Linksmą dieną skleidžiame rimtą žinią
2018-12-04
Linksmą dieną skleidžiame rimtą žinią

Šiuolaikiniame pasaulyje žmogaus teisių supratimas ir žinojimas yra atsakingos visuomenės požymis. Visuomenės, kurios nariai supranta, kad turėdami teises kartu įgyja ir atsakomybę už tai, kaip elgiamasi ir bendraujama su kitais žmonėmis, su aplinka, kaip rūpinamasi savo valstybe ir ypatingos globos bei apsaugos reikalaujančiais mažaisiais jos piliečiais – vaikais.

„Žmogaus teisės – Europa“ (angl. „Human Rights / Europe“) – tokia šiandien aktualia tema Kauno lopšelyje-darželyje „Ežiukas“ pradedamas įgyvendinti programos „Erasmus+“ bendrojo ugdymo tarpmokyklinių strateginių partnerysčių projektas. Projekto partneriai – švietimo ir ugdymo įstaigos iš Ispanijos, Italijos, Rumunijos ir Turkijos – projekto įgyvendinimo laikotarpiu (2018–2020 m.) kurs ir puoselės draugišką aplinką, kurioje bus galima geriau pažinti žmogaus ir vaiko teises, demokratines vertybes, puoselėti sąmoningumą, kritinį mąstymą, ugdyti aktyvų pilietiškumą. Į šį procesą kviečiama aktyviai įsitraukti darželio bendruomenę, tėvelius, socialinius partnerius, nevyriausybines organizacijas, kitas švietimo įstaigas.

Pirmoji lopšelio-darželio „Ežiukas“ auklėtinių pažintis su demokratinėmis vertybėmis ir vaiko teisėmis vyko lapkričio 20-ąją, kai minima Pasaulinė vaikų diena, pagerbiant 1989 m. šią dieną Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos priimtą Vaiko teisių konvenciją. Ją Lietuva ratifikavo 1995 m. Šiais metais Jungtinių Tautų vaikų fondas (UNICEF) pakvietė išreikšti savo rūpestį dėl socialiai remtinų bei pažeidžiamų vaikų ir skleisti šią rimtą žinią džiugiai „nudažant pasaulį mėlynai“ – #GoBlue!

Visą savaitę mažieji kauniečiai vykdė įvairiausias veiklas – gamino ir puošė darželį mėlynais akcentais, senamiesčio bibliotekoje surengė piešinių paroda „Laimingi vaikai“. Klausėsi, diskutavo ir dainavo apie save ir savo bendraamžius, susipažino su vaikų teisėmis mokytis, žaisti, jaustis saugiems. Gyvai domėjosi ir aptarinėjo filmukus apie kitų vaikų gyvenimus įvairiuose pasaulio kraštuose, kuriuose jų bendraamžiai, slegiami bėdų, yra priversti palikti gimtuosius namus ir ieškoti saugesnės aplinkos. Piešė palinkėjimus Lietuvos ir viso pasaulio vaikams. Šventinę dieną lopšelio-darželio „Ežiukas“ auklėtiniai ir įstaigos bendruomenė, kūrybiškai pasipuošę mėlyna spalva su šūkiais #ApsirengtiMėlynai ir #GoBlue, nuotaikingais šokiais, žaidimais bei dainomis kvietė skleisti ir švęsti vaikų teises, skatinti visų bendrystę, puoselėti jų gerovę visame pasaulyje, jungtis ir kurti pasaulį vaikams bendradarbiaujant su vaikais!