖ (pridedame dokumentą PDF formatu)

KĄ REIKĖTŲ DARYTI, JEI NUSTATYTAS COVID-19 ATVEJIS (pridedame dokumentą  NVSC ALGORITMAI PDF formatu)

 

Aktuali informacija Tėveliams/Globėjams
Aktuali informacija Tėveliams/Globėjams

Nuo 2023 m. Lietuvoje bus sudarytos galimybės labiau individualizuotam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymui, pagerės sąlygos šeimoms, auginančioms tokio amžiaus vaikus. Kas ir kaip keisis, ką pravartu žinoti vaikų tėvams?

Susipažinti su būsimais pokyčiais GALITE ČIA

 

"VAIKŲ PATIRTINIS UGDYMAS/IS PER ŽAIDIMĄ EKSPERIMENTUOJANT, TYRINĖJANT"
"VAIKŲ PATIRTINIS UGDYMAS/IS PER ŽAIDIMĄ EKSPERIMENTUOJANT, TYRINĖJANT"

Norėdami peržiūrėti leidinį "VAIKŲ PATIRTINIS UGDYMAS/IS PER ŽAIDIMĄ EKSPERIMENTUOJANT, TYRINĖJANT" spustelėkite ant pridėto PDF dokumento.

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skiria dėmesio vaikų žinioms apie koronavirusą (COVID-19) plėsti ir pristato į lietuvių kalbą išverstą knygelę bei animacinį filmuką „Mano herojus – tai tu". Knygelės tikslinė grupė yra 6–11 metų vaikai.

Knygelę „Mano herojus – tai tu“ rasite ČIA

Susipažinti ir su filmuku, adaptuotu pagal knygelę galite ČIA

Plačiau skaitykite ČIA

 

Mylinčių tėvų frazės vaikams
Mylinčių tėvų frazės vaikams

Ką sakyti, kai vaikas verkia?

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Kaip elgtis, jei man patvirtinta COVID-19 liga?

 

Tolerancijos diena
Tolerancijos diena

Š. m. lapkričio 13 dieną įstaigos vaikai ir mokytojai minėjome tarptautinę Tolerancijos dieną. Su vaikais kalbėjomės apie tai, ką reiškia žodis Tolerancija; koks elgesys geras, o koks nėra geras; dėliojome dėliones - piešinius, kuriuose atsispindi geras arba blogas elgesys.Klausėmės Varliuko, Kiškučio, Šuniuko, Ančiuko ir Pelytės istorijos apie jų draugystę, šokome draugystės šokį. 

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

 

„10000 žingsnių yra vieni juokai!"
„10000 žingsnių yra vieni juokai!"

Kauno lopšelio – darželio „Ežiukas“ „Berželių“, „Klevelių“, „Kaštonėlių“ ir „Ąžuoliukų“ grupės vaikai ir mokytojos priėmė „Sveikatiados“ mestą iššūkį „10000 žingsnių yra vieni juokai!". Nuo spalio 29 iki lapkričio 10 dienos skaičiavo ir fiksavo nueitus, nubėgtus, pritrepsėtus žingsnelius. Pokalbių su vaikais metu paaiškėjo, kad jie labiausiai mėgsta bėgioti, šokinėti, šokti , dūkti , judėti įvairiomis priemonėmis (dviračiais , paspirtukais, paspiriamomis mašinėlėmis), laipioti, karstytis karstynėmis ir žaidžiant su draugais linksmai leisti laiką lauke.

Daugiau įššūkio  „10000 žingsnių yra vieni juokai!" akimirkų galite PAMATYTI ČIA

 

Svarbi informacija
Svarbi informacija

Patikslinta tvarka dėl kaukių dėvėjimo vaikams bei viešojo maitinimo paslaugų teikimo.

Plačiau SKAITYKITE ČIA

 

Tėvelių/Globėjų dėmesiui
Tėvelių/Globėjų dėmesiui

Darželinukams kaukių nereikia.

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Vyriausybė nuo lapkričio 7 d. Lietuvoje skelbia visuotinį karantiną. Pagrindinės karantino priemonės bei išsamūs ribojimai: https://bit.ly/3kXtjRX

Susipažinti su svarbiausia informacija apie koronavirusą Lietuvoje GALITE ČIA  

 

 

"Pasigaminkime sveikuolių salotas"
"Pasigaminkime sveikuolių salotas"

Š.m. lapkričio 6 d. "Ąžuoliukų" ir "Berželių" grupių vaikai dalyvavo veikloje "Pasigaminkime sveikuolių salotas". Kartu su meninio ugdymo mokytoja Renata dainavo daineles apie daržoves ir vardino kokias daržoves, vaisius ir uogas žino. "Berželių" grupės vaikai gamino vaisių salotas naudodami iešmelius, o "Ąžuoliukų" grupės vaikai gamino sveikas daržovių salotas.

Vaisių ir daržovių reikšmė vaiko mityboje labai didelė. Su daržovėmis ir vaisiais vaiko organizmas gauna vitaminus, mineralines medžiagas, skaidulines medžiagas, tame tarpe ir pektinines medžiagas, angliavandenius, organines rūgštis ir kt. Vaisiai ir daržovės padeda aktyvinti virškinamųjų liaukų sekrecinę veiklą bei skrandžio ir žarnyno motorinę funkciją, taip pat padeda palaikyti rūgščių ir šarmų pusiausvyrą organizme bei pasižymi žarnyno mikroflorą normalizuojančiu poveikiu.

Būkime sveiki!

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Svarbi Kauno miesto Savivaldybės informacija tėveliamSKAITYKITE ČIA

 

"Pagrokim"
"Pagrokim"

Š. m. spalio mėnesį mūsų įstaigos "Berželių" grupės vaikai ir mokytojai su instrumentiniu-choreografiniu kūriniu "Rudens spalvelių žaismas" dalyvavo respublikiniame ikimokyklinių įstaigų festivalyje "Pagrokim". Spalio 30 dieną finaliniame renginyje per Zoom internetinę platformą su kitais ikimokyklinių įstaigų festivalio dalyviais vaikai atliko bendrą kūrinį "Ei, vaka" (muzika S. Petreikio).

Vaikučių atliekamo kūrinio "Rudens spalvelių žaismas" interpretaciją galite PERŽIŪRĖTI ČIA

 

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Aktuali informacija dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų pakeitimo.

Su LR Sveikatos ministro - Valstybės lygio operacijų vadovo sprendimu galite SUSIPAŽINTI ČIA

 

 

Gerbiami Tėveliai/Globėjai,
Gerbiami Tėveliai/Globėjai,  

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Virusinės kvėpavimo takų ligos – peršalimas ir gripas – mums buvo įprastos kiekvieną šaltąjį sezoną. Šiemet prie ligų sąrašo prisidėjo ir COVID-19. Visas tris ligas sukelia skirtingi virusai, bet jų simptomai yra labai panašūs.
Tad, kaip atskirti peršalimą, gripą ir COVID-19?

Laikykimės rekomendacijų ir likime sveiki!

 

Tėvelių/Globėjų dėmesiui
Tėvelių/Globėjų dėmesiui

Dėl kasdien kylančio COVID-19 infekcijos plitimo, nuo spalio 28 dienos karantinas paskelbtas ir Kaune. Reaguojant į tai, miestas stiprina prevencinius veiksmus ir koronaviruso kontrolę ugdymo įstaigose bei neformaliojo švietimo sektoriuje. Kol kas karantino režimas Kaune numatytas iki lapkričio  11 d. Informaciją nuolat tikslinsime.

 

 

Priminimas tėveliams!

 • Tėveliai privalo dėvėti kaukes ir dezinfekuoti rankas;
 • Tėveliams draudžiama įeiti į grupę;
 • VISI privalome laikytis socialinio atstumo!

Išlikime sąmoningi – saugokime save ir kitus!

 

Plačiau apie karantino reikalavimus SKAITYKITE ČIA

 

Svarbi informacija
Svarbi informacija  

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Pagrindiniai karantino ribojimai.

 

 • Savivaldybėse, kuriose skelbiamas karantinas, sugriežtinti kaukių dėvėjimo reikalavimai. Jos turi būti dėvimos visose viešose vietose.
 • Svarbiausia informacija apie koronavirusą Lietuvoje ČIA

 

 

Mieli Tėveliai/Globėjai,
Mieli Tėveliai/Globėjai,

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros skyrius organizuoja konkursą „Gaminkime kartu su šeima". Gaminkite kartu su visa šeima, fotografuokite ir siųskite nuotraukas. Laimėtojų laukia šaunūs prizai.

 • Konkurso sąlygas ir dalyvio anketą galite rasti čia.
 

"Rudenėlio dovanos"
"Rudenėlio dovanos"

Š. m. spalio 23 dieną įstaigoje šventėme rudenėlio šventę "Rudenėlio dovanos vaikučiams į sveikatą". Kartu su rudenėlio pussesere Rudenėle, Ežiuku ir Varna smagiai dainavome apie daržoves, grybus, "virėme" skanią daržovių sriubą, džiaugėmės vaikučių ir jų tėvelių pagamintų darbelių iš rudens gėrybių surengta parodėle "Rudenėlio dovanos".

Visiems vaikučiams ir jų tėveliams dėkojame už puikius darbelius bei norime palinkėti visiems geros nuotaikos, spalvingo ir šilto rudens!

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

Svarbi informacija
Svarbi informacija

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja:

Šiuo metu vėluoja asmenų, kurių testai koronavirusinei infekcijai nustatyti teigiamai, epidemiologinė diagnostika. Šią savaitę sutarta dėl papildomų pajėgų pasitelkimo, todėl procesas ateityje turėtų vykti sklandžiau, tačiau šiuo metu ypač svarbus gyventojų susitelkimas.

Kaip elgtis susirgus?

1. Izoliuotis.

2. Informuoti didelės rizikos sąlytį turėjusius asmenis, kad izoliuotųsi ir užpildytų NVSC anketą: https://nvsc.lrv.lt/salyti-turejusiu-asmenu-anketa ir lauktų NVSC specialistų skambučio izoliacijoje.

3. Kreiptis į savo šeimos gydytoją, klausyti jo nurodymų.

4. Kai susisieks NVSC specialistas, teikti jo prašomą informaciją. Nepykti ant specialisto, jei kreipiasi ne tą pačią ar net ne kitą dieną.

Kaip elgtis sąlytį turėjusiam asmeniui?

 • Sąlytį turėjęs asmuo – 3 dienas iki tol, kol asmeniui, kuriam jau patvirtintas koronavirusas, pasireiškė simptomai, ir dvi savaites po simptomų atsiradimo bendravęs žmogus. Tuo metu, jei žmogus bendravo su sergančiuoju, kuriam COVID-19 ligai būdingi simptomai nepasireiškė, tokiu atveju sąlytį turėjusiu laikomas žmogus, kontaktavęs 72 val. iki tepinėlio sergančiajam, kuris buvo teigiamas, paėmimo ir 14 dienų po tepinėlio paėmimo.

Didelės rizikos sąlytį (artimą sąlytį su COVID-19 atveju) turėjusiu laikomas žmogus, kuris:

 • su užsikrėtusiuoju bendravo mažesniu nei 2 metrų atstumu ilgiau nei 15 minučių, arba asmuo, turėjęs tiesioginį fizinį kontaktą;
 •  jei žmogus turėjo tiesioginį sąlytį be apsaugos priemonių su užkrėstais COVID-19 atvejo kūno skysčiais;
 • buvimas uždaroje patalpoje su COVID-19 liga sergančiu žmogumi ilgiau nei 15 minučių.

Mažos rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusu turėjusiu laikomas žmogus, bendravęs didesniu nei 2 metrų atstumu trumpiau nei 15 minučių.

 

 

„Zipio draugų“ veiklos
„Zipio draugų“ veiklos

„Berželių“ grupės vaikai per „Zipio draugų“ veiklas susipažįsta vis su kitu jausmu. Šį kartą bandė atpažinti - jaudulį. Aiškinosi kas vyksta kūne, kai jaudinasi žmogus ir sužinojo ką daryti, kai apima nemalonūs jausmai.

 

Naujausia Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija
Naujausia Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija

Naujausia Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija, aktuali ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankančių vaikučių tėveliams.

 

 • Vyriausybė pritarė, kad nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d. dviem savaitėms bendrojo ugdymo mokyklose 5–12 klasių mokiniams ir profesinio mokymo įstaigose skelbiama kontaktinio ugdymo pauzė: kaip įprasta, mokiniai vieną savaitę atostogaus, o kitą savaitę mokysis nuotoliniu būdu.
 • Pradinių klasių mokiniai po savaitės trukmės atostogų grįš į mokyklas, jiems nuotolinis mokymas netaikomas, išskyrus savivaldybes, kuriose paskelbtas karantinas arba tose mokyklose taikomas infekcijos plitimą ribojantis režimas.
 • DARŽELIUOSE vaikai bus ugdomi kontaktiniu būdu, NEBENT TOSE ĮSTAIGOSE BŪTŲ NUSTATYTAS VIRUSO ŽIDINYS AR SAVIVALDYBĖJE PASKELBTAS KARANTINAS. Tokiais atvejais galiotų nuotolinis ugdymas.
 • NeformalusisVaikų Švietimas visoms amžiaus grupėms nuo spalio 26 d. dvi savaites vyks tik nuotoliniu būdu arba, jei tai neįmanoma, veiklos laikinai bus stabdomos. Nuotoliniu būdu bus teikiama ir švietimo pagalba.

Tol, kol neturime savivaldybės administracijos direktoriaus papildomo nurodymo dėl ugdymo nuotoliniu būdu ir įstaigoje fiksuotų Covid atvejų , dirbame įprastu rėžimu.

Apie visus pokyčius informuosime papildomai per sistemą “Mūsų darželis”, įstaigos tinklalapyje bei FB paskyroje.

 

Dėkojame Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklai
Dėkojame Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklai

Dėkojame Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklai už sukurtą nepaprastą spalvinimo knygelę mūsų vaikučiams, kurioje yra įvairios paslėptos užduotėlės. Spalvindami ir atlikdami užduotėles, mažieji lavins dėmesio koncentraciją, loginį mąstymą, smulkiąją motoriką, pažins spalvas.


 

 

 

„Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!“
„Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!“

Respublikinės akcijos „Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!“ sklaida „Švietimo naujienose“.

Plačiau SKAITYKITE ČIA

 

Aktyvi mokykla
Aktyvi mokykla

Kauno lopšelis-darželis „Ežiukas“ nuo 2019 m. pripažintas aktyvia mokykla. Aktyvi veikla skatina fizinių vaiko savybių, tokių kaip lankstumas, vikrumas, ištvermė, greitumas, judesių koordinacija, pusiausvyra, ugdymąsi.  Ekstremali situacija nesustabdo noro aktyviai judėti ir sportuoti. Tad š.m spalio 16 d. įstaigos salėje buvo sukurtas „Sveikatingumo takas“. Grojant linksmai muzikai vaikai pasitelkė vaizduotę ir keliavo įveikdami įvairias kliūtis.

Už #BeActive maikutes vaikams dėkojame Geros savijautos klubo „Būk aktyvus“ pirmininkei ir Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ prezidentei Vilmai Povilionienei.

Norėdmi peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

„Zipio draugai“
„Zipio draugai“

Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ „Ąžuoliukų“ ir „Berželių“ grupėse vykdoma tarptautinė programa „Zipio draugai“, kurios tikslas – padėti 5 – 7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos. Programos trukmė 24 savaitės. Kartą per savaitę vaikai dalyvauja vienoje veikloje. Programa grindžiama šešių pasakojimų ciklu, pavadintu „Zipio draugai“.Zipis yra vabaliukas, o jo draugai – keletas mažų vaikų. Pasakojimo veikėjai susiduria su įvairiais gyvenimo sunkumais: draugystės, bendravimo problemomis, vienatve, priekabiavimu, pokyčiais ir netektimis, išgyvena stiprius jausmus ir ieško būdų, padedančių įveikti problemas bei pasijusti geriau. Dalyvavimas programoje padeda vaikams geriau atpažinti savo ir kitų jausmus, juos suvokti. Vaikai pradeda aiškiau suprasti, ko nori jis ir ko nori draugas, ugdosi gebėjimą išreikšti jausmus sau ir kitiems priimtinais būdais. Siekiama, kad vaikai suprastų, jog kiekvienas turi teisę jausti ne tik malonius, bet ir sunkius jausmus. Taip vaikai pradeda drąsiau kalbėti apie „blogus“ jausmus su tėveliais, pedagogais, draugais, tampa atviresni. Pedagogams programa padeda tobulinti darbe reikalingas socialines, socioedukacines bei vaikų motyvavimo ir paramos jiems kompetencijas

 

"Rudenėlio dovanos vaikučiams į sveikatą"
"Rudenėlio dovanos vaikučiams į sveikatą"

Š. m. spalio 23 dieną įstaigoje svęsime rudenėlio šventę.

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Naujausias Operacijų vadovo sprendimas.

Plačiau SKAITYKITE ČIA

 

Padovanokim gerą nuotaiką ir šypsenas!
Padovanokim gerą nuotaiką ir šypsenas!

#KaunolopšelisdarželisEžiukas #kaunodiena kasmetinė respublikinė akcija, skirta Tarptautinei psichikos sveikatos dienai paminėti “Padovanokim gerą nuotaiką ir šypsenas!”

Dėkojame aktyviai akcijoje dalyvavusioms 96 respublikos ugdymo įstaigoms!

Ši akcija tai priminimas mums, kad gyvenimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo mūsų psichikos sveikatos. Gera savijauta, emocinis ir dvasinis atsparumas, leidžiantis džiaugtis gyvenimu, išgyventi sunkumus, gebėjimas pačiam daryti sprendimus ir už juos atsakyti.

Ši diena – puiki proga sustoti ir pagalvoti apie savo, vaikų ir artimųjų psichinę sveikatą, pasirūpinti savimi.

Norėdami perskaityti Kauno dienos straipsnį SPAUSKITE ČIA

 

"Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!
"Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!

Š. m. spalio 9 dieną įstaigoje vyko renginys "Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!", skirtas Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti. Renginio metu vaikai šoko, dainavo, iš gamtinių medžiagų kūrė šypsenas-mandalas. Šventę vainikavo ugdytinių šypsenomis išpuoštų balionų paleidimas. Balionų paleidimas, kaip geros nuotaikos ir šypsenų simbolis išsiųstas viso pasaulio vaikams.

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

Sveikas maistas - sveikas vaikas
Sveikas maistas - sveikas vaikas

Lopšelis-darželis „Ežiukas“ dalyvauja Vaisių ir daržovių bei pieno produktų vartojimo skatinimo programoje, kurios įgyvendinimui skiriama Europos Sąjungos finansinė parama.

Įstaigoje pasodinti 3 obelų ir 3 kriaušių sodinukai, kuriuos mums padovanojo MB „ARBORA LT“.

Prižiūrėdami sodinukus, vaikai susipažins su obuolių ir kriaušių veislėmis bei jų auginimo ypatumais, mokysis prižiūrėti ir puoselėti medelius, o vėliau ragauti išaugintus vaisius.

 

Mokytojų diena
Mokytojų diena  

Aktuali informacija
Aktuali informacija  

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Naujausias Operacijų vadovo sprendimas.

 

„BEACTIVE - judėk šokio ritmu!“
„BEACTIVE - judėk šokio ritmu!“

„BEACTIVE - judėk šokio ritmu!“ akimirkos.

Norėdami peržiūrėti video SPAUSKITE ČIA

 

„BEACTIVE - judėk šokio ritmu!“
 „BEACTIVE - judėk šokio ritmu!“

Š. m. rugsėjo 25 d. Kauno lopšelio – darželio „Ežiukas“ vaikučiai bei pedagogai aktyviai minėjo Europos sporto savaitę #BEACTIVE – 2020“. Tai Europos Komisijos vykdoma iniciatyva, propaguojanti sportą ir fizinį aktyvumą Europos šalyse. Mūsų įstaigos ugdytiniai prisijungė prie Europos sporto savaitės dalyvaudami šokio pamokoje „BEACTIVE - judėk šokio ritmu!“

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena
 Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena

Paskutinis rugsėjo mėnesio sekmadienis yra keliaujančiųjų ir vairuotojų diena.

 

Vaikų fizinio aktyvumo skatinimo projektas Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose
Vaikų fizinio aktyvumo skatinimo projektas Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose

“Vaikų fizinio aktyvumo skatinimo projektas Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose” įgyvendinamas Europos sąjungos investicinių fondų lėšomis.

Užsiėmimų̨ turinys orientuotas į visapusišką vaikų lavinimą, fizinių galių plėtotę ir fizinių gebėjimų formavimą, bei atitinka vaikų amžiaus tarpsnių ypatumus.

Veiklų organizatorius - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, veiklas veda Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) treneriai.

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

"Emocijų atpažinimas"
"Emocijų atpažinimas"

Nuostabi "Ąžuoliukų" grupės vaikų kelionė po emocijų pasaulį - "Emocijų atpažinimas". Vaikai aptarė įvairias emocijas, jas atpažino iš paveikslėlių ir įvardino kas sukelia vieną ar kitą emociją, pateikė pavydžių. Vaidindami vaikai eksperimentavo ir mokėsi tinkamai parodyti savo emocijas ir nuotaikas.

 

#BEACTIVE - JUDĖK ŠOKIO RITMU 2020
#BEACTIVE - JUDĖK ŠOKIO RITMU 2020

Džiaugiamės savo bendradarbiavimu su Lietuvos asociacija "Gimnastika visiems". Kiekvieną rugsėjį jungiamės prie jų organizuojamo projekto #BEACTIVE - JUDĖK ŠOKIO RITMU 2020!

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Aktuali informacija dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų.

Su LR Sveikatos ministro - Valstybės lygio operacijų vadovo sprendimu galite SUSIPAŽINTI ČIA

Aktuali informacija dėl greitųjų testų naudojimo darbuotojų ištyrimui.

Su LR Sveikatos ministro - Valstybės lygio operacijų vadovo sprendimu galite SUSIPAŽINTI ČIA

 

Aktuali informacija Tėveliams/Globėjams
Aktuali informacija Tėveliams/Globėjams

Vaiko raida yra dinamiška, besikaitaliojanti. Dažnai jos eiga nėra nuosekli. Daugelis psichologų, pedagogų, filosofų yra atlikę tyrimų ir suformulavę teorijas apie vaiko raidą: fizinę, psichologinę, vaizduotės, kūrybiškumo, santykio su aplinka. Tai teorijos, kurios apima tam tikrus raidos etapus ir atskleidžia būdingus bruožus, dėsningumus kiekviename amžiaus tarpe.

Tad, ką turi gebėti vaikas tam tikrame amžiaus periode?

 

 • Nuo 1 metų iki 2 metų:

http://www.pozityvitevyste.lt/.../56-nuo-1-metu-iki-2-metu

 

 • Nuo 2 iki 3 metų:

http://www.pozityvitevyste.lt/.../vai.../57-nuo-2-iki-3-metu

 

 • Nuo 3 iki 6 metų:

http://www.pozityvitevyste.lt/.../vai.../58-nuo-3-iki-6-metu

 

 • Nuo 6 iki 12 metų:

http://www.pozityvitevyste.lt/.../59-nuo-6-iki-12-metu

 

„Švarių rankyčių šokis“
 „Švarių rankyčių šokis“

Š. m. rugsėjo 18 d. „Klevelių“ ir „Berželių“ grupių vaikai dalyvavo edukacinėje veikloje „Švarių rankyčių šokis“.Kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Egle, spec. pedagoge Nomeda ir meninio ugdymo mokytoja Renata vaikai aiškinosi, dalinosi savo žiniomis kada ir kodėl reikia plauti rankas. Mokėsi kaip taisyklingai jas reikia plautis. Atliko eksperimentą su vandeniu, pipirais ir muilu. Virtualiai apsilankę pas Kakę Makę ir netvarkos Nykštuką, vaikai taip pat sužinojo, kad prieš valgant reikia plauti ne tik rankas, bet ir vaisius bei daržoves, kadangi mikrobai yra visur tik mes jų nematome.

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

COVID-19 srautų valdymo algoritmai.

 

Aktuali informacija Tėveliams/Globėjams
Aktuali informacija Tėveliams/Globėjams  

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Aktuali informacija dėl COVID-19 grėsmės valdymo priemonių.

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

LR Sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos Valstybės operacijų vadovo sprendimas „Dėl valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių darbo vietoms būtinų sąlygų “ pakeitimo. SKAITYKITE ČIA

 

Saugokime save ir kitus
Saugokime save ir kitus

Dalinamės mums visiems aktualia bei naudinga informacija. Saugokime save ir kitus!

 

Rugsėjo 1-osios šventės akimirkos
Rugsėjo 1-osios šventės akimirkos

 

Šį gražų rugsėjo 1-osios rytą lopšelio-darželio "Ežiukas" vaikučiai šventė "Mokslo ir žinių šventę" žaidė smagius sportinius žaidimus; šoko, žaidė ir grojo kartu su linksmuoju Varliuku Kvaksiuku, dalinosi gera nuotaika ir šypsenomis su draugais, vieni kitiems linkėjo puikių, šaunių Naujų Mokslo Metų.

 

Norėdami peržiūrėti fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

Sveikinimas
Sveikinimas

Direktorės sveikinimas mokytojams

 

Rugsėjo 1-oji
Rugsėjo 1-oji

Direktorės sveikinimas!

 

Rugsėjo 1-oji
Rugsėjo 1-oji

Jau greitai vėl visi susitiksime.  Labai gaila, tačiau kol kas negalėsime bendrauti ir kontaktuoti su draugais iš kitų grupių. Žaisime, valgysime savose grupėse, sportuosime lauke atskirose erdvėse.

Rugsėjo 1 – osios šventės pramogos vyks TIK vaikams grupėse. Pradžia - 9.30 val..

Informuojame Jus, kad esant ekstremaliai situacijai šalyje vadovaujamės Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro 2020-06-16 sprendimu Nr. 1487 “Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų”.

 • Visų grupių darbo laikas: 7:20 val. iki 17:45 val.
 • Prailginto darbo laiko grupės nėra.
 • Tėvai vaikus į lopšelį-darželį turi atvesti nuo 7:20 val. iki 8:30 val.
 • Pasiimant vaiką informuoti grupės mokytoją telefonu apie atvykimą, kad mokytojas pradėtų ruošti vaiką (aprengti) išleisti į namus.
 • Tėvams į grupes eiti draudžiama.
 • Vaikus mokytojos priima ir išleidžia tambūruose prie įstaigos durų.

MALONIAI PRAŠOME TĖVELIŲ LAIKYTIS NUSTATYTO ĮSTAIGOS DARBO LAIKO.

Kadangi įstaigoje šiuo metu yra pradėti renovacijos darbai, siekiant vaikų saugumo, tam tikra teritorijos dalis bus atitverta, tad galimi nepatogumai vaikams patenkant į įstaigą. Įstaigoje veiks trys įėjimai, prie kurių bus pateikta informacija kokių grupių vaikai prie kurių įėjimų bus pasitinkami/išleidžiami.

Taip pat, norime PRIMINTI, kad ekstremalios situacijos metu, švietimo įstaigoms lieka galioti šie reikalavimai:

 • Į įstaigos vidų tėvams, globėjams eiti draudžiama, vaikučius palydi tik iki darželio durų.
 • Pasiėmus vaikus, tėveliai turi iš karto palikti įstaigos teritoriją, joje nesibūriuoti.
 • Išimtinais atvejais, būriuojantis privaloma laikytis saugaus atstumo.

Šie LR ekstremalių situacijų vadovo reikalavimai galioja ekstremalios situacijos metu.

Kuomet gausime naujus nurodymus, iš karto Jus informuosime.

Dėkojame už supratingumą!

Informacija bus pildoma

Kilus neaiškumams skambinti 8-37 424625 , 8-37 423443

Su pagarba, administracija

 

 

Vaikų baimės
Vaikų baimės

Vaikų baimės, kurios yra būdingos ir natūralios skirtingais amžiaus tarpsniais.

Baimė yra viena pagrindinių emocijų, kurias patiria žmogus. Paprastai bijome to, kas mums yra nepažįstama, nesuprantama, o jausdami baimės emociją apsisaugoma nuo galimos rizikos. Bijoti yra natūralu ir neišvengiama. Vaikai tam tikrais amžiaus tarpsniais taip pat patiria įvairių baimių. Daugeliui vaikų vaikystės baimės yra dalis normalaus vystymosi. Paprastai vaikų baimės yra trumpalaikės, įveikiamos, jos nepakeičia vaiko asmenybės, nesutrikdo vaiko adaptacijos. Tačiau jei tėvai patys turi įvairių baimių, linkę nerimauti arba perdėtai globoti vaiką, sureikšminti jo jaučiamas baimes, vaikui jos gali užsitęsti ir pradėti kenkti sveikai adaptacijai.

 

 

Atmintinė Tėveliams
Atmintinė Tėveliams

Atmintinė tėveliams, kurių lopšelinukai ar darželinukai pirmą kartą pradės lankyti ugdymo įstaigą.

 

Dėl nemokamo maitinimo priešmokyklinukams ir pirmokams
Dėl nemokamo maitinimo priešmokyklinukams ir pirmokams

Informuojame, kad 2020 m. rugsėjo 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymo nuostata dėl visuotinio priešmokyklinukų ir pirmokų nemokamo maitinimo, pagal kurią nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. mokiniai, kurie mokosi visose mokyklose, įskaitant nevalstybines mokyklas ir darželius, pagal priešmokyklinio ugdymo programą (toliau – priešmokyklinukai) ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje (toliau – pirmokai), įgyja teisę į nemokamus pietus, nevertinant šeimos pajamų. Šią teisę įgyja ir globojami vaikai, todėl dėl nemokamo maitinimo mokiniams gali kreiptis ir vienas iš vaiko globėjų.

Kad pirmokui ar priešmokyklinukui būtų skirti nemokami pietūs naujais 2020/2021 mokslo metais, tėvai (globėjai) turi pateikti prašymus.

Prašymus galima pradėti teikti jau nuo 2020 m. liepos 1 d.

Užpildytą prašymą-paraišką gauti socialinę paramą mokiniams (SP-11 forma pridedama) galima pateikti Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui arba mokyklos, kurioje mokinys mokosi, administracijai. Mokyklos administracija gautą pareiškėjo užpildytą prašymą-paraišką ne vėliau kaip kitą darbo dieną perduoda Socialinės paramos skyriui paštu arba elektroninėmis ryšio priemonėmis (elektroninėmis priemonėmis teikiamas prašymas turi būti pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu arba suformuotas elektroninėmis priemonėmis, kurios leidžia užtikrinti teksto vientisumą ir nepakeičiamumą).

Prašymus-paraiškas galima teikti šiais būdais:

 • el. būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą http://www.spis.lt/
 • seniūnijose pas dirbančius Socialinės paramos skyriaus Asmenų aptarnavimo poskyrio specialistus;
 • siųsti adresu Nemuno g. 29, LT-44295 Kaunas.

Prie prašymo būtina pridėti pažymą iš ugdymo įstaigos, jog vaikas nuo 2020-09-01 mokysis pagal priešmokyklinio ugdymo programą arba pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje.

Raštus ir paklausimus galima teikti el. paštu: socialines.paramos.skyrius@kaunas.lt arba siųsti adresu Nemuno g. 29, LT-44295 Kaunas.

Daugiau informacijos apie nemokamą mokinių maitinimą:

• paskambinus Socialinių išmokų skyriaus telefonu 8 37 425283.

• Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymas (2006-06-13, Nr. X-686); 

 

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.915C6D6EB2A5/AsGYWKIRhT

 

• Kauno miesto savivaldybės tarybos 2019-06-18 sprendimas Nr. T-289 „Socialinės paramos mokiniams skyrimo ir teikimo tvarkos aprašas”

 

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/bec228b0928211e9ae2e9d61b1f977b3/MfzmiVIWFz

• Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2020-06-17 įsakymas Nr. A-1891 „Dėl nemokamam maitinimui skirtiems produktams įsigyti mokyklose ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose skiriamų lėšų dydžio nustatymo”.

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/c3befba03e8411ea829bc2bea81c1194/xuuFgzdyOL

 

Aktuali informacija tėveliams dėl metinio vaiko sveikatos pažymėjimo
Aktuali informacija tėveliams dėl metinio vaiko sveikatos pažymėjimo
 • Kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas, kurio metu įvertinama bendra sveikatos būklė, privalomas visiems vaikams, dalyvaujantiems ikimokykliniame, priešmokykliniame ugdyme. Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo dienos. Jei metų eigoje susitvarkėte, papildomai eiti ir tvarkytis nereikia.
 • Visi duomenys, susiję su Mokinio sveikatos pažymėjimu, tvarkomi elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad profilaktinį vaiko sveikatos patikrinimą atliekantis šeimos gydytojas ir gydytojas odontologas duomenis apie vaiko sveikatos būklę įveda į elektroninį vaiko sveikatos pažymėjimą ir nešti į ugdymo įstaigą popierinių pažymėjimų nebereikia. Visuomenės sveikatos biuro specialistė, dirbanti Kauno lopšelyje-darželyje “Ežiukas” vaikų, kurie lanko įstaigą, pažymas galės matyti sistemoje, Jums nereikia perduoti asmeniškai mokytojoms ar administracijai (popierinių pažymėjimų). Jei tokią pažymą šeimos gydytojas Jums vis tik išdavė, pasilikite sau.
 • Naujai atvykstantiems vaikams (iš namų ar kitos ugdymo įstaigos) PRIVALU susitvarkyti sveikatos pažymą iki 2020 m. rugsėjo 1 d. (iki atvykimo į darželį).
 • Vaikams, kurių ugdymas bus tęsiamas toje pačioje įstaigoje, sveikatos pažyma (išduota forma Nr. E027-1) laikoma galiojančia iki šių metų pabaigos (tėveliai turi pasirūpinti vaiko sveikatos pažyma iki 2020-12-31). 
 • Su Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro įsakymu galite susipažinti ČIA
 • Kaip sugeneruoti vaiko sveikatos pažymos peržiūros kodą, galite susipažinti paspaudę ČIA 

 

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad su koronaviruso infekcija ir šalyje galiojančia ekstremaliąja padėtimi susijusiais klausimais gyventojai ir ūkio subjektai konsultuojami specialiai tam skirtais telefono numeriais. Plačiau SKAITYKITE ČIA

 

Aktuali informacija Tėveliams/Globėjams
Aktuali informacija Tėveliams/Globėjams

Ką svarbu žinoti tėveliams, kurių vaikai šį rudenį pradės naujai lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Plačiau SKAITYKITE ČIA

 

Aktuali informacija Tėveliams/Globėjams
Aktuali informacija Tėveliams/Globėjams

Aktuali informacija dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų.

Norėdami susipažinti su LR Sveikatos ministro - Valstybės lygio operacijų vadovo sprendimu SPAUSKITE ČIA

 

Svajonių akvariumai
Svajonių akvariumai

"Berželių” grupės vaikai įsivaizdavo savo svajonių akvariumus.  Juose gyvena ir didelės ir mažos žuvytės, jūrų ežiukai ir spalvoti dumbliai, o dugną puošia net ugnikalniai. Nuostabi vaikystės vasara!

 

Svarbi informacija
Svarbi informacija

Svarbi informacija. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena dėl apsaugos priemonių darželiuose, stovyklose, edukaciniuose užsiėmimuose.

Plačiau SKAITYKITE ČIA

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Aktuali informacija - nuo 2020 m. rugpjūčio 1 d. keičiasi veido apsaugos priemonių dėvėjimo įpareigojimas vyresniems nei 6 m. vaikams.

Norėdami susipažinti su LR Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos Valstybės operacijų vadovo sprendimu SPAUSKITE ČIA

 

Tėvelių/Globėjų dėmesiui
Tėvelių/Globėjų dėmesiui

Dalinamės naujausia aktualia informacija "DĖL SVEIKATOS PAŽYMŲ".

Plačiau SKAITYKITE ČIA

PASTABA. Ugdytiniams, kurie pirmą kartą pradės lankyti darželį, galioja įprastinė tvarka - sveikatą turi pasitikrinti iki mokslo metų pradžios.

 

Veido kaukės nuo rugpjūčio 1 d.
Veido kaukės nuo rugpjūčio 1 d.

Veido kaukės, kur ir kada?

 

Mieli Tėveliai,
Mieli Tėveliai,

Šis žaidimas puikiai tinka vaikus mokyti pykčio įveikos būdų arba treniruotis, kaip nusiraminti, kuomet užvaldo labai stiprūs jausmai. Mokyti šių būdų reikia, kai vaikas yra ramus, o ne tada, kai jau „sprogsta“, nes tuo metu jis jau nebegirdi. Žaidimas padės vaikui susirasti savo mėgstamą nusiraminimo būdą.

 

Grąžinamas privalomas kaukių dėvėjimas
Grąžinamas privalomas kaukių dėvėjimas

Vyriausybės sprendimu grįžta privalomas kaukių dėvėjimas viešose uždarose vietose.

 

STEAM veiklos
STEAM veiklos

Šią savaitę "Šermukšnėlių" ," Kaštonėlių", " Ąžuoliukų" grupių vaikai, dalyvaudami STEAM veiklose, darželio kieme stebėjo aplinką, daiktus, reiškinius. Bendradarbiaudami vieni su kitais, kūrė atspaudus su modelinu, plastelinu ir popieriuje.

 

Kaip gerinti savo vaiko psichikos sveikatą
Kaip gerinti savo vaiko psichikos sveikatą

Apie tai, ko reikėtų nepamiršti.

 

 

Aktuali informacija Tėveliams/Globėjams
Aktuali informacija Tėveliams/Globėjams

 

Nuo rugsėjo 1-osios nemokamus pietus, nevertinant pajamų, galės gauti visi priešmokyklinukai ir pirmokai. Reikės tik užpildyti supaprastintą prašymą-paraišką per www.spis.lt, savo savivaldybėje ar tiesiog mokykloje.
Taip pat mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir 78 eurų dydžio paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 187,5 euro.

 

 

 

Kūrybiškumo penktadienis
Kūrybiškumo penktadienis

Š. m. liepos 17 d. "Šermukšnėlių", "Ąžuoliukų" ir "Kaštonėlių" grupių vaikai dalyvavo veikloje - „Kūrybiškumo penktadienis“Smagiai pasimankštinę, pašokę mažieji lauke kūrė gėlių kompozicijas ir lankstė origami.

Norėdami peržiūrėti nuotraukų fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

VAIKYSTĖ BE SMURTO / TĖVYSTĖ COVID-19 METU
VAIKYSTĖ BE SMURTO / TĖVYSTĖ COVID-19 METU

COVID-19 pandemija vis dar kelia daug įtampos ir stiprių emocijų, kurios neretai išliejamos ant vaikų.

Kas padeda suvaldyti pyktį, nusiraminti ir išvengti konfliktų?

Plačiau SKAITYKITE ČIA

 

Dėl nemokamo maitinimo priešmokyklinukams ir pirmokams
Dėl nemokamo maitinimo priešmokyklinukams ir pirmokams

Informuojame, kad 2020 m. rugsėjo 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymo nuostata dėl visuotinio priešmokyklinukų ir pirmokų nemokamo maitinimo, pagal kurią nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. mokiniai, kurie mokosi visose mokyklose, įskaitant nevalstybines mokyklas ir darželius, pagal priešmokyklinio ugdymo programą (toliau – priešmokyklinukai) ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje (toliau – pirmokai), įgyja teisę į nemokamus pietus, nevertinant šeimos pajamų. Šią teisę įgyja ir globojami vaikai, todėl dėl nemokamo maitinimo mokiniams gali kreiptis ir vienas iš vaiko globėjų.

Kad pirmokui ar priešmokyklinukui būtų skirti nemokami pietūs naujais 2020/2021 mokslo metais, tėvai (globėjai) turi pateikti prašymus.

Prašymus galima pradėti teikti jau nuo 2020 m. liepos 1 d.

Užpildytą prašymą-paraišką gauti socialinę paramą mokiniams (SP-11 forma pridedama) galima pateikti Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui arba mokyklos, kurioje mokinys mokosi, administracijai. Mokyklos administracija gautą pareiškėjo užpildytą prašymą-paraišką ne vėliau kaip kitą darbo dieną perduoda Socialinės paramos skyriui paštu arba elektroninėmis ryšio priemonėmis (elektroninėmis priemonėmis teikiamas prašymas turi būti pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu arba suformuotas elektroninėmis priemonėmis, kurios leidžia užtikrinti teksto vientisumą ir nepakeičiamumą).

Prašymus-paraiškas galima teikti šiais būdais:

 • el. būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą http://www.spis.lt/
 • seniūnijose pas dirbančius Socialinės paramos skyriaus Asmenų aptarnavimo poskyrio specialistus;
 • siųsti adresu Nemuno g. 29, LT-44295 Kaunas.

Prie prašymo būtina pridėti pažymą iš ugdymo įstaigos, jog vaikas nuo 2020-09-01 mokysis pagal priešmokyklinio ugdymo programą arba pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje.

Raštus ir paklausimus galima teikti el. paštu: socialines.paramos.skyrius@kaunas.lt arba siųsti adresu Nemuno g. 29, LT-44295 Kaunas.

Daugiau informacijos apie nemokamą mokinių maitinimą:

• paskambinus Socialinių išmokų skyriaus telefonu 8 37 425283.

• Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymas (2006-06-13, Nr. X-686); https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.915C6D6EB2A5/AsGYWKIRhT

 

• Kauno miesto savivaldybės tarybos 2019-06-18 sprendimas Nr. T-289 „Socialinės paramos mokiniams skyrimo ir teikimo tvarkos aprašas”;https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/bec228b0928211e9ae2e9d61b1f977b3/MfzmiVIWFz

• Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2020-06-17 įsakymas Nr. A-1891 „Dėl nemokamam maitinimui skirtiems produktams įsigyti mokyklose ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose skiriamų lėšų dydžio nustatymo”.

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/c3befba03e8411ea829bc2bea81c1194/xuuFgzdyOL

 

 

 

Vasaros pavojai
Vasaros pavojai

Vis daugiau žmonių leidžia laiką gamtoje – prie jūros, ežerų, tvenkinių, miške ir kitose atvirose teritorijose (vietose). Deja, poilsis gamtoje ne visada suteikia tik džiugių akimirkų – tenka susidurti ir su pasitaikančiais pavojais (ypač vaikams) bei žinoti kaip jų išvengti.

 

Švenčiame Jonines
Švenčiame Jonines

Saulėtą birželio 23 dienos rytą lopšelio-darželio "Ežiukas" kiemeliuose, pasipuošę margaspalviais vainikais, žaismingai nusiteikę rinkomės paminėti "Joninių". Vaikai susipažino su Joninių šventės tradicijomis, sveikino Jonus ir Jones, žaidė žaidimus, piešė, šokinėjo, šoko, dūko. Šią gražią Joninių naktį linkime surasti paparčio žiedą, kad išsipildytų visų norai. 

Norėdami peržiūrėti nuotraukų fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

“Šermukšnėlių” grupės išleistuvės 2020 m.
 “Šermukšnėlių” grupės išleistuvės 2020 m.

 Šermukšnėlių” grupės vaikų išleistuvių šventės akimirkos!

 

PERŽIŪRĖTI  1-MĄJĮ VIDEO

PERŽIŪRĖTI  2-ĄJĮ VIDEO

 

 

“Kaštonėlių” grupės išleistuvės 2020 m.
“Kaštonėlių” grupės išleistuvės 2020 m.

“Kaštonėlių” grupės vaikų išleistuvių šventės akimirkos!

 

PERŽIŪRĖTI  1-MĄJĮ VIDEO

PERŽIŪRĖTI 2-ĄJĮ VIDEO

 

“Šermukšnėlių” grupės išleistuvės 2020 m.
“Šermukšnėlių” grupės išleistuvės 2020 m.

Lik sveikas, darželi! tarė ir “Šermukšnėlių” grupės vaikai. Šiemet išleistuvės buvo kitokios, bet ne mažiau jaudinančios. Visiems mūsų absolventams linkime kuo didžiausios sėkmės mokykloje!

Norėdami peržiūrėti nuotraukų fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

“Kaštonėlių" grupės išleistuvės 2020 m.
“Kaštonėlių" grupės išleistuvės 2020 m.

Lik sveikas, darželi! Šiemet išleistuvės buvo kitokios, bet ne mažiau jaudinančios. “Kaštonėlių" grupės vaikai atsisveikino su darželiu. Visiems mūsų absolventams linkime kuo didžiausios sėkmės mokykloje!

Norėdami peržiūrėti nuotraukų fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

 

Mieli Tėveliai/Globėjai,
Mieli Tėveliai/Globėjai,

Birželio 23 d. 10 val. lopšelio-darželio "Ežiukas" kiemeliuose minėsime Jonines!

 

Aktuali informacija tėveliams/globėjams
Aktuali informacija tėveliams/globėjams

Informuojame Jus, kad esant ekstremaliai situacijai šalyje vadovaujamės Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro 2020-06-16 sprendimu Nr. 1487 “Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų”.

 • Nuo birželio 22 dienos pakoreguojamas visų grupių darbo laikas:

 Nuo 7:20 val. iki 17:45 val.

 • Prailginto darbo laiko grupės nėra.
 • Tėvai vaikus į lopšelį-darželį turi atvesti nuo 7:20 val. iki 8:30 val.
 • Pasiimant vaiką informuoti grupės mokytoją telefonu apie atvykimą, kad mokytojas pradėtų ruošti vaiką (aprengti) išleisti į namus.
 • Tėvams į grupes eiti draudžiama.
 • Vaikus mokytojos priima ir išleidžia tambūruose prie rūbinėlių (“Riešutėlių” gr. ir “Kaštonėlių” gr.), bei prie kitų dviejų pagrindinių įėjimų į įstaigą.

Su įstaigos darbo tvarka ekstremalios situacijos šalyje metu, galite susipažinti PASPAUDĘ ČIA

Informacija bus pildoma.

Kilus neaiškumams skambinti 8-37 424625

Administracija

 

Gerbiami tėveliai/globėjai,
Gerbiami tėveliai/globėjai,

Norime PRIMINTI, kad ekstremalios situacijos metu, švietimo įstaigoms lieka galioti šie reikalavimai:

 • Į įstaigos vidų tėvams, globėjams eiti draudžiama, vaikučius palydi tik iki darželio durų.
 • Pasiėmus vaikus, tėveliai turi iš karto palikti įstaigos teritoriją, joje nesibūriuoti.
 • Išimtinais atvejais, būriuojantis privaloma laikytis saugaus atstumo.

Šie LR ekstremalių situacijų vadovo reikalavimai galioja ekstremalios situacijos metu.

Kuomet gausime naujus nurodymus, iš karto Jus informuosime.

Dėkojame už supratingumą!

 

Tėvelių/globėjų dėmesiui
Tėvelių/globėjų dėmesiui

Aktuali informacija tėveliams dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų.

Plačiau SKAITYKITE ČIA

 

Mieli tėveliai/globėjai,
Mieli tėveliai/globėjai,

Šalyje baigėsi tris mėnesius trukęs karantinas.

Nuo birželio 17 d. įsigalioja valstybės lygio ekstremaliosios situacijos režimas. Jo metu bus taikomi tam tikri apribojimai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.

Plačiau SKAITYKITE ČIA

 

Kur gyvena emocijos-kūno žemėlapis
Kur gyvena emocijos-kūno žemėlapis

Įvairios emocijos kūne sukelia įvairius pojūčius. Ką jaučia mūsų kūnas, kai esame įžeisti, pykstame, mylime…? Šis klausimas sudomino Suomijos mokslininkus.

Lauri Nummenmaa ir jo kolegos atliko įdomų mokslinį tyrimą, turėdami tikslą nustatyti žmogaus kūno vietas, kurios yra aktyviausios tam tikrų emocijų pasireiškimo metu.

Tyrime dalyvavo daugiau nei 700 savanorių iš trijų šalių. Jiems buvo rodomi įvairūs dirgikliai – daugiausia vaizdo įrašai ir nuotraukos, kurie turėjo sukelti tam tikrus emocinius išgyvenimus. Tiriamieji turėjo nuspalvinti šiltomis ir šaltomis spalvomis dviejų žmogaus siluetų dalis, kuriose padidėdavo ar sumažėdavo tam tikros emocijos sukeltas aktyvumas jų kūne. Šiuo atveju aktyvumas buvo suprantamas, kaip bet kurie atsiradę kūno pojūčiai: šiluma, dilgčiojimas, niežėjimas ir kt. Eksperimento metu buvo gauti „emocijų kūno žemėlapiai“, rodantys, kurios kūno dalys yra aktyviausios tuo metu, kai žmogus patiria tam tikrą emociją. „Emocijų kūno žemėlapiai“ yra sukurti atsižvelgiant į subjektyvius savanorių pojūčius, realūs temperatūros matavimai pokyčių nerodė, nes emocijos kildavo labai trumpam laiko tarpui. Įdomus faktas, kad tiriamų savanorių emocijos kūne pasiskirstė vienodai, nepriklausomai nuo lyties ar gyvenamosios šalies, tyrimo autorių nuomone tai gali būti susiję su fiziologiniu kūno mechanizmu.

Kviečiame Jus žvilgtelėti į šį emocijų kūno žemėlapį. Galima pastebėti, kad žmogus iš laimės tiesiog švyti, rankos ir plaštakos labiausiai susiaktyvina pykčio metu, o labiausiai aktyvumą iš žmogaus atima depresija.

 

Atšaukiamas karantinas
Atšaukiamas karantinas

Nuo birželio 17 d. atšaukiamas karantinas.

 

Mieli, tėveliai/globėjai
Mieli, tėveliai/globėjai

Karantinas šalyje baigsis 2020 m. birželio 16 d. 24.00 val.

Nuo birželio 17 d. – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos režimas.

Tolesnis viruso plitimas labai priklausys nuo visuomenės sąmoningumo. Rekomenduojama ir toliau saugoti vieniems kitus, dėvėti kaukes, laikytis higienos reikalavimų ir vengti nebūtinų kontaktų.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą Lietuvoje SKAITYKITE ČIA

 

Тėvo diena
Тėvo diena

Nuoširdžiai sveikiname visus Tėvus!

 

85 komplimentai vaikui
85 komplimentai vaikui

O kam nebūtų malonu gauti komplimentą? Būti pastebėtam už šauniai atliktą darbą?
Kad išradingumo nepritrūktų, norime su Jumis pasidalinti net 85 komplimentų pavyzdžiais, kuriuos sukūrė J. Matulaičio socialinio centro darbuotojai.

 

 

Jei tau liūdna
Jei tau liūdna

Visus mus kartais užklumpa liūdnos mintys, taigi kaip padėti sau? Patarimais dalinasi psichologė Simona.

 

 

Ką patiriame ir kaip galime padėti sau jaučiant nerimą?
Ką patiriame ir kaip galime padėti sau jaučiant nerimą?

Plakatą sukūrė Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba. 

 

Svarbi informacija tėveliams!
Svarbi informacija tėveliams!

Kadangi apribojimų veikti mokykloms ir darželiams neliko, o pradinukams dar ir baigiasi mokslo metai, ligos išmokų mokėjimas už nesergančius vaikus baigiamas.

Seimas priėmė tai nustatantį įstatymą, jis įsigalios pasirašius prezidentui.

Daugiau SKAITYKITE ČIA

 

Mieli tėveliai/globėjai,
Mieli tėveliai/globėjai,

Informacija dėl saugos reikalavimų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms.

Plačiau SKAITYKITE ČIA

 

Informacija tėveliams/globėjams
Informacija tėveliams/globėjams

Informacija tėveliams dėl sušvelnintų sveikatos saugos reikalavimų! Plačiau SKAITYKITE ČIA

 

Tarptautinė vaikų gynimo diena
Tarptautinė vaikų gynimo diena

Pirma vasaros diena, kupina saulės ir šilumos Tai nuostabi Tarptautinė vaikų gynimo diena!

Linkime, kad kiekviena Jūsų, vaikai, gyvenimo diena būtų apsupta brangių ir mylinčių žmonių, kupina juoko, gerų emocijų, smagių nuotykių!

Sveikiname Jus, Mieli Vaikai, su Tarptautine vaikų gynimo diena!

 Norėdami peržiūrėti nuotraukų fotogaleriją SPAUSKITE ČIA

 

Tarptautinė vaikų gynimo diena
Tarptautinė vaikų gynimo diena

Švenčiame kartu vaikystę ir vasarą!

PERŽIŪRĖTI VIDEO

 

Mieli tėveliai/globėjai,
Mieli tėveliai/globėjai,
 • Informuojame Jus, kad nuo birželio 1 dienos iki birželio 16 dienos, pratęsus karantiną šalyje, visų grupių darbo laikas 7:15 val. iki 17:15 val.
 • Prailginto darbo laiko grupės karantino metu nėra.
 • Tėvai vaikus į lopšelį-darželį turi atvesti nuo 7:15 val. iki 8:30 val.
 • Pasiimant vaiką informuoti grupės mokytoją telefonu apie atvykimą, kad mokytojas pradėtų ruošti vaiką (aprengti) išleisti į namus.
 • Tėvams į grupes eiti draudžiama.
 • Vaikus mokytojos priima ir išleidžia tambūruose prie rūbinėlių (“Riešutėlių” gr. ir “Kaštonėlių” gr.), bei prie kitų dviejų pagrindinių įėjimų į įstaigą.

Norėdami susipažinti su įstaigos darbo tvarka karantino laikotarpiu SPAUSKITE ČIA                                                                        

Kilus neaiškumams skambinti 8-37 424625                                   

Administracija

 

 

Aktuali informacija
Aktuali informacija

Aktuali informacija!

 

Švelninamos karantino sąlygos
Švelninamos karantino sąlygos

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu, Vyriausybė priėmė sprendimą dar labiau švelninti karantino sąlygas šalyje.

 

Kaip padėti itin jautriam vaikui?
Kaip padėti itin jautriam vaikui?

Visame pasaulyje 15 - 20 proc. vaikų patenka į itin jautrių žmonių kategoriją. Didelis jautrumas nėra liga ar psichikos sutrikimas, kuriuos reikia gydyti. Jautrumas - įgimta fiziologinė savybė. Tokie vaikai mokytojų ir tėvų dažniausiai yra priimami kaip „probleminiai“ Ypač jautriems vaikams reikia padėti išmokti įžvelgti savo jautrumo privalumus ir atskleisti gerąsias savybes. Plačiau SKAITYKITE ČIA

 

 

 

Mieli tėveliai/globėjai,
Mieli tėveliai/globėjai,

Informacija tėveliams

 

Aktuali informacija tėveliams
Aktuali informacija tėveliams

Karantino metu ir 3 mėnesius po jo nebus reikalavimo turėti galiojantį Mokinio sveikatos pažymėjimą. Plačiau SKAITYKITE ČIA

 

Mieli tėveliai/globėjai,
Mieli tėveliai/globėjai,

Nustatyta kaip turės dirbti nuo pirmadienio duris atversiančios mažųjų ugdymo grupės. Norėdami perskaityti straipsnį SPAUSKITE ČIA

 

Dėl ugdymo atnaujinimo nuo 2020-05-18 d.
Dėl ugdymo atnaujinimo nuo 2020-05-18 d.

Mieli tėveliai,

Nuo 2020 m. gegužės mėn. 18 d. įstaigoje atnaujinamas ugdymo procesas.

Šis laikotarpis, tai didelių iššūkių metas mums visiems. Kreipiamės į Jus, siekdami bendrų susitarimų dėl vaikų vedimo į darželį nuo 2020-05-18. Įvykdžius apklausą, matome, kad tikrai nemažas vaikų skaičius turėtų ateiti, todėl informuojame Jus, kad tam tikra tvarka įsigalios kitaip nei įprastame režime:

Įstaiga nuo 2020-05-18 karantino metu dirbs nuo 7:15 val. iki 17:15 val. Pasiimant vaiką pranešti telefonu grupės mokytojui, kad pradėtų ruošti vaiką išleisti į namus (aprengtų ir pan.,).

PRAILGINTO DARBO GRUPĖ NEDIRBS.

 • Vaikai priimami tik įvertinus abiejų vaiko tėvų (įtėvių, globėjų) pateiktą deklaraciją (pridedame), kurią Jūs turite užpildyti ir atsiųsti el.paštu eziukas4@gmail.com  iki gegužės 15 d. (penktadienio) arba atsinešti pasirašytas. 

Nerekomenduojama vesti:

 • Vaikų, kurie turi lėtinių ligų, numatytų Sveikatos apsaugos ministro 2020-03-23 įsakymo V-483 apraše;
 • Vaikų, kurie gyvena su asmenimis, priskirtais rizikos grupėms (60 metų ir vyresniais ir/ar sergančiais lėtinėmis ligomis, nurodytomis tame pačiame apraše).

Nepriimsime:

 • Vaikų, kurių kūno temperatūra atvykimo metu bus aukštesnė nei 37,3 arba turės išorinių ligos požymių (pasunkėjęs kvėpavimas, sloga, čiaudulys, kosulys).

Vaikų priėmimą organizuosime laikantis šios tvarkos:

 • Vaikus lydintys asmenys turi turėti veidą ir nosį dengiančias priemones;
 • Atvedus vaikus į darželį yra pasirašoma iš anksto užpildyta deklaracija;
 • Vaikus į įstaigą priimsime per ketverias duris, kur juos pasitiks visuomenės sveikatos specialistas ar vadovo paskirtas darbuotojas, dėvintis apsaugos priemones. Labai prašome paaiškinti vaikams iš anksto šią procedūrą, kad nesukeltų didelio streso. Susidarius didesniam atėjusių skaičiui, prašome laikytis saugių atstumų.
 • Prie įėjimo į įstaigos vidų bus padėtos dezinfekcinės priemonės. Prašome jomis naudotis;
 • Apie neatvykimą ir apie priėmimui aktualią vaiko sveikatą, privalu informuoti įstaigos administraciją el. paštu: eziukas4@gmail.com ar tel. (8 37) 42 46 25, arba grupės mokytojas;
 • Vaikai į lauką bus vedami atskiromis grupėmis. Priskirti išėjimai dezinfekuojami 2 kartus per dieną.

Kol šalyje paskelbtas karantino laikotarpis, vaikams, kurie nelankys ugdymo įstaigos, mokestis nebus skaičiuojamas, pritaikant tvarkos aprašo 10.7 papunktį (dėl ekstremalių įvykių). (Kauno miesto savivaldybės tarybos 2019 m. spalio 15 d. sprendimas Nr. T-454 „Dėl atlyginimo dydžio už vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas, išlaikymą nustatymo ir mokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“)

Labai tikimės susitarimų ir, kad padėsite mums apsaugoti ir vaikus, ir vieniems kitus. Pasikeitimų gali būti kasdien dėl esamos situacijos, bet padarysime viską, kad kuo anksčiau apie juos sužinotumėte.

Ačiū už supratingumą ir bendradarbiavimą. 

Administracija

 

Vaikų ugdymo organizavimas Kauno lopšelyje - darželyje „Ežiukas" nuo 2020-05-18
Vaikų ugdymo organizavimas Kauno lopšelyje - darželyje „Ežiukas" nuo 2020-05-18

Mieli tėveliai/globėjai, maloniai kviečiame susipažinti su vaikų ugdymo organizavimu Kauno lopšelyje - darželyje Ežiukas" nuo 2020-05-18. Dokumentą rasite prisegtame priede.

 

 

Mieli tėveliai/globėjai,
Mieli tėveliai/globėjai,

Maloniai prašome užpildyti deklaraciją, kurią rasite prisegtame priede.

 

Tėvelių/globėjų dėmesiui
Tėvelių/globėjų dėmesiui

Sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga patvirtino būtinųjų sąlygų pakeitimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo organizavimui. Norėdami susipažinti su Aurelijaus Verygos sprendimo pakeitimu žiūrėkite pridėtą priedą.

 

Kaip padėti vaikui sugrįžti į ugdymo įstaigą?
Kaip padėti vaikui sugrįžti į ugdymo įstaigą?

Nuo gegužės 18 d. leidžiama veikti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms. Anksčiau ar vėliau sugrįš į mokyklas ir mokiniai, tad labai svarbu yra užtikrinti saugią aplinką tiek vaikams, tiek pedagogams, ugdymo įstaigų personalui. Tam pasiruošti turėtų ne tik ugdymo įstaigos, bet ir tėveliai. Kaip pasiruošti šiam žingsniui? Socialinė pedagogė Jovita dalinasi keliomis rekomendacijomis.

 

Tėvelių/globėjų dėmesiui
Tėvelių/globėjų dėmesiui

Nuo gegužės 18 d. leista veikti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms. Svarbu tai, kad, siekiant užtikrinti saugią aplinką ir vaikams, ir įstaigų personalui, bus privaloma laikytis nustatytų infekcijos plitimo prevencijos reikalavimų. Tuo tikslu sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga patvirtino būtinąsias sąlygas ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo organizavimui. Norėdami susipažinti su Aurelijaus Verygos sprendimu SPAUSKITE ČIA

 

 

Švelninamos kaukių dėvėjimo taisyklės
Švelninamos kaukių dėvėjimo taisyklės

Vyriausybė priėmė nutarimą švelninti kaukių dėvėjimo ir kai kurias kitas karantino taisykles.

 

Mieli tėveliai/globėjai,
Mieli tėveliai/globėjai,

Nors karantino sąlygos švelninamos, nepamirškime saugoti save ir kitus.

 

Rekomendacijos tėvams vaikų grįžimui į darželį po karantino
Rekomendacijos tėvams vaikų grįžimui į darželį po karantino

Vis labiau švelnėjant karantino sąlygoms, savo veiklą atnaujina ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tai reiškia, kad vaikai grįš į darželius. Specialistai pateikia rekomendacijas kaip vaiką paruošti grįžimui į įprastą režimą.

 

Svarbi informacija tėveliams/globėjams
Svarbi informacija tėveliams/globėjams

SPRENDIMAS DĖL IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO BŪTINŲ SĄLYGŲ 

 

Tėvelių/globėjų dėmesiui
Tėvelių/globėjų dėmesiui

Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius inicijavo apklausą dėl nuotolinio ugdymo proceso bei darželio lankymo karantino laikotarpiu. Apklausą prašo užpildyti iki 2020 m. gegužės 11d. darbo dieos pabaigos. Tik gavus apklausos rezultatus, bus sprendžiama dėl ugdymo proceso organizavimo nuo gegužės 18 d. Norėdami užpildytii apklausą SPAUSKITE ČIA

 

Tėvelių/globėjų dėmesiui
Tėvelių/globėjų dėmesiui

Naujausia informacija dėl darželių lankymo karantino metu:

https://www.ikimokyklinis.lt/index.php/naujienos/bendros-naujienos/darzeliai-priims-vaikus-bet-bus-laikomasi-saugumo-salygu/

 

Tėvelių/globėjų dėmesiui
Tėvelių/globėjų dėmesiui

Lietuvos Respublikos Vyriausybė švelnina karantino sąlygas. Svarbiausia informacija apie koronavirusą Lietuvoje www.koronastop.lt

 

Informacija vaikų tėveliams/globėjams
Informacija vaikų tėveliams/globėjams

Sušvelninus karantino sąlygas, nuo š. m. gegužės 18 d. planuojama atnaujinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų veiklą. Kokių reikalavimų turėsime laikytis, informuosime papildomai mūsų įstaigos tinklalapyje    www.darzeliseziukas.lt naujienų skiltyje ir FB paskyroje.

http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/vyriausybei-pratesus-karantina-numatyti-nauji-jo-svelninimai?fbclid=IwAR0hMxkp5-msEZzT1PewWpFdNgDt-C-spr5nZGcgES8NRNyL49uOYPCkIqQ

 

Patarimai kaip pagirti mūsų mažuosius
Patarimai kaip pagirti mūsų mažuosius

Mūsų vaikai ypatingi.Ir mums taip norisi jiems apie tai nuolatos priminti bei džiaugtis net mažiausiais jų pasiekimais... Pradėkime nuo to, kad pagyrimas nėra lygus pagyrimui. Vieni jų skatina vidinę vaikų motyvaciją ir norą užsiimti tam tikra veikla, tuo tarpu kiti - daro vaikus priklausomais nuo aplinkos pritarimo ir išorinių apdovanojimų. 
Kad vaikas išgirstų tikrai tai, ką norime pasakyti, specialistai rekomenduoja:
Pagyras sukonkretinti, detalizuoti. Pakanka patvirtinti, kad matome vieną ar kitą vaiko veiksmą!
Tai, kad vaikas išmoko kažko, ko JIS PATS anksčiau nemokėjo, kad jam pavyko geriau nei vakar, nes jis įdėjo daug pastangų.
Nemanipuliuoti pagyrimais.
Girkime, skatinkime, sakykime komplimentus! Kuo dažniau prisimindami, tai daryti taip, jog suteiktume savo vaikams daugiau vidinės motyvacijos ir džiaugsmo savo pasiekimais, naujai išmoktais dalykais bei pergalėmis! Girkime taip, kad pagyrimai turėtų kuo daugiau prasmės bei gilintų tarpusavio ryšį.
Dovilė Šafranauskė rekomenduoja ką sakyti vietoje ,,šaunuolė/is"

 

Rūpinkimės savimi
Rūpinkimės savimi

Turime naują iššūkį – per koronaviruso protrūkį rūpintis ne tik fizine, bet ir psichine sveikata. Mental Health Europe parengė rekomendacijas kaip sau padėti.

 

Patarimai pykčio ir įtampos valdymui
Patarimai pykčio ir įtampos valdymui

Pyktį jaučia visi – tiek vaikai, tiek suaugusieji. Tai natūrali emocija, kuri praneša mums apie pavojų ir skatina reaguoti, jei kas nors negerai. Pykti nėra blogai, visi tam turime teisę, tik svarbu, kaip išreiškiame savo jausmus. Tėvai gali padėti savo vaikams išmokti suvaldyti savo elgesį, neužgniaužiant jausmų, kurie reikalingi kliūtims įveikti.  Psichologė J. Stipinienė siūlo naudoti korteles, kurios padės vaikams įveikti pyktį ir įtampą. 

 

Rekomendacijos aktyvumo ir dėmesio sutrikimą turinčių vaikų ugdymui namuose
Rekomendacijos aktyvumo ir dėmesio sutrikimą turinčių vaikų ugdymui namuose

Lietuvos PPT turi sukaupusios geros informacijos. Ji turėtų būti naudinga tėvams, globėjams bei visiems besidominčiais vaikų elgesio problemomis.

 

 

Rekomendacijos girdimojo suvokimo lavinimui
Rekomendacijos girdimojo suvokimo lavinimui

Kas yra girdimasis suvokimas?

Girdimasis suvokimas - gebėjimas suvokti ir suprasti tai, kas girdima aplinkoje.

Tai apima ne tik klausą kaip sensorinę sistemą, bet ir reikalauja sudėtingo apdorojimo: garsų išskyrimo, susiejimo ir interpretavimo, įsimenant ir suprantant girdėtą informaciją bei reikšmingai susiejant žodžius.
Girdimasis suvokimas, kaip ir vizualinis, turi kelias dedamąsias dalis, tokias kaip:
1. Girdimoji diskriminacija: garsų skirtumų atpažinimas;
2. Girdimasis derinimas: gebėjimas sudaryti visą žodį, girdint atskirus fono loginius elementus;
3. Garso atskyrimas iš kitų: gebėjimas atskirti garsą nuo jo fono;
4. Girdimoji atmintis (auditory memory): atpažinkite ir prisiminkite anksčiau išgirstus klausos dirgiklius.
5. Girdimasis užbaigimas: gebėjimas suprasti ir užbaigti žodžius ir garsus, kuomet jie pateikti neišsamiai;
6. Girdimoji asociacija: gebėjimas susieti idėjas, užmegzti ryšius, susieti asociacijas ir suskirstyti informaciją į kategorijas.

Vaikai, kurie turi sunkumų su girdimuoju suvokimu, kartais gali būti sumišę ar nerangūs. Jie gali skubėti atlikti užduotis arba, atvirkščiai, gali ilgai užtrukti, kol jas atliks. Šie vaikai paprastai mokosi naudodami savo vizualinį suvokimą, todėl mokymosi procesas prailgėja.

Parengė specialioji pedagogė Nomeda Ramaškaitė

 

Emocijos
Emocijos

Kodėl jau ankstyvoje vaikystėje reikėtų gebėti atpažinti skirtingas emocijas ir jas įvardinti? – nes emocinė patirtis moko vaiką jas reikšti neskaudinant kitų.
Su vizualiniu–verbaliniu emocijų mokymusi vaikai susiduria jau darželyje, jie mokosi įvardinti savo pyktį, liūdesį, džiaugsmą, taip pat spręsti konfliktines situacijas. Tačiau vaiko gebėjimui reikšti emocijas didžiausią įtaką daro tėvų pavyzdys, tad apie tai būtina kalbėti namie ir kūrybinių veiklų pagalba tyrinėti labiausiai vaikams rūpinčias kasdienines situacijas.
Siūlome 6 žaidimus su vaikais, kurie padeda jiems atpažinti ir įvardinti emocijas.

 

Kauno miesto savivaldybė
Kauno miesto savivaldybė

Pastaruoju metu sulaukiame nemažai kauniečių klausimų dėl vaikų darželių veiklos atnaujinimo Kauno mieste. Atsakydami į juos, pateikiame svarbiausią informaciją darželinukų tėveliams:

 • šiuo metu Kaune veikia dvi įstaigos, skirtos užtikrinti būtinąją vaikų priežiūrą, kai tėveliai negali dirbti nuotoliniu būdu;
 • šie darželiai veikė ir viso karantino metu, kuomet į juos buvo priimamos medikų bei policijos pareigūnų atžalos;
 • negalėdami dirbti nuotoliniu būdu ir neturėdami kitos išeities, tėveliai turi kreiptis į savojo darželio administraciją, pateikdami pažymas iš savo darboviečių apie veiklos grafikus ir būtinybę dirbti vietoje;
 • kiti darželiai Kaune bus atidaromi kai tik atsiras tam poreikis: šią savaitę sulaukta vos vieno prašymo, kuris iškart buvo patenkintas – mažylis sėkmingai lanko darželį;
 • įstaigos ir jų personalas pasirengusios pradėti darbą vos tik gavus tokius nurodymus, tačiau visos jos iškart negali būti atidarytos dėl šalyje tebesitęsiančio karantino.
 

Karpymo įgūdžiai
Karpymo įgūdžiai

Kuo vaikui naudingas karpymas žirklėmis?

Karpymas žirklėmis padeda vaikams lavinti smulkiuosius raumenis rankose, dar kitaip – smulkiąją motoriką. Šie raumenys labai svarbūs laikant pieštuką, kreideles, griebiant ir manipuliuojant daiktais.
Karpymas lavina ne tik smulkiąją motoriką, o taip pat ir:
1. Akies – rankos koordinaciją. Kuomet vaikai viena ranka laiko popierių, o kita kerpa stebėdami žirklių judesį.
2. Abipusę koordinaciją. Šie įgūdžiai apima abiejų kūno pusių naudojimą tuo pat metu, kuomet kiekviena ranka atlieka skirtingas užduotis. ( Pvz.: norėdamas iškirpti kvadratą, vaikas viena ranka turi laikyti popierių, jį pasukti, o kita ranka ne tik atidaro ir uždaro žirkles, bet ir juda linija).
3. Dėmesio koncentraciją. Kad karpymas būtų kokybiškas, reikia sukaupti dėmesį į tikslingas linijas bei formas, kurias reikia iškirpti.

 

Karpymo užduotėles galite rasti ČIA

 


Informacija vaikų tėveliams/globėjams
Informacija vaikų tėveliams/globėjams

DĖL VAIKŲ, KURIŲ GYVENAMOJI VIETA DEKLARUOTA KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE, PRIEŽIŪROS, MAITINIMO IR NUOTOLINIO MOKYMO PASLAUGŲ ORGANIZAVIMO PAGAL TĖVŲ, ĮTĖVIŲ, GLOBĖJŲ KREIPIMUSIS

 

Akcija „Dovana medicinos darbuotojams – baltos gėlės lange“
Akcija „Dovana medicinos darbuotojams – baltos gėlės lange“

„DOVANA MEDICINOS DARBUOTOJAMS – BALTOS GĖLĖS LANGE“ – siunčia Respublikos švietimo įstaigos

Peržiūrėti VIDEO

 

Stresas
Stresas

Nuolatinė įtampa, ilgalaikis stresas ir nervinis išsekimas, turi įtakos bendrai žmogaus sveikatai ir kūnui. Geriausi vaistai kovojant su stresu – sveika gyvensena, darbo ir poilsio režimo pusiausvyra, tinkama mityba, miegas ir pakankamas fizinis aktyvumas. Kuomet dirba raumenys, galva turi progą „persikrauti“ ir atsipalaiduoti. Nepamirškime rūpintis savo sveikata, skirkite laiko sau, raskite veiklą, kuri Jums keltų pasitenkinimą. Stresas yra normalus gyvenimo reiškinys. Išmokus jį atpažinti ir suvaldyti, galėsite labiau atsipalaiduoti, kad ir susidūrę su sunkiausiais gyvenimo iššūkiais. Nebijokite streso ir Jūs jį įveiksite!

 

Emocijos
Emocijos

Kiekvieną dieną mus aplanko daugybė įvairių emocijų. Ir tai normalu – jos nuspalvina mūsų kasdienybę. Galbūt ne visuomet kylančios emocijos yra malonios, tačiau tai nereiškia, kad jos nereikalingos. Priešingai – kiekviena jų atsiranda ne be priežasties. Tad leiskime JAUSTI tiek sau, tiek savo vaikams. Susidraugaukime su mažiau maloniomis emocijomis.

 

Informacija vaikų tėveliams/globėjams
Informacija vaikų tėveliams/globėjams

Sprendimas dėl covid-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių vaikų priežiūros organizavimui įstaigose.

 

Teisės ir pareigos
Teisės ir pareigos

Visi vaikai gimsta turėdami vienodas teises ir pareigas – nesvarbu, kur jie gyventų, kokie būtų. Supažindinkime vaikus su jų teisėmis ir pareigomis, nes teisės ir pareigos – tai lyg du vienos poros batai: abu vienodai reikalingi.

Kaip vaikams paaiškinti, kas yra teisė ir pareiga? – paprastai: teisė – tai suteikta galimybė kuo nors naudotis, pareiga – tai darbai, dalykai, kuriuos reikia atlikti.

VšĮ Lazdijų švietimo centro socialinė pedagogė, remiantis Jungtinių tautų vaiko konvencija, paruošė plakatą „Mano teisės ir pareigos“, skirtą vaikams susipažinti su savo teisėmis ir pareigomis.

 

Rašymo įgūdžiai
Rašymo įgūdžiai

Rašymas - tai sudėtingas įgūdis, jis formuojamas ne vienerius metus.

Iš pradžių vaikas mokosi: mėgdžioti rašymą, kopijuoti, vedžioti linijas, rašyti raides/ savo vardą, skaičius. Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas yra viena pirmųjų ugdymo pakopų, kur vaikas ugdo ir lavina šį gebėjimą.

Moksliniai tyrimai rodo, kad mokykloje vaikai atlieka nuo 31 proc. iki 60 proc. rašymo ir kitų smulkiosios motorikos užduočių, todėl sunkumai šiose srityje sukuria barjerus tobulinti kitus įgūdžius.

Kaip pritaikyti/koreguoti rašymo priemonės laikymą? Rekomendacijas rasite atidarę nuorodą: https://bit.ly/2KjWBcW

 

Linksmasis Marsietis
Linksmasis Marsietis

Piešiam, dainuojam, bendraujam...
Tačiau, ne mažiau svarbus yra judėjimas. Linksmasis Marsietis rekomenduoja prisijungti ir kartu padaryti mankštą.

https://www.youtube.com/watch?v=SpvcUfl0Afs&fbclid=IwAR2KlkxLiXwM9VaKQ4kAaTo2i9Ix05kbPN02gZwW2Q1-eUku2NQt4A4fXXU

 

Ką turėtume žinoti apie emocijas, jų raišką?
Ką turėtume žinoti apie emocijas, jų raišką?

Psichologė-psichoterapeutė Ernesta Remouchamps pataria:

„Šypsokis kitiems“ – gaji nuostata, laikoma absoliučiu privalumu karjeros ir gerų santykių srityje. Tai padeda išlaikyti „įvaizdį“?… O aš sakau: „Šypsokis sau!“ ir tavo akys šypsosis kitiems!

“Liūdėk dėl savęs!“, jei jautiesi prarandantis kažką, ir nustebsi, kiek daug žmonių tam neabejingi.

„Leisk sau pykti“ ir išgirsk, ką pyktis tau praneša apie tave. Įgarsink tai ir pamatysi, kad kiti pasidaro pajėgūs priimti tavo pyktį, kai tu pats jį priimi.

„Kartais pabūk bejėgiu“, nes visagalybė žudo. Atrasi, kiek daug yra ne tobulų, bet laimingų žmonių, kuriems norisi šypsotis, nes juose matysi save!

 

Spalvingų ir džiugių Šv. Velykų
Spalvingų ir džiugių Šv. Velykų

Kauno lopšelis-darželis Ežiukas" siunčia visiems šilčiausius ir nuoširdžiausius sveikinimus Šv. Velykų proga.

https://drive.google.com/file/d/17vUJ6fQ2AgdN57ISnp4KjdkYMX5L33Sr/view?fbclid=IwAR2OAFIjQM7fihRSeDYEzBI_5_12cjvgAUA6AemacIGWKh3Ko4dElRY3jZ4

 

Akcija „Dovana medicinos darbuotojams – baltos gėlės lange“
Akcija „Dovana medicinos darbuotojams – baltos gėlės lange“

Kauno lopšelis-darželis “Ežiukas“ kviečia jus prisijungti prie akcijos

„DOVANA MEDICINOS DARBUOTOJAMS – BALTOS GĖLĖS LANGE“

Šiame sunkiame karantino periode, medicinos darbuotojai dirba visą parą. Jie gelbsti žmonių gyvybes, rizikuodami savosiomis. Jų darbas labai svarbus ir reikšmingas. Balandžio 27-oji Lietuvos medicinos darbuotojų diena. Tad kiekviena iškarpyta, išlankstyta ar nupiešta balta gėlė lange, jiems suteiktų džiugesio ir palaikymo.

·         Nufotografuokite savo kūrybinį darbelį ir siųskite el. paštu: linaeziukas@gmail.com

·         Iš visų atsiųstų nuotraukų bus sukurtas filmukas ir patalpintas Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ įstaigos „Facebook“ socialiniame tinkle www.facebook.com įstaigos internetinėje svetainėje https://www.darzeliseziukas.lt

Akcijos trukmė: nuo 2020-04-09 d. iki 2020-04-24 d. 15val.

 

AČIŪ!
AČIŪ!

Mieli, lopšelio-darželio “Ežiukas” Mokytojai, AČIŪ!

Kol neturime galimybių bendrauti gyvai, norisi nros virtualiai parašyti Jums, lopšelio-darželio “Ežiukas” pedagogai, kad šiuo karantino laikotarpiu Jūs esate tie šviesuliai, kurie siekia atnešti kuo mažiau žalos mūsų mylimiems vaikučiams. Jūs priimate iššūkį dirbti “kitaip”, bet tai nereiškia - blogiau.

Ateitis - mokyklos mokytojo rankose. (V. Hugo)

Nuoširdžiausia padėka įstaigos pedagogams!

Tegul išmintis, kūryba, savitarpio supratimas, kantrybė puošia Jūsų sielas ir uždega jose norą dalintis savo pedagoginiais, dvasiniais lobiais su vaikais.
Geros nuotaikos užtaiso ir pozityvių minčių.


Direktorė

Irma Žilinskienė

 

Informacija
Informacija

Vyriausybė pratęsė karantiną dar dviem savaitėms - iki balandžio 27 d. 24:00 val. Artėjantį Velykų savaitgalį šalyje bus taikomi papildomi griežtesni apribojimai. Kad švenčių metu būtų kuo mažiau judėjimo ir išvengta susibūrimų, nuo balandžio 10 d. 20 val. iki balandžio 13 d. 20 val. bus ribojamas žmonių keliavimas į ne savo gyvenamosios vietos savivaldybės miestus ir miestelius.

 

Gerbiami Tėveliai,
Gerbiami Tėveliai,

Kviečiame dalyvauti apklausoje, kuria siekiame surinkti duomenis apie ugdymo kokybę, bendravimo ir komunikavimo formas, vaiko savijautą, pažangą ir Jūsų lūkesčius lopšelio-darželio „Ežiukas“ įstaigoje.

Apklausa yra anoniminė, duomenys bus apibendrinti ir statistiškai pateikti analizei.

Jūsų nuomonė yra labai svarbi.

Į anketos klausimus prašome atsakyti iki 2020 m. balandžio 20 d.

Anketą rasite mūsų elektroniniame dienyne „Mūsų darželis“

Dėkojame už supratimą ir bendradarbiavimą.

 

Pasaulinė autizmo supratimo diena
Pasaulinė autizmo supratimo diena

Balandžio 2-oji – Pasaulinė autizmo diena. Viso pasaulio bendruomenė autizmo dieną mini naudodama mėlyną spalvą.

Džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų įstaigos ugdytiniais bei jų tėveliais, kurie prisidėjo prie Autizmo supratimo akcijos. Piešdami mėlynas saulytes, mažieji išreiškė supratimą ir palaikymą šios negalios ištiktoms šeimoms.

Taip pat pridedame ISADD Lietuva administracijos padėką mūsų įstaigos bendruomenei: „Sveiki, labai malonu, kad prisidėjote prie mūsų idėjos ir skleidžiate žinią kitiems. Linkime sėkmės jūsų darželiui, linkėjimai visiems šauniems jūsų pedagogams, vaikučiams ir jų tėveliams!“

 

Mieli Tėveliai
Mieli Tėveliai

Esame dėkingi, kad remiate Kauno lopšelį-darželį „Ežiukas“, skiriate jam iki 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Jūsų dėka darželis kiekvienais metais tampa gražesnis, labiau atitinkantis mūsų visų lūkesčius.

Dėkojame už Jūsų geranoriškumą, supratingumą, bendrus siekius kuriant saugią ir gražią aplinką.

Tikimės tolimesnio gražaus bendradarbiavimo.

Maloniai prašome skirti iki 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramą Kauno lopšeliui-darželiui „Ežiukas“.

 

Pridedama prašymo forma (FR0512, versija v4) ir instrukcija kaip teisingai užpildyti prašymą.

 

Pasaulinė autizmo supratimo diena
Pasaulinė autizmo supratimo diena

Mieli vaikučiai ir tėveliai,

 artėjant balandžio 2-ajai kviečiame Jus prisidėti prie šios palaikymo akcijos!Palaikykite, pieškite, kirpkite, klijuokite mėlynas saulytes 

ir pasidalinkite savo nuotraukomis su mumis!

 

Subalansuota vaikams, bet tinka ir suaugusiems
Subalansuota vaikams, bet tinka ir suaugusiems

Jeigu jautiesi piktas

 

Mieli Tėveliai
Mieli Tėveliai

Atsižvelgiant į pasikeitusį Atlyginimo už vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas, išlaikymą dydžio nustatymo ir mokėjimo tvarkos aprašą, Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje yra teikiama vienkartinė pašalpa asmenims atlyginimui už jų vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ugdymo programas Kauno miesto savivaldybės biudžetinėse švietimo įstaigose, išlaikymą (atlyginimui už ugdymo sąlygų tenkinimą) apmokėti, kai vienas iš vaiko tėvų yra išvykęs į užsienį.

Pridedama trumpa informacija (atmintinė).

 

Mieli Tėveliai
Mieli Tėveliai

Lopšelio – darželio „Ežiukas“ mokytojai karantino metu vykdys nuotolinį ugdymą panaudodami tinklalapius, platformas, multimedijos turinį (atvaizdai, garso ir vaizdo įrašai), internetinius žaidimus, programėles, programas, virtualiąsias ugdymosi aplinkas. Siūloma ugdomoji medžiaga pateikiama  https://musudarzelis.lt/,   https://www.facebook.com/,  messenger,  telefonu,  https://www.gmail.com/ https://teams.microsoft.com/.

Nuoroda anglų kalba, kaip įdiegti „Microsoft Teams“ programą ČIA. Nepavykus įdiegti ar prisijungti prie „Microsoft Teams“ programos, kilus klausimams prašome kreiptis į mokytojas, atsakingas už programos įdiegimą:

Liną (el.paštu – lina.grineviciutee@gmail.com),

Moniką (el.paštu - monika.dachnenkaite@gmail.com).

 

Lopšelio – darželio „Ežiukas“ administracija

 

Mieli Tėveliai
Mieli Tėveliai

Lopšelio-darželio „Ežiukas” internetinėje svetainėje įdiegta nauja Meniu skiltis – „Nuotolinis ugdymas“. Kviečiame susipažinti.

 

Mieli Tėveliai
Mieli Tėveliai

    Visas mūsų pedagogų rekomenduojamas nuotolinio ugdymo veiklas, užduotėles, patarimus galite atsisiųsti, atsispausdinti ar peržiūrėti Meniu skiltyje „Paslaugos“ pasirinkdami jums aktualią amžiaus grupę „Nuotolinis ugdymas ikimokyklinukams“ ar „Nuotolinis ugdymas priešmokyklinukams“.

 

Pasaulinė Dauno sindromo diena
Pasaulinė Dauno sindromo diena

    Net ir karantino sąlygomis, lopšelio – darželio „Ežiukas“ bendruomenė vieningai prisijungė prie socialinės iniciatyvos #NenurašauOpalaikau. Kovo 21 d. mūvėdami skirtingų spalvų kojines, išreiškė palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms.

 

Rekomendacijos, kaip galėtų atrodyti darželinuko dienotvarkė
Rekomendacijos, kaip galėtų atrodyti darželinuko dienotvarkė

Karantinas – ne atostogos, todėl labai svarbu susidėlioti aiškią dienotvarkę. Susitarkite, kada vaikas kelsis, kuriuo metu atliks užduotis ir ilsėsis, kada skirsite laiko bendrai šeimos veiklai, kelintą valandą jis eis miegoti. Žinojimas ir ribos suteikia vaikams (tiek mažiems, tiek paaugliams) aiškumo, o tai padės lengviau ištverti karantiną. 

 

Pasaulinė Dauno sindromo diena
Pasaulinė Dauno sindromo diena

Kovo 21 d. minima Pasaulinė Dauno sindromo diena. Šią dieną mūvimos skirtingų spalvų kojinės, taip išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Skirtingų spalvų kojinės reiškia kitoniškumą, tačiau jį nulemia tik viena chromosoma. Kviečiame visus, didelius ir mažus, lopšelio - darželio "Ežiukas" bendruomenės narius dalyvauti socialinėje akcijoje „NenurašauOpalaikau“, kuri skirta išreikšti paramą jautriai visuomenės ląstelei, plėsti tolerancijos ribas, mažinti atskirtį bei formuoti sveiką visuomenės požiūrį į žmones su šia negalia.

 

Ministro įsakymas dėl rekomendacijų dėl ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu patvirtinimo
Ministro įsakymas dėl rekomendacijų dėl ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu patvirtinimo

REKOMENDACIJOS DĖL UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMO NUOTOLINIU BŪDU

 

Mieli tėveliai
Mieli tėveliai

Kviečiame naudotis “Lavina LT” sukurtomis nemokamomis užduotimis!

Galite pasinaudoti idėjomis ar atsispausdinti paruoštas užduotis apsilankę Facebook “Lavina LT” puslapyje: https://www.facebook.com/LavinaLT/

Taip par galite tapti “Lavina LT” naujienlaiškių prenumeratoriais ir gauti nemokamas užduotis tiesiai į el.paštą. Šioje nuorodoje įveskite savo el.pašto adresą http://www.lavina.lt/

 

Informacija
Informacija

Informacija

 

Gerbiami mūsų Tėveliai, lankytojai, ir kiti interesantai
Gerbiami mūsų Tėveliai, lankytojai, ir kiti interesantai

Gerbiami mūsų Tėveliai, lankytojai, ir kiti interesantai!

Esant šiai sudėtingai ekstremaliai situacijai, saugodami save ir kitus, informuojame, kad įstaiga yra rakinama.

Visa informacija bus teikiama telefonu (8 37) 424 625, elektroniniu paštu: eziukas4@gmail.com

Informacija, jei ji neprieštarauja ES Bendrųjų duomenų apsaugos įstatymo reikalavimams, bus teikiama telefonu arba el. paštu visiems interesantams.

Ugdytinių tėveliai, ją galės rasti www.eziukasdarzelis.lt svetainėje ir „Mūsų darželis“ sistemoje.

Visi pedagogai dirba nuotoliniu būdu ir Jums pasiekiami esant poreikiui įstaigos darbo valandomis.

 

 

Rekomendacijos tėvams
Rekomendacijos tėvams

Rekomendacijos tėvams

 

Informacija vaikams apie koronavirusą
Informacija vaikams apie koronavirusą

Informacija vaikams apie koronavirusą

 

Informacija
Informacija

Veiklos namuose vaikų emocinei sveikatai palaikyti

 

Informacija
Informacija

Nuo šių metų kovo 16 dienos iki kovo 27 dienos, nutraukus ugdymo procesą visose šalies ugdymo įstaigose, mokestis nebus skaičiuojamas, pritaikant tvarkos aprašo 10.7 papunktį (dėl ekstremalių įvykių).

Ką svarbu žinoti tėvams su mažais vaikais, darbuotojams, darbdaviams?

Koronavirusas, darbas ir šeima – kokie klausimai dažniausiai kyla. https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas-darbas-ir-seima-kokie-klausimai-dazniausiai-kyla-lietuviams-atnaujinta

 


Visoje Lietuvoje dėl koronaviruso dviem savaitėms uždaromos švietimo įstaigos
Visoje Lietuvoje dėl koronaviruso dviem savaitėms uždaromos švietimo įstaigos

SVARBI LR SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS INFORMACIJA: nuo kovo 13 d. rekomenduojama, o nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. privalomai stabdomas ugdymo, mokymo ir studijų procesas visose švietimo įstaigose !!!

http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/visoje-lietuvoje-del-koronaviruso-dviem-savaitems-uzdaromos-svietimo-istaigos?fbclid=IwAR3XCDrFutRWF1q-9t8UGmJ8X3z4L4eKJneIeNi4t47w3ue0FZnSVu0BXY8

 

Informacija dėl koronaviruso
Informacija dėl koronaviruso

Atkreipiame švietimo įstaigų ir jų steigėjų dėmesį į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas žmonėms, kurie neseniai grįžo iš šalių, kur nustatytas koronaviruso protrūkis, 14 dienų nuo išvykimo iš šių šalių dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą.

 

Kaip saugotis nuo virusų ir ką daryti pajutus pirmuosius simptomus?
Kaip saugotis nuo virusų ir ką daryti pajutus pirmuosius simptomus?

Padidėjusi virusų grėsmė šiomis dienomis – rimtas signalas, raginantis imtis papildomų prevencijos priemonių. Kauno miesto savivaldybė informuoja gyventojus, kaip elgtis pajutus galimus ligos simptomus ir primena apie pagrindines priemones siekiant nuo jų apsisaugoti.

 

Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Š.m. vasario 17 dieną lopšelio – darželio „Ežiukas“ bendruomenė šventiškai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą. Vaikų rankelėse plazdėjo trispalvės, savo daineles, šokius, žaidimus bei eilėraščius mažieji dovanojo gimtajai šaliai - Lietuvai.

Nuotraukos fotogalerijoje.

 

Informacija  tėveliams!
Informacija  tėveliams!

Ką reikia žinoti apie naująją mokėjimų už darželius tvarką Kaune?

 

Pilies odontologijos klinika
Pilies odontologijos klinika

Š. m. sausio 31 d.  „Berželių“ grupės vaikai lankėsi Pilies odontologijos klinikoje. Apsilankyti klinikoje mažuosius pakvietė Marijos tėvelis – Bernardas Čepulkauskas. Ugdytiniai susipažino su odontologo profesija, apžiūrėjo įrangą. Klinikoje dirbančių specialistų pagalba vaikai mokėsi tinkamai prižiūrėti dantukus bei gavo naudingų patarimų apie kasdieninę burnos higieną. Dėkojame Marijos tėveliui už skirtą laiką mūsų vaikams!

 

Projektas "Šok į tėvų klumpes"
Projektas \"Šok į tėvų klumpes\"

Tęsiant projektinę veiklą „Šok į tėvų klumpes“, 2020 m. sausio 31 d. „Kaštonėlių“ grupėje lankėsi Elenos mama - Ugnė Tutlienė. Ji ne tik pristatė savo profesiją, bet ir supažindino ugdytinius kaip formuoti burnos higienos įgūdžius, mokė kaip tinkamai pasirinkti  dantų priežiūros priemones, vaizdžiai papasakojo kaip gydomi dantukai. Praktinio užsiėmimo metu, vaikai mokėsi taisyklingai valytis dantukus. Dėkojame Elenos mamai už įdomią ir vaikams naudingą veiklą.

 

Senelių šventė - “Kartu su močiute ir seneliu”
Senelių šventė - “Kartu su močiute ir seneliu”

2020 m. sausio 29 d., lopšelio - darželio “Ežiukas” salėje vyko “Šermukšnėlių” grupės vaikų ir jų senelių šventė - “Kartu su močiute ir seneliu”. Ugdytiniai kūrė medalius, piešė senelių portretus. Šventės metu vaikai klausėsi senelių sekamų pasakų  bei pasakojimų apie save, kartu minė mįsles, žaidė žaidimus, žiūrėjo improvizuotą pasaką „Ropė“. Buvimas kartu su seneliais, vaikams suteikė daug džiaugsmo. Dėkojame visiems  seneliams ir tėveliams dalyvavusiems nuostabioje šventėje.

 

Projektas "Šok į tėvų klumpes"
Projektas \"Šok į tėvų klumpes\"

Tęsiant projektą „Šok į tėvų klumpes“, sausio 23d., „Berželių“ grupės vaikai vyko į „Sinagoga studio“ pas Vincento tėvelį - Igną Maldžiūną. Išvykos metu ugdytiniai turėjo galimybę apžiūrėti studiją bei susipažinti su fotografo profesija. Vincento tėvelis papasakojo ko reikia norint tapti fotografu, aprodė mažiesiems fotografijai reikalingas priemones bei leido patiems pabūti modeliais. Dėkojame Vincento tėveliui už nuoširdų bendradarbiavimą!

 

Projektas "Šok į tėvų klumpes"
Projektas \"Šok į tėvų klumpes\"

Kauno lopšelyje - darželyje „Ežiukas“ startavo projektas „Šok į tėvų klumpes“. Sausio 17d. pirmasis savo profesiją pristatė Luknės tėvelis Giedrius Kreivėnas (iš „Berželių“ grupės). Luknės tėvelis supažindino „Berželių“, „Ąžuoliukų“ ir „Kaštonėlių“ grupės vaikus su arboristų specialybe. Arboristas – tai specialistas, atliekantis praktinę medžio priežiūrą. Vaikai sužinojo kaip prižiūrėti medelius, pamatė kaip suskaičiuoti nupjauto medžio amžių.

 

"Trijų Karalių" šventė
\"Trijų Karalių\" šventė

Š.m. sausio 6 dieną įstaigoje šventėme "Trijų Karalių" šventę. Atkeliavę Kasparas, Merkelis ir Baltazaras, visus vaikučius sveikino su Kūdikėlio Jėzaus gimimu, kartu žaidė, šoko, mynė mįsles. Karaliai - Išminčiai grupėse kartu su vaikais ieškojo, o vėliau ir skaitė pamestus Kalėdų Senelio vaikams parašytus laiškus, kurie netyčia iškrito iš jo didžiulio maišo, jam beskrendant rogėmis virš darželio. Trys Karaliai atkeliavo ne tuščiomis, jie atnešė vaikams dovanų, o taip pat visiems dideliems ir mažiems linkėjo puikių 2020 Naujųjų metų.

 

Pripažino mūsų lopšelį-darželį
Pripažino mūsų lopšelį-darželį

Šiandien pasiekė džiugi žinia, jog Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo ir aktyvių mokyklų veiklos koordinavimo komisija įvertino mūsų lopšelio-darželio fizinį aktyvumą bei pripažino mūsų lopšelį-darželį Aktyvia mokykla. Labai džiaugiamės ir nuoširdžiai dėkojame visai mūsų komandai, vaikučiams ir visai bendruomenei.

 

Akcija "Padovanok draugui dovaną"
Akcija \"Padovanok draugui dovaną\"

Š. m gruodžio mėn. 16 d. lopšelio-darželio "Ežiukas" vaikai ir pedagogai dalyvavo darželio inicijuotoje šventinėje akcijoje "Padovanok draugui dovaną". Vaikai kartu su pedagogais padovanojo Kalėdines dovanėles, kartu šoko, dainavo daineles, žaidė žaidimus ir dalinosi geromis emocijomis su Senamiesčio vaikų dienos centro vaikučiais. Nuoširdžiai dėkojame mūsų vaikų tėveliams prisidėjusiems prie akcijos "Padovanok draugui dovaną", jūsų gerumas sušildė vaikų širdeles!

 

Kalėdų eglutės“ šventė
Kalėdų eglutės“ šventė

TĖVELIŲ DĖMESIUI,
Š. m. gruodžio 12 dieną įstaigos salėje vyks „Kalėdų eglutės“ šventė.
Visus didelius ir mažus maloniai kviečiame dalyvauti.
Renginiai salėje vyks šia tvarka: 

Eil. nr.

Grupė

Laikas

1.

„Klevelių“ grupė

11.00 val.

2.

„Kaštonėlių“ grupė

12.00 val.

3.

„Ąžuoliukų“ grupė

13.00 val.

4.

„Šermukšnėlių“ grupė

14.00 val.

5.

„Riešutėlių“ grupė

15.00 val.

6.

„Berželių“ grupė

16.00 val.

 

Akcija „Padovanok draugui dovaną“
Akcija „Padovanok draugui dovaną“

Tėvelių dėmesiui,
Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, visus tėvelius ir vaikučius kviečiame dalyvauti įstaigos organizuojamoje
akcijoje „Padovanok draugui dovaną“.
(Tai gali būti atvirukai, laiškai, knygos, žaislai, saldainiai ir panašūs dalykai, kurie pradžiugintų kitus vaikučius).
Dovanėlių lauktume iki  š. m. gruodžio 15 dienos.
 Reiktų jas atnešti  ir perduoti grupės auklėtojai.
Kad gruodžio 16 dieną 15.45 val. su įstaigos vaikais keliaudami į
Kauno Carito Senamiesčio vaikų dienos centrą dovanėles galėtume įteikti ten besilankantiems, sunkiau gyvenančių šeimų vaikams.

Iš anksto dėkojame visiems ketinantiems dalyvauti akcijoje.
Ačiū Jums už Jūsų gerumą!

 

Ačiū tėveliams
Ačiū tėveliams

Ačiū ugdytinių tėveliams už pagamintas eglutes, už sugalvotas užduotėles, staigmenėles, už gražius palinkėjimus ! Smagu laukti Šv. Kalėdų kartu !

 

Ketvirtasis strateginės partnerystės Erasmus + projekto “Žmogaus teisės/Europa” (“Human rights/ Europe”) partnerių susitikimas Rumunijoje
Ketvirtasis strateginės partnerystės Erasmus + projekto “Žmogaus teisės/Europa” (“Human rights/ Europe”) partnerių susitikimas Rumunijoje

Š. m. lapkričio 25 - 29 dienomis Rumunijos“Mihail Sadoveanu“ vidurinėje mokykloje vyko ketvirtasis strateginės partnerystės Erasmus + projekto “Žmogaus teisės/Europa” (“Human rights/ Europe”) partnerių susitikimas. Italijos, Ispanijos, Lietuvos, Rumunijos ir Turkijos mokytojai dalinosi gerąja darbo patirtimi, susijusia su vaikų teisių ir pareigų nuostatų formavimu.

 

Kauno diena
Kauno diena

Apie Kauno greitosios medicinos pagalbos paramedikų - slaugytojų pravestus pirmos pagalbos mokymus mūsų įstaigos ugdytiniams, su miestiečiais pasidalino dienraštis Kauno dienaApie Kauno greitosios medicinos pagalbos paramedikų - slaugytojų pravestus pirmos pagalbos mokymus mūsų įstaigos ugdytiniams, su miestiečiais pasidalino dienraštis Kauno diena. 

https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/medikai-kauno-darzelinukus-moke-suteikti-pirmaja-pagalba-940878?fbclid=IwAR282lYhMG9dVdr_u2aMx2BuPBvNv97IKJ2InrY0EqNJFc_eAHtjzXX542s

 

Kūrybinės dirbtuvės "KALĖDŲ EGLUTĖ"
Kūrybinės dirbtuvės \"KALĖDŲ EGLUTĖ\"

VISUS, VISUS MALONIAI KVIEČIAME

prisidėti prie ugdymo aplinkos gražinimo ir drauge su vaikučiais pagaminti kūrybinį darbelį 

„KALĖDŲ EGLUTĖ”

 

Pirmos pagalbos mokymai
Pirmos pagalbos mokymai

Š. m. lapkričio 22 d. „Kaštonėlių“, „Šermukšnėlių“ bei „Ąžuoloiukų“ grupės vaikai dalyvavo pirmos pagalbos mokymuose, kurių tikslas – ugdyti atsakomybę už savo ir savo artimųjų sveikatą. Greitosios medicinos pagalbos automobiliu į įstaigą atvyko Kauno greitosios medicinos pagalbos paramedikai-slaugytojai. Jie vaikus mokė suteikti pirmąją pagalbą nelaimės atvejais, pademonstravo medicininę įrangą, esančią greitosios medicinos pagalbos automobilyje.

 

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas
Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

Š. m. lapkričio 19 d. „Šermukšnėlių“ grupės ugdytiniai kartu su pedagogais lankėsi Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate. Vaikai susitiko su bendruomenės pareigūne Vilma Blažauskiene ir vaikų numylėtiniu – šuniuku policininku Amsiumi. Susitikimo metu diskutavo kaip reikia saugiai elgtis gatvėje, kokie pavojai joje tyko, išgirdo pasakojimą apie vaikams, paliktiems be priežiūros, kylančias problemas.

 

Tarptautinė Tolerancijos diena
Tarptautinė Tolerancijos diena

Š. m. lapkričio 15 dieną lopšelio – darželio “Ežiukas” ugdytiniai minėjo Tarptautinę Tolerancijos dieną. 2019 metų Tolerancijos dienos simbolis – švyturys. Švyturys, kaip simbolis pasirinktas neatsitiktinai. Jis rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir tolerancija savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, suprasti ir priimti.

 

Ruklos miesto vaikų lopšelis – darželis „Pušaitė“
Ruklos miesto vaikų lopšelis – darželis „Pušaitė“

Lapkričio 12 dieną „Šermukšnėlių“ grupės ugdytiniai kartu su pedagogais vyko į Jonavos rajono Ruklos miesto vaikų lopšelį – darželį „Pušaitė“ dalyvauti edukaciniame rytmetyje - „Mes susipažįstame ir bendraujame su kitų šalių vaikais“. Susitikimo metu, vaikai iš arčiau susipažino su vaikais – atvykėliais, jų tradicijomis, žaidė bendrus žaidimus, kartu dainavo, šoko, grojo įvairiais muzikos instrumentais. Renginio pabaigoje vaikai apsikeitė savo pagamintomis dovanėlėmis.

 

A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla
A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla

Lapkričio 14 d. “Šermukšnėlių” grupės vaikai dalyvavo A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos edukaciniame užsiėmime “Pasakų laboratorija” Žaisdami analizavo žinomų pasakų “Raudonkepuraitė”, “Vilkas ir septyni ožiukai” siužetus, ieškojo elgesio su nepažįstamais žmonėmis, sutiktais gatvėje ir namuose, sąsajų. Aptarę teigiamas ir neigiamas pasekmes vaidino galimas situacijas ir išsirinko tinkamiausius elgesio sprendimus.

 

Protų mūšis „JAUNIEJI PROTAI“
Protų mūšis „JAUNIEJI PROTAI“

Lapkričio 7 d. lopšelio - darželio “Ežiukas” komanda dalyvavo Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje vykusiame protų mūšyje „JAUNIEJI PROTAI“. Priešmokyklinukai savo sveikos gyvensenos, higienos ir saugaus eismo žinias demonstravo atsakydami į klausimą TAIP arba NE . Keliaudami iki pasirinkto atsakymo varianto, atliko įvairius judesius. Ugdytiniaiį renginį atsinešė grupėje sukurtą kelio ženklą, kurį pristatė kitiems dalyviams.

 

Žaidžiu, kuriu, sportuoju kartu su rudenėliu