Startavo projektas, skirtas žmogaus ir vaiko teisių pažinimui

„Žmogaus teisės – Europa“ (angl. „Human Rights / Europe“) – tokia aktualia tema Kauno lopšelyje-darželyje „Ežiukas“ pradėtas įgyvendinti programos Erasmus+ bendrojo ugdymo tarpmokyklinių strateginių partnerysčių projektas. Projekto partneriai – švietimo ir ugdymo įstaigos iš Ispanijos, Italijos, Rumunijos bei Turkijos –2018–2020 metais kurs ir puoselės draugišką aplinką geresniam žmogaus ir vaiko teisių pažinimui, sąmoningumo, kritinio mąstymo puoselėjimui, demokratinių vertybių pažinimui, aktyvaus pilietiškumo ugdymui, ugdys šiuolaikinį požiūrį į tautų ir kultūrų įvairovę, supažindins su pasauline vaikų pabėgėlių problema ir jos sprendimo būdais įvairiose Europos šalyse. Tikimės, kad į šį projektą įsitrauks visa darželio bendruomenė, socialiniai partneriai, nevyriausybinės organizacijos, kitos švietimo įstaigos.

Linksmą dieną skleidžiame rimtą žinią

Šiuolaikiniame pasaulyje žmogaus teisių supratimas ir žinojimas yra atsakingos visuomenės požymis. Visuomenės, kurios nariai supranta, kad turėdami teises kartu įgyja ir atsakomybę už tai, kaip elgiamasi ir bendraujama su kitais žmonėmis, su aplinka, kaip rūpinamasi savo valstybe ir ypatingos globos bei apsaugos reikalaujančiais mažaisiais jos piliečiais – vaikais.

Startuojame su Erasmus+ projektu “Human Rights / Europe”

Š.m. lapkričio 20 dieną Kauno lopšelio – darželio „Ežiukas“ vaikai ir įstaigos bendruomenė pasipuošusi mėlynais akcentais, nuotaikingais šokiais ir dainomis minėjo „Unicef“ inicijuotą Pasaulinę Vaikų dieną #goblue. Besiruošdami šiai šventei vaikai piešė piešinukus, kuriuose vaizdavo laimingus vaikus ir tai, ką jiems reiškia vaikų diena. Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje surengta vaikų piešinių paroda „Laimingi vaikai“.
Siekdami puoselėti draugišką aplinką geresniam žmogaus ir vaiko teisių pažinimui Kauno lopšelis – darželis „Ežiukas“ startuoja su Erasmus+ projektu “Human Rights / Europe” (liet. “Žmogaus teisės – Europa) (Sutarties Nr.2018-1-ES01-KA229-050566_4). Nuotraukos fotogalerijoje.

Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!

Š. m. spalio 10 dieną, lopšelio-darželio „Ežiukas“ bendruomenė džiaugsmingai paminėjo „Pasaulinę psichikos sveikatos dieną“ organizuodami akciją - „Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!“. Akcijos tikslas - saugoti ir stiprinti vaiko psichinę sveikatą, formuojant teigiamas nuostatas į empatiją ir norą padėti kitiems.

Renginys pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti

AKTYVIAI minėjo Europos sporto savaitę #BEACTIVE

Š. m. rugsėjo 27 d. Kauno lopšelio – darželio „Ežiukas“ bendruomenė AKTYVIAI minėjo Europos sporto savaitę #BEACTIVE – 2018 “ Tai Europos Komisijos vykdoma iniciatyva, propaguojanti sportą ir fizinį aktyvumą Europos šalyse. Mūsų įstaigos ugdytiniai prisijungė prie Europos sporto savaitės dalyvaudami šokio pamokoje. Šį, specialiai sporto savaitei sukurtą šokį, šoko daugiau nei 8000 dalyvių visoje Lietuvoje!

Europos sporto savaitė #BEACTIVE

Kauno lopšelio – darželio „Ežiukas“ kieme vyko akcija „Rieda ratai rateliukai“, skirta paminėti Tarptautinę dieną be automobilio ir Europos sporto savaitę #BeActive.
Renginys prasidėjo pasisveikinimu, bei susipažinimu su saugaus elgesio kelyje taisyklėmis, nes šią dieną specialiai atvyko į darželį su savo ratuotomis transporto priemonėmis. Kiekvienas vaikas gavo dovanų Europos sporto savaitės #BEACTIVE lipduką.

Mokslo metų pradžios šventė

Mokslo metų pradžios šventė – prasminga įžanga į mokinių, tėvų, pedagogų bendrą darbą, kurio sėkmė priklauso nuo visų pastangų ir sutarimo. Kiekviena rugsėjo pirmoji mūsų kasdienybę pripildo neramaus laukimo, džiugesio ir naujų vilčių. Š. m. rugsėjo 3 d., pedagogai, vaikučiai, tėveliai žaidimais, šokiais ir dainomis paminėjo šią, ypatingą dieną.

Kviečiame į mokslo metų pradžios šventę

Visus vaikučius ir tėvelius kviečiame į mokslo metų pradžios šventę, kuri įvyks rugsėjo 3 d., 10 val.

Atvažiuoja BRAVO teatras

Birželio 1 d. (penktadienį) švęsime vaikų šventę! Šią dieną pas mus į darželį atvažiuoja BRAVO teatras su spektakliu "Spalvų grobikai". Po spektaklio keliausime į santakos parką, kur pūsime burbulus, suksime vėjyje vėjo malūnėlius, vaišinsimės gardžiomis vaišėmis, žaisime, šėlsime ir džiaugsimės visi kartu!

Išleistuvės

Išleistuvės žymi svarbų etapą vaikų ir jų tėvų gyvenime – darželinukų atsisveikinimą su nerūpestinga vaikyste darželyje, ruošimąsi kitam svarbiam žingsniui - mokyklai. Š. m. gegužės 25 dieną darželyje vyko priešmokyklinių „Berželių“ ir „Kaštonėlių“ grupių vaikų išleistuvės. Atsisveikindami su darželiu, vaikai paruošė bendrą pasirodymą, kuriuo metu vaidino, šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius. Šventės pabaigoje vaikai leido balionus į dangų su savo norais ir linkėjimais.

Lietuvos mažųjų žaidynės 2018 festivalis (Jonava)

2018 m. balandžio 22 d. Jonavos sporto arenoje vyko projekto "Lietuvos mažųjų žaidynės 2018" finalai. 24 laureatų ir 2 svečių komandos atvyko iš Vilniaus, Kauno, Kėdainių, Elektrėnų, Ukmergės, Molėtų, Širvintų ir Trakų rajono. Į šį baigiamajį renginį pateko vaikai praėję I ir II žaidynių etapus. Pirmasisi etapas vyko įkimokyklinio ugdymo įstaigose. II etapas miestuose ir rajonuose. Džiaugiamės, kad Kauno lopšelio – darželio „Ežiukas“ ugdytiniai įveikė šiuos etapus ir vyko į žaidynių finalinį renginį.

Sveikinimas

Veiksmo savaitė be patyčių

2018 m. kovo 19-25 dienomis Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ visų grupių vaikai dalyvavo veiksmo savaitėje be patyčių. Visą savaitę vaikai kalbėjo ir dalyvavo veiklose patyčių tema. Berželių, Kaštonėlių ir Klevelių grupės vaikai klausėsi istorijos apie stebėtoją musę po kurios sekė praktinė veikla „Kurią pusę pasirinksi tu?“.

Sveikiname